Autor Zpráva
Fondil
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych vás požádat o zhodnocení nového katalogu - Katalog.vyjímečný.cz .
Běhá na Wordpressu, vzhled je předělaný šablona a celý systém je trochu předělán, aby tam nebyl Wordpress poznat.
Hledání je Wordpressovské, ještě jsem ho blíž nepoznal.
Co si o tom myslíte ?
PS: Vím, že je katalogů hodně a mám malou šanci prorazit, ale já se na to prostě cítím.
birma
Profil
Fondil
myslím, že vyhledávací okno by mělo být hned vidět, ne že musím hledat jak ho spustit (nehledě na to, že jsem entrem nespustila nic). Myslíš, že sekce zvýhodněné odkazy je zrovna ten nejlepší nápad? Graficky je to hodně jednoduchý, snad až příliš - nic na těch stránkách neupoutá, nezaujme na první pohled
birma
Profil
a ještě by asi nebylo od věci udělat rozdělení do několika hlavních kategorií a do nich pak subkategorie - už takhle je tam kategorií moc a nejspíš budou přibývat
vertigo4
Profil
Fondil
no... ehm... nevím čím začít....
1) jak už bylo zmíněno, tak vyhledávací pole by mělo být to nejdůležitějším a docela by se hodilo do té modré lišty namísto tří odkazů velkých jak....
2) Hledání spustíte Enterem je vcelku mimo, protože lidé "nezasvěcení v oboru" nepochopí kdy vlastně mají zmáčknout Enter a tlačítko hledej nebo něco podobného je opravdu nutností
a krom toho celkem zdržuje to, že si musím smazat tuto zbytečnost před samotným hledáním

3) pokud chceš aby si tě lidé pamatovali (myslím ten tvj katalog) tak mu dej nějaký název...Český katalog a vyhledávač je sice pěkné, ale stejně mohu pojmenovat stovky takovýchto českých "katalogů"

4)a celý systém je trochu předělán, aby tam nebyl Wordpress poznat.
stačí se podívat do zdroje na meta - generator :)
Mistr
Profil
Fondil
(1) V MSIE 6 je hlavička vycentrovaná, avšak zbytek stránky je zarovnán k levému okraji.
(2) Občas se v textu objeví chybička - například titulní stránka: (...) tedy úplně sstejně jako vyhledávače Google (...).
(3) Kontrast takový "nemastný, neslaný". Je to nevýrazné.
(4) Někdy z modré hlavičky zmizí položka. Prosím srovnej http://katalog.vyjimecny.cz/wp-content/themes/mrtechie/pridat-odkaz.ph p a http://katalog.vyjimecny.cz/
(5) Například ve stránce http://katalog.vyjimecny.cz/doporucit.php (ovšem nejen tam) vede odkaz Přidejte si prosím náš odkaz na vaše stránky: Český katalog a vyhledávač! na neexistující stránku.
Mistr
Profil
Fondil
chtěl bych vás požádat o zhodnocení nového katalogu - Katalog.vyjímečný.cz .
Jen češtinářská poznámka. Když už přidáváš doméně diakritiku, přidávej ji správně, tedy: Katalog.výjimečný.cz
Fondil
Profil *
2 Mistr: tady ty čárky mi v čestině nikdy moc nešli, díky,
ty chyby v textu spravím,
2 birma: to hledání se pokusím přemístit.
nevím co je na zvýhodněných odkazech špatného, mohla bys to prosím upřesnit?
grafika mi vyhovuje a líbí se mi, a zatím jsem slyšel jen pozitivní ohlasy.
2 vertigo: Hledání Enterem zruším, a pokusím se zjistit jak tam hodit ten čudlík.
Ohledně názvu; taky jsem si říkal, ale nevím nic mě nenapadá. Neměl by prosím někdo z vás nějaký originální nápad ? :)
ten metagenerator mi zas až tak nevadí, možná ho ale časem předělám.
birma
Profil
Fondil
Vyloženě špatného na nich není nic, ale vžij se do role někoho, kdo přijde najít nějakou (libovolnou) stránku. Myslíš, že začne tím, že si řekne - a hele, tady je někdo zvýhodněne, podíváme se kdo..? Asi ne co? Běžného uživatele nebude zajímat kdo si zaplatil za to, aby byl zvýhodněn. Pokud jsou tyhle odkazy i ve svých kategoriích, tak to tolik nevadí, jenom to přidává poměrně zbytečnou položku a působí to (alespoň na mě) neprofesionálně, pokud jsou ty zvýhodněné odkazy pouze v této kategorii, tak je to spíš znevýhodňuje.
Asi bych volila jinou formu zvýhodnění, než zvláštní kategorii, třeba barevné nebo jiné zvýraznění.
PS: rovnou jsem si tam přidala stránky a nikde mě do očí netrklo, jak je zvýhodnit - pokud je to placená funkce asi by se ti vyplatilo ji tam u přidávání stránek zvýraznit
birma
Profil
Fondil
to vyhledávání je takhle mnohem lepší ale ještě bych ho víc zvýraznila a zařadila spíš nad článek, než nad kategorie ( běžnýho uživatele nebude zajímat, na jakym principu hledání funguje)

