Autor Zpráva
janavk
Profil
Komu se ještě nezajedla tato stránka, prosím o posouzení nového designu (z odkazů je udělaná jen rubrika "Podnikání, živnosti")
http://test.jakpodnikat.cz
Tomáš Hanus
Profil
janavk
Na mě to působí všechno hrozně světle. Design není moc k hodnocení. Nevím, co bych na tom měl hodnotit. Přehlednost web určitě má co se týče orientace, ale vše je "v jedné barvě" a hledám, na co "ťuknout".
Railbot
Profil
Nemá to hlavu ani patu. Vše jednolité bez jakéhokoli odlišení navigace a obsahu například. Těch pár čar to nezachrání. Minulý vzhled se od tohoto příliš nelišil, ale pokud si pamatuji správně, tak byl o chlup lepší (ale stejně nedostatky).
janavk
Profil
No, děkuju za sprchu. Asi fakt zaplatím tomu grafikovi.
J
Profil *
janavk - Předchozí ( http://www.jakpodnikat.cz/ ) je rozhodně lepší - myslím že by u něho stačilo jen graficky vylepšit vodorovné menu (trošku zvýraznit, a ne jen šedý podklad).
birma
Profil
janavk
Mě to taky připadá dost světlý a nevýrazný, ale narozdíl od ostatních se mi to líbí víc než předchozí design, rozhodně je to přehlednější (pro mě)
Flip
Profil
škoda, těšil jsem se na nový vzhled od nějakého toho grafika... tohle ve mě vzbudilo nutkání, podívat se na nastavení prohlížeče, jestli nemám vypnuté obrázky...
Flip
Profil
hlavně navigace se teda nehorázně ztrácí... aktuální verze je lepší...
janavk
Profil
J - děkuji za vlašťovku - opravdu je možné, že bych se obešla bez grafika a ty stránky působily profi?
J
Profil *
re janavk
Můj názor po 25 letech práce pro projektanty: jakékoliv odborné materiály, v nichž se hledají výhradně informace, mají být v první řadě přehledné, a stran grafiky postačí, když není vyloženě odpudivá. V čemž vyhovujete :-)
janavk
Profil
J - jste můj člověk :)
l007
Profil
před tím se mi stránka líbila víc, ta světlá dělá to, že se v ní hůře orientuji, hrozně mě mate již zmiňovaná světlá barva, která je použitá skoro navšechno, nevyhovuje mi
AlešD
Profil
janavk

No, popravdě dyzajnově horší než minulé, ale na druhé straně podstatně přehlednější, aspoň pro mě.

Vezmu to od vršku:

dyzajn celkový:
- v opeře 9.2 rozhozená hlavička (nelícuje s ostatními třemi sloupci)

hlavička:
- reklamu od gůglu bych dal níž, aby nebyla nalepená na vršek obrazovky
- vyhledávání více do středu, mám v Opeře sloupec s RSS čtečkou a už mě to tam celé nevejde

menu:
- dal bych navrch textu padding stejný jako dole, takhle to působí jaksi nedodělaně/nedotaženě
- větší písmo
- vycentrovat, nebo odsadit víc od levého okraje

levý sloupec:
- jako by nebyl celý, nějak ho zakončit, by bylo dost dobré
- Rubriky vydají dobře, stejně, nebo podobmě bych pořešil Info a Kontakt
- odkaz "Úvod, aktuálně" je tak nenápadný, že jsem si ho téměř nevšiml

střední sloupec:
- odkazy "Nejčastěji hledané stránky" bych nějak graficky odlišil od sebe, takhle to splyne do jednoho chumlu
- Novinky, pominu-li drobný font (stejně bych ho radši viděl větší) docela OK
- zase sloupec končí do ztracena, mám pocit, že se to netáhlo celé
- Pro tvůrce webu - zase "chumel odkazů", možná by stálo zato na to použít nečíslovaný, nebo definiční seznam

Pravý sloupec:
- vcelku OK, zase bez ukončení, což v tomto případě nevadí, protože je nejdelší

Patička
- neexistuje, pokud není patičkou myšleno toto: "Úvod - obsah webu Reklama Odkaz, ikona Kontakt", což ovšem je napsáno tak mrňavým fontem, že to prostě nevidím a všimnu si toho zcela náhodou.

Jinak souhlasím s J s tezí o potřebě přehlednosti pro weby s technickými materiály

Jako inspiraci jednoduchosti a přehlednosti bych doporučil třeba web amerického NIST
Plaváček
Profil
janavk

Asi fakt zaplatím tomu grafikovi.

Tento web nepotřebuje ani tak grafika, jako spíše typografa. A kvalitního kodéra. Myslím, že ani není potřeba dělat moc zásadních úprav.

I s minimem grafiky se dá dosáhnout skvělých výsledků a perfektní přehlednosti. Pár ukázek třeba zde: http://vandelaydesign.com/blog/design/minimalistic-web-design/.

Opravdu se raději zkuste obrátit na nějaké kvalitní a zavedené webdesignerské studio (namátkou mě napadá Filosof, http://blog.filosof.biz/ - mistr jednoduchých designů, ale jsou i jiní) a trochu zainvestujte, pokud to s rozvojem webu myslíte vážně.
Str4wberry
Profil
Osobně se mi nový design líbí více — zdá se mi především o dost přehlednější. Akorát mi přijde dost nedodělaný a vidím tam dost technických nedokonalostí.

