Autor Zpráva
paulos etruska
Profil
Dobrý den,
rád bych znal váš názor na stránku Individuální kurzy angličtiny.
Byl bych rád pokud byste mě upozornili na jakoukoliv drobnou (i větší) chybu v kódu. Předem děkuji
KGW
Profil
povedené

snad jen
a) nadpisy zarovnat doleva
b) javascript v hlavičce zkusit nahradit css
c) vlevo textu dát větší mezeru
paulos etruska
Profil
KGW
a) pouvažuji o tom
b) o tom jsem hodně přemýšlel a jediné co mě napadlo bylo dát tam prázdný div jako odkaz, ale tohle řešení mi přijde lepší a pro uživatele s vypnutým javascriptem to není zas tak velká nevýhoda. Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřili i ostatní.
c) opraveno
Miloš
Profil
O mě = o tě, neboli o tebe.
O tobě by bylo o mně.
(na stránce to máš správně, ale v menu, případně v URL špatně).

Písmo bych volil větší a bezpatkové (font-family: "DejaVu sans", Verdana, sans-serif;).

V menu bych uvítal (byť i velmi decentní) zvýraznění aktivní stránky.

---
kód:
text patří <p>do odstavců</p> a ne <div>do divů</div> – více viz http://www.semantika.name/
KGW
Profil
na šířce 1024 by se nemuselo rolovat
paulos etruska
Profil
Miloš
O mě - opraveno,. Písmo se bude pravděpodobně ještě měnit. O tom zvýraznění jsem taky uvažoval.
Myslel jsem že mám odstavce všude, děkuji za upozornění.
KGW
Opravdu se při šířce 1024 zobrazí vodorovná lišta?

A jaký máte názor na JavaScript v hlavičce?
Manq
Profil
Opravdu se při šířce 1024 zobrazí vodorovná lišta?
Opravdu.
Miloš
Profil
paulos etruska
A jaký máte názor na JavaScript v hlavičce?
Že je naprosto zbytečný; nic, co by nešlo udělat pomocí CSS.
Ten obrázek je tam jako náhrada textu – viz http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html
A ta výměna pak zcela jednoduše jako náhrada obrázku na pozadí (pro a:hover buď jiný obrázek, nebo tentýž v jiné posici).
Miloš
Profil
Ještě k tomu (bez)patkovému fontu:
v CSS máš ul.menu li a {font-family: 'Trebuchet MS', 'Geneva CE', lucida, sans-serif;}
Pro H1 definuješ patkové písmo (proč ne), ale pro body neurčuješ nic. Všechny mé prohléžeče mají (od instalace, nic jsem neměnil) patkové písmo, poměrně malé a nehezké.
Přimlouvám se za dopsání definice pro body:
body {font-family: 'Trebuchet MS', 'Geneva CE', lucida, sans-serif;}
Vyzkoušel jsem a vypadá to o poznání líp.
paulos etruska
Profil
S tím rozlišením jsem se trochu přepočítal. Respektive počítal jsem správně, jenom jsem zapomněl na šířku vodorovné lišty. Tak to budu muset asi trochu zeštíhlit.
Miloš
ta náhrada text je opravdu dobré řešení, ten Trebuchet určitě vyzkouším.
Mistr
Profil
paulos etruska
(1) Až půjdeš zítra do školy, mrkni se, prosím, jak se ta budova přesně jmenuje. Ty jeden studente Jazykového gymnázia Pavla Tygrida.
(2) Proč ve stránce Reference uvádíš u jedné dámy Celní deklarant a u druhé Referentka exekučního úřadu? Proč ta první není celní deklarantkou?
(3) V menu nevidím, kterou stránku z něj mám právě vybranou.
(4) Ve stránce Metody si v první větě doplň čárku: Výuka je vedena podle české učebnice Time to talk, která Vám bude zakoupena, a to v učitelské verzi.
(5) Stránka Výhody by zas zasloužila opravu věty Lekce jsou postaveny tak, aby odpovídaly vašim schopnostem a tempu výuky. Ostatně, proč jednou napíšeš Lekce jsou postaveny a podruhé (Lekce) odpovídali?
(6) A potíž je i v další větě ze stránky zmíněné v předchozím bodě, totiž ve větě K dispozici vám bude učitelská kniha s českým zadáním, což Vám usnadní učení. Proč jednou počáteční písmeno malé a pak zas hned velké?
paulos etruska
Profil
Mistr
1) To nejsou moje stránky, nicméně děkuji za připomínku, opraveno.
2) Opraveno.
3) Už na tom pracuji.
4) Opraveno.
5) Opraveno.
6) Opraveno.

Jazyk český opravdu není mojí silnou stránkou.
paulos etruska
Profil
Tak snad už jsem opravil všechny zmíněné chyby. Máte ještě nějaké výtky? Především co se kódu týče?
Manq
Profil
paulos etruska
Možná bych dal kontakt do tagu <address>.
paulos etruska
Profil
Manq
Dobrý nápad, opraveno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0