Autor Zpráva
Merwis
Profil *
zdravím, chtěl bych znát váš názor na můj výtvor [url=http://motofoko-crew.ic.cz][/url] , ještě chybí pár věcí, jako fotky nebo videa, ale ty zatím nejsou ani vyrobeny, takže hodnoťtě spíše web jako celek...předem díky za názory.
spartakyx
Profil *
zkus tu adresu napsat takhle http://www.motofoko-crew.ic.cz
Miloš
Profil
Malé a špatně čitelné písmo. Špatně čitelné je proto, že ho nikde nedefinuješ a prohlížeče mají jako výchozí patkové.
Navíc máš velikost písma v px, takže si ty blechy v IE6 nezvětšíš, ani kdyby ses potento…
Schválně porovnej.

Původní verze


Do stylopisu jsem přidal body {font-family: "DejaVu Sans", Verdana, sans-serif; line-height: 1.5;}:



Možná zbytečně velká hlavička.

od svých asi 15ti let.
15 = patnáct
ti = ti
15ti = patnáctti
Správně je to od svých asi 15 let.

Menu pomocí tabulky a nekonečně opakovaného <td class="menu"> jest kravinium
Na menu je <menu>, nebo alespoň <ul>

Inline styly (style="blablabla"), když máš přilinkovaný soubor style.css, je hovadismus a cesta do pekel. Proč to nemáš všechno na jednom místě?

Povinná četba: http://www.semantika.name/
Miloš
Profil
Dále:
This Page Is Valid XHTML 1.0 Strict!
— jako návštěvníka mě to nezajímá
— jako kodérovi mi to přijde trapné – je to jen plk a canc, který nemá sebemenší vypovídací hodnotu – stránky mohou být nepřístupné, nepoužitelné, ale hlavně že Page Is Valid XHTML
— jako Čech – uráží mě, když někdo na česky psaných stránkách frajeří, jaký je frikulín, když hatmatí emericky; fuj, hanba!
— Chamurappi by bez esporu dodal, že This Page Is NOT Valid XHTML 1.0 Strict! //on by to jistě řekl česky ;-) //, protože <meta http … content="text/html; … />, v čehož důsledku ji prohlížeče nemohou zobrazovat jako XHTML. Pro prohlížeče je ta stránka defektním HTML.

----

Dále mě jako návštěvníka ani v nejmenším nezajímá, jaký je stav počítadla.
Jistě to zajímá tebe, ale nemusíš to ukazovat.

----

Ještě drobnost – Text v boxu Oznámení je nalepený na kraje. Což takhle nějaký padding?
Měsíček
Profil
Reaguji na Merwis :

1.) Hlavička vcelku velká, možná slabě zmenšit.
2.) Návštěvníci 37 .... a to je co? Jako za den? Nebo online? Nebo celkově? Podle mě je tenhle ukazatel k ničemu, doporučuji odstranit a nebo upravit.
3.) Jestli je tvá stránka validní s XHTML to zjistíš tady : http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.motofoko-crew.ic.cz% 2F ,ale řekl bych, že nejspíš ne.
4.) V patičce by toho mohlo býti více co myslíš?
5.) Jen mě tak napadá nechtěl by jsi udělat mezeru mezi ic lištou a tvou stránkou nevypadá to totiž moc přitažlivě, tak nalepené ...
6.) Jinak nadpisy "Menu" a "Hlavní" moc nemám v lásce, protože ze mě dělají hlupáka, copak nedokážu poznat co je menu a co je hlavní obsah???
7.) Stránku ti dělal PSPad zajímavé, .. a css taky, lépe řečeno = smekám před tebou, v takovém b*** se vyznat, to by musel mít den 68 hodin :-)) ... tohle neber jako chybu spíše doporučení, pro pozdější úpravy
8.) A proč není hlavička klikací?
9.) Chválím, že máš title a alt :-)), ale nekontroloval jsem jestli všude :-))
10.) Možná ty obrázkové odkazy v levém elementu (menu) bych trochu odsadil, připadá mi to velmi přilepené ..
11.) A jak říkal kolega Miloš, písmo by jsi měl dát jiné, IE to sice vyhladí clear-typem což vypadá pěkně, ale Mozilla a další prohlížeče to jako default nemají ..
12.) Celá stránka na mě působí rozházeným a smutným dojmem, mohl by jsi ji krapet oživit.

Celkové hodnocení 1,5 - 10
Merwis
Profil
no...sice mě ty reakce moc nepotěšili :D ale proto jsem to dal ke zhodnocení...s některými vítkami souhlasím, jiné mi přijdou jako totální zhovadilosti, ale co se dá dělat, takový je svět...na některé názory zkusím reagovat:

web je skutečně podle validátoru validní s xhtml strict 1.0 normou...dole to mám napsané hlavně kvůli učiteli , protože tyhle stránky mi bude hodnotit na známku a miluje, když je tam tohle napsané...po oznámkování asi odstraním

a když z tebe dělají nápisy hlavní a menu hlupáka, necítíš se taky jako hlupák, když ti nedojde, že je to celková návštěnvost? ;)

hlavička není klikací, nějak mi to vypadlo "v zápalu boje"...co nejdříve napravím, alty a title mám skutenčně všude

bordel v zápisu...já se v tom vyznám, protože v tom mám vlastní systém...vím že ení zrovna nejlepší, ale já přesně vím, co kde mám...časem si to uspořádám, ale to mi nepřijde jako priorita...

nevím, co více by mělo být v patičce...a že stránka půspbí rozházeným dojmem..to si počkám, až se vyjádří více lidí, to posoudit nemůžu

k písmu: je asi voleno nešťastně, ale ze všem lidí, kteří mi na tenhle web psali názor jste jen vy dva "nadávali" na písmo...pokud takových lidí bude více, rád upravím...

závěrem...samozřejmě děkuji za kritiku, nejsem žádný frajer, co si myslí, jaký je fiškulín, když hatmatí emericky :D, ale rád si poslechnu názor druhých a nechám si poradit...
KGW
Profil
ceduli, že je web validní, dej pryč, z toho už jsem vyrostl, dnes je to samozřejmost
písmo určitě dej, co doporučuje Miloš, ty patkový blechy se nedají číst
Merwis
Profil
rekce na KGW

jak jsem psal víše, info o validním xhtml je tam hlavně kvůli našemu učiteli, po oznámkování půjde pryč

a na písmu už pracuju...
Merwis
Profil
ou tuhle hrubku musím opravit...jak jsem psal VÝŠE...omlouvám se za spam a za zneuctění češtiny :D
Merwis
Profil
ou, tuhle hrubku musím opravit...chtěl jsem napsat VÝŠE...omlouvám se za spam a za zneuctění češtiny...
Smajchl
Profil *
Ono zalezi jak ma clovek nastavenej prohlizec, tusim ze u Firefoxu je defaultne patkovy pismo takze pak si nekdo stezuje a nekdo ne. Urcite ho ale definuj, jestli chces aby to vsude vypadalo aspon trosku stejne.

A me to taky prijde dost namachrovany, ale necet jsem to, jen sem to projel ocima a uz jenom ten nazev motofoko je silenej.
Merwis
Profil
Smajchl:

Slovo motofoko se u nás mezi kámošema (a možná už po celé škole) běžně používá...vím, že jinde ne, je to prostě nesmyslný slovo...ale proč ne? Jen mě děsí, proč zrovna namachrovaný?
Měsíček
Profil
Reaguji na Merwis :

a když z tebe dělají nápisy hlavní a menu hlupáka, necítíš se taky jako hlupák, když ti nedojde, že je to celková návštěnvost? ;)

když na průměrné stránce se to pohybuje okolo tisíců ;) a číslo okolo padesáti je denní návštěvnost, tak tady člověk znejistí ...
Merwis
Profil
Měsíček:

To uznávám, ale na kolika stránkách jsi viděl denní návštěvnost a celkovou ne? A tahle stránka je a bude, jak bych to řekl nejlépe, v návštěvnosti podprůměrná, protože jde hlavně o informování, že existujeme, potažmo, co děláme. Nezasvěceným lidem většina těchto stránek nic moc neřekne a možná to působí i namachrovaně, jak řekl Smajchl. A k tomu se dá říct jen bohužel, většina čechů nemá pochopení pro nové, začínající sporty. Tímhle jsem trošku odbočil, ale dá se to přidat k reakci na předchozí příspěvek.
aisukriimu
Profil
Merwis

To uz je bohuzial tak so sportami do ktorych sa hrnu ludia, ktori si myslia, ze budu husti. Snowboardujem, tak viem o com je rec. :D

Ale k stranke...

- Celkovo to na mna posobi tak obycajne, v poslednej dobe sa mi prestavaju pacit designy kde je pouzite tmave pozadie a biele pismo. (Skus to spravit aspon menej kontrastne.)

- Hlavicka by sa mi pacila ovela viac, kebyze tam je nejaka fotka. A cez to dakde dole