Autor Zpráva
kuboss
Profil
Zdravim,

prosím o zhodnocení http://www.web-kuboss.wz.cz/

Tuším, že se zřejmě nejedná o nějaký sémantický nebo designerský vrchol, je to spíše jedna z eventualit budoucí podoby tohoto webu - proto zkušební provoz a věci z něho vyplývající:

- wz doména (není zrovna "košer")
- na v současně době absentujících referencích se pracuje :)

Oboje bude v plném provozu v pořádku.

Konstruktivní příspěvky vítany.
vertigo4
Profil
tak úvodní stránka Vstupte je naprosto zbytečná, odradí mnoho návštěvníků a navíc nemá žádný smysluplný význam... TO ZNAMENÁ SKVĚLE VYPADAJÍCÍ A JEDNODUŠE POUŽITELNÝ WEB, KTERÝ MĚNÍ OBYČEJNÉ NÁVŠTĚVNÍKY V ZÁKAZNÍKY. tak to o této stránce určitě neplatí

dále...když už to má být v černé, tak bych nechal pozadí tmavé ale jinak bych byl opatrný s bílým textem na
černém pozadí

chybí klikací logo

v patičce máš špatně vložený znak copyright --- http://www.jakpsatweb.cz/html/entity-vsechny.html

XHTML 1.0 Strict validní -- tak to si může napsat každý a nemusí to být (tím netvrdím, že tvůj web není validní) pravda...chtělo by to nějaký důkaz
kuboss
Profil
- Úvodní stránka nese podstatnou informaci, že se jedná o zkušební provoz - teď není mým cílem přilákat návštěvníky a zájemce o web, je tu jen pro vás k zhodnocení.

- TO ZNAMENÁ SKVĚLE VYPADAJÍCÍ A JEDNODUŠE POUŽITELNÝ WEB, KTERÝ MĚNÍ OBYČEJNÉ NÁVŠTĚVNÍKY V ZÁKAZNÍKY. tak to o této stránce určitě neplatí

To je dost možné

- nevidím problém s bílým(resp. stříbrným) textem a černým pozadím, podle mě dostatečný kontrast

- klikací logo + copyright. za to dík, opravím.

- stránky validní jsou až na úvodní stránku (díky vypečené wz reklamě), přidám odkazy.
Iver
Profil *
Souhlasím s tím že by se měla vynechat vstupní stránka a hlavně informace že stránky jsou ve zkušební verzi. Odradí to plno zájemců.
kuboss
Profil
Dík, ale jak říkám, ta úvodní stránka má své opodstatnění. Že odradí plno zájemců teď neřeším.
Nox
Profil
ale jak říkám, ta úvodní stránka má své opodstatnění
opodstatnění a to porušovat pravidla hostingu...

Zvláštní, že sem dáváš web na kritiku, ale přitom už jsi spotřeboval tři příspěvky
na popis toho, jak je to jen zkušební...nevim tedy co mám hodnotit aby sem se
netrefil do další zkušební položky...


Design se dle mně vůbec nehodí na tvůrce webu, když jsem tam přišel tak jsem myslel,
že se jedná o nějaký podivný blog nebo stránku hudební skupiny, obojí často tmavé
a agresivní, barevně by to chtělo zapracovat

Pozadí se mi nelíbí, ale nenapadá mě, jak to napsat, aby se to nedalo zabít
"to že se ti to nelíbí neznamená že se to nelíbí někomu jinýmu"

Čtverečkované pozadí napravo je hrozné, nic na tom nejde přečíst

"...KOMPLETNÍ WEB JEN ZA 999 KČ."
Bez ohledu na rozsáhlost?

email myslim můžeš klidně napsat normálně, nebude to muset každý přepisovat
a aspoň na mém mailu žádný spam neprochází, takže je to jedno
Miloš
Profil
1) Nelíbí se mi georgia. 1) maličká (notabene v 75 %;), 2) patkové písmo.
U nadpisů to tolik nevadí, protože jsou (pochopitelně) větším písmem, ale pro běžný text bych se přimlouval za nějakou bezpatkovou klasiku, jako Verdana (a 'Dejavu Sans' pod Linuxem), Trebuchet a podobně.