1) Horní menu je nějaké „useklé“. (Ve Firefoxu snad úplně zmizelo.)
2) Pravý sloupek nějak přesahuje šířku hlavičky.
3) Boxy s aktualitami mi přijdou řešeny dost podivně.
4) Levé menu mi nějak „poskakuje“ v MSIE7.
5) Při šířce obrazovky kolem 1000px se mi zbytečně zobrazuje vodorovný posuvník.
janavk
Profil
Díky za názory, světle modrou jsem nahradila několika hnědýma (autorku budu jmenovat, jestli se to bude líbit).

AlešD, Str4wbery díky, proberu se tím.

Plaváček nepotřebuje ani tak grafika, jako spíše typografa - typograf, to je opravdu používané uznačení toho, koho bych měla najít?
janavk
Profil
http://test.jakpodnikat.cz - to je stránka, na které se to snažím vylepšit
Plaváček
Profil
janavk

typograf, to je opravdu používané uznačení toho, koho bych měla najít?

No, v podstatě ano, nakoukněte semo: http://typomil.com/index.htm . Hodil by se též nějaký informační architekt, který by navrhl logickou a přehlednou strukturu podávaných informací.

Stručně řečeno, váš web je čistě informační, nepotřebuje zbytečné grafické kudrlinky, ale trochu práce s kompozicí, rozložením jednotlivých bloků stránky a práce s textem. Také zakomponování výsledků hledání do stránky (neustále se otvírající nové okno je dost nešikovné).

Osobně si myslím, že to chce někoho zvenčí, nezaujatého (vy, jako rodička projektu přicházející s ním do styku denně, prostě chyby v přehlednosti nevidíte), ale odborně na výši. Což samozřejmě není zdarma.

Marek Prokop tvrdí, že váš projekt připomíná spíše Wiki, než klasický informační web s pevnou strukturou, s čímž se dá opatrně souhlasit. Mě osobně ale, pokud se přepnu do módu obyčejného uživatele, stresuje mrňavé výchozí písmo, poskakující navigace a trochu chaotická struktura celé prezentace. Navíc vytisknout si jakoukoliv informaci je poměrně složité (chybí tiskový styl). A kupříkladu na této stránce http://test.jakpodnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php je kontextová navigace vlevo a na dalších stranách http://test.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-duchodove-zabezpeceni.ph p mi přeskočí vpravo. Krapet mě to mate a nejspíš nebudu sám.

Připomínám ale, a už to tu bylo řečeno, že na amatérský projekt se jedná o velmi slušnou práci a pokud nehodláte investovat peníze, věnujte se raději doplňování informací. Obyčejný uživatel, který si hodlá splnit svůj hlavní cil - totiž najít pro sebe potřebnou a požadovanou informaci - to nějak zvládne a grafickou podobu web ani nezaregistruje.

A pokud web na reklamě slušně vydělává, je jakákoliv neuvážená a drastická změna sázkou do loterie a bez pečlivé přípravy bych se do zásadních změn asi nepouštěl.

Víc už vám asi nepomohu.
vitec
Profil
A já si zase myslím, že ani nevíte co vlastně chcete. Máte tu založených milion témat, ve kterých se nikdy nic pořádně nedořeší, ozvalo se Vám už x lidí, kteří Vám chtějí pomoct buď za peníze nebo zadarmo, ale pořád se nic neděje. Napřed by jste si měla promyslet co s webem chcete dělat.

Tohle nemá cenu.
janavk
Profil
Vitec potřebovala bych totiž, aby za mě někdo udělal to co neumím, a už vůbec ne takhle přes maily a diskusi, t.j. zmotat se v tom, v těch radách, názorech, návrzích. Kdyby několik lidí sedělo v kruhu, tak bychom si to vyjasnili, já to prostě takhle nezvládám, a proto stále znovu volím cestu, kterou znám, že do toho vrtám sama. Polovina z vás mě tlačí do RS, do kterého se mi nechce, protože ani nevím. Řada lidí mi poslala své reference, které se k tomuhle nehodí. Jeden člověk mi nabídl udělat grafiku za deset tisíc (jeho práce jsou tedy výborné), když si to sama - nebo zase s někým - rozstříhám. Jednak nevím, jestli to bude tak, jak to budu potřebovat, když to třeba budu chtít změnit, a jednak nevím, jestli mi to vyřeší problém, že ty stránky potřebují patrně lépe seskládat, aby měly šmrnc.
Fakt je, že mě to začíná připadat nechutné a nevím co s tím, protože dodělávám verzi, která zas bude vypadat jako z mateřské školy. On tady už kdosi sliboval, že udělá supr web se stejným tématem, tak to třeba bude mít kdo táhnout dál. Škoda, že se sem nehodí sprostá slova.
vitec
Profil
Mi neříkej že se nenajde x lidí, kteří jsou schopni ti udělat zdarma aspoň ten design úvodní strany, abys viděla že je to k lepšímu. Nechtěj po nich reference udělej třeba soutěž o nejlepší návrh designu na jakpodnikat buď za peněžní odměnu nebo za reklamu. Jestli hledáš někoho s kým si k tomu budeš moct sednout a vyřešit ten problém z očí do očí tak bys měla schánět lidi jenom ze svého okolí (Brno pokud se nepletu) Jestli chceš jednoduchost, dej na Plaváčka najdi si typografa a kodera. Pokud to chceš rozjet ve velkém bez redakčního systému to půjde těžko - si myslim.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0