A ještě mi chybí možnost nějak editovat to, co jsem tam o stránkách zadala - co když se něco změní? nebo si uvědomim, že jsem pzapomněla napsat něco co jsem chtěla?
Fondil
Profil *
birma: jo, souhlasím, ten text to byl jen blábol aby tam nebylo prázdno.
zkusím to nějak zvětšit, zkrásnit aby to bilo do očí.
ta editace to je dobrej nápad, na to bych zapomněl- přidám to tam, ale asi až zítra.
Jinak díky, že mi tak pomáháš :)
vertigo4
Profil
Fondil
už je to lepší s tím vyhledáváním.... a s tím názvem: nevím, ale rozhodně bych dal jednoslovný název...
aisukriimu
Profil
Dodala by som, ze sa ciarkami by si mal zacat davat medzery. Inak sa stane to, ze ti text akoby preteka. Stalo sa mi to napr. tu.
Fondil
Profil *
2 birma: zatím jsem zvýhodění nějak nerozjel. to barevné odlišení taky plánuju.
mě bude vcelku jedno, jestli uživatelé budou chodit do zvýhodněné sekce. hlavně že já za umístěný ve zvýhodněných získám něco co se bude hodit.
ale pokud jak říkáš to působí neprofessionálně, zruším to. chci být totiž nanejvýš profi.
2 aisukriimu: vím že se za čárkami dává mezera, ale tam jsem na to nějak zapomněl. opravím.
Díky za informace
shaggy
Profil
chci být totiž nanejvýš profi
tak zabudni na freehost a zakúp si vlastnú doménu. Pre mňa nebude nikdy katalóg na freehoste profi ;-)
Fondil
Profil *
možná časem, nechci do toho investovat, dokud si neověřím, že to bude fungovat
Fondil
Profil *
nechtěl jsem to kupovat, protože jsem si nebyl jistej jestli to bude fungovat.
a až to fungovat bude, nebude se mi zase chtít to někam přenášet:)
birma
Profil
Fondil
to neni zrovna jnejlepší přístup pro začátek - těch pár stovek...

kde jsem, když otevřu stránky? proč to tam není nikde zvárazněno, ve které sekci se nacházím?
Fondil
Profil *
2 birma: nevím, popřemýšlím, a možná tam nějaké zvýraznění dám.
Fondil
Profil *
Hurá hurá, konečně jsem spravil to vyhledávání.
Co na to říkáte teď ??
Martin
Profil
Fondil
snažil jsem se do katalogu přidat odkaz na strány o seriálu Simpsonovi, ale po odeslání seriálu se mi ukázala prázdná stránka. Také by bylo dobré ukázat stránky, které čekají na zařazení.
Fondil
Profil *
tvá stránka už byla přidána. to s tou prázdnou stránkou zkusím a pak to opravím. díky za upozornění
DoubleThink
Profil *
Další made for adsense web?
Tvé šance na úspěch jsou míň než nulové. Nenabízíš ani originální nápad, ani originální zpracování, ani velkou komunitu lidí - nenabízíš nic. A to vše ještě s nulovou počáteční investicí na freehostingu s opensource CMS.

Ale vlastně jsi na tom líp než Atlas - aspoň jsi nenalil 30 milionů za reklamu do kanálu.
Fondil
Profil *
2 DoubleThink: tak jsi mě trochu uvedl do reality, ale MFA rozhodně nejsem.
uvidíme co se mi z toho podaří udělat.
Plaváček
Profil
Fondil

Tak nevím.

Samozřejmě ti mohu držet palce. Ale opravdu máš pocit, že katalog odkazů je to, co český internet nejvíc potřebuje? Jukni třeba semo: http://www1.lf1.cuni.cz/~kocna/kam-www.htm . Jak říká DoubleThink, pokud nenabídneš nějakou přidanou hodnotu, něco navíc, co ostatní katalogy nemají, nemáš šanci a možná bys měl svůj um a schopnosti napřít smysluplným směrem.

To je ale pouze můj osobní názor.
Fondil
Profil *
2 Plaváček: Díky, že i taková autorita jako vy, mě radíte. Nevím, jestli je to to, co český internet nejvíc potřebuje,
ale doufám, že dokážu tímto projektem kvalitu českého internetu zlepšit. O tom odkazu, co zde co tady píšete,
vím a už jsem je kontaktoval. Vím, že je už u nás mnoho katalogů, ale doufám, že se mezi ně dokážu dostat, popř. se s nějakým
spojit. Chci mít větší databázi jak oni, chci to mít přehlednější, hezčí a kvalitnější (to zajistí ruční třídění).
Bohužel, jsem ještě neodhalil, kde by se mé schopnosti mohli uplatnit více. Až to zjistím, pak s tím něco udělám.
Teď zatím budu dělat katalog.
DoubleThink
Profil *
větší databázi jak oni <---> ruční třídění
Kolik vás je?
Fondil
Profil *
já jsem sám :D,
ale věřím, že se mi to časem vážně povede, když se na to budu pořádně soustředit.
Fondil
Profil
Nazdar,
tak po nějakým čase jsem se rozhodl, že změním vzhled.
Ještě nejsem úplně rozhodnutej ale tak na 95% jdu do toho.
Mohli by jste mi to trochu zhodnotit ?
Vzhled teď http://katalog.vyjimecny.cz
Jaký tam chci mít - http://bmx4u.ic.cz
Taky plánuju přidat s-rank a pagerank ukazatele, ale nějak nebyl čas.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0