2) Červené odkazy nejsou příliš kontrastní.
Krom toho bych odkazy v textu (nemluvím o menu) podtrhal (beztak máš podtrženo Kontakt >> v pravém boxu).
Takhle totiž jeden nevím jestli má klikat jen na červené texty, nebo i na stejně červené odrážky

3) XHTML 1.0 Strict validní nevypovídá nic o použitelnosti a přístupnosti. Podle mě zcela zbytečná informace.
4) Slovo HOME není čeky, zbytek webu je. Musí to tak být?
5) Na stránce Služby chybí v <title> mezera před oddělovačem |
6) Na kontaktní stránce by mohl být formulář, stjně jako klikací e-mail.
Pokud jde o antispamovou paranoiu (@ nahrazený řetězcem [zavinac]), pro inspiraci si přečti http://latrine.dgx.cz/experiment-s-maskovanim-e-mailu-pred-roboty

7) Co je to web design zítřka?
vertigo4
Profil
kuboss
stránky validní jsou až na úvodní stránku
já vím, ale to že to tam napíšeš, neznamená že to musí být pravda, takže vypovídající hodnota je nulová
Dík, ale jak říkám, ta úvodní stránka má své opodstatnění. Že odradí plno zájemců teď neřeším
to bys měl i teď, protože někdo si ten tvůj web zapamatuje a automaticky se mu znelíbí až bude v provozu--- celkově mi přijde divný dávat stránky do zkušebního provozu....

JEDNODUŠE POUŽITELNÝ WEB
tím jsem právě myslel úvodní stránku

nevidím problém s bílým(resp. stříbrným) textem a černým pozadím, podle mě dostatečný kontrast
dobře, ale jak už bylo zmíněno: stránka je ponurá a utopená v tmavé barvě... myslím si že světlejší barvy ti přidají více zákazníků...
shaggy
Profil
Miloš - Co je to web design zítřka?
To je webové sídlo s úvodnou stránkou, ktorá odrádza zákazníkov, ale má svoje opodstatnenie a s logom a headerom, za ktoré by sa nehanbil môj 8 ročný príbuzný... ale ostatní áno.
Rovnako je to stránka, na ktorej vstupná stránka nie je valídna a ostatné tiež (nie) sú valídne:
http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.web-kuboss.wz.cz%2Fh ome.html

A hlavne sú to stránky na ktoré sa hodí "vodu kážu a víno pijú" - vizuálně nezbabranou podobu... kvalitně vytvořeného webu...

Referencie, ktoré odkazujú samé na seba hovoria za všetko. Alebo, ako by to povedal autor tejto stránky:
když dva dělají totéž, není to totéž. Proto si pečlivě vybírejte, kdo za Vámi bude stát
RuleZZZ
Profil
Tou reklamou na stránce vstupte porušuješ podmínky WZ.
kuboss
Profil
Vidím, že nějaká obhajoba by zřejmě proti takto postavené kritice postrádala smysl, na své dílo jsem měl asi značně zkreslený názor. I tak děkuji za tu hrstku (Miloš) konstruktivních nápadů.
LukeZzZ
Profil
Už zde bylo téměř vše řečeno snad jen jedno chyba co jsem objevil při procházení webu:

ve službách věta:
TO ZNAMENÁ SKVĚLE VYPADAJÍCÍ A JEDNODUŠE POUŽITELNÝ WEB, KTERÝ MĚNÍ OBYČEJNÉ NÁVŠTĚVNÍKY V ZÁKAZNÍKY.
by měla být mezi "V" a "ZÁKAZNÍKY" pevná mezera, aby se nepsalo "V" na konec řádků a "ZÁKAZNÍKY" na řádek nový.

Poté bych navrhoval udělat něco s menu. Takhle se mi to vážně nelíbí nesedí mi ta červená na tom černém pozadí. Je to takové nevýrazné. Přinejmenším bych to ztučnil a změnil barvu.

Dále bych se tedy přikláněl k ostatním komentářům výše, se kterými plně souhlasím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na vertigo4:
v patičce máš špatně vložený znak copyright
Ne, to nemá. Entitami se obvykle řeší nedostatky užitého kódování a ve windows-1250 znak copyrightu je.

Reaguji na kubosse:
Mně temné barvy nevadí, spíš než černé pozadí mě štve málo kontrastní barva písma. Jinak to není zase tak strašné, všechny zmíněné nedostatky půjdou opravit.

Weby kóduji precizně dle striktních norem (XHTML 1.0)
Proto nedáváš menu do elementu určeného pro menu zvaného <menu>?
Užíváš MIME typ „text/html“, takže tvůj kód prohlížeče i vyhledávače zpracovávají jako HTML s nadbytečnými lomítky. Ignorují xmlns, ignorují xml:lang. Spoléháš se na starou benevolenci, nikoliv na novou striktnost. Neprodávej zajíce v pytli.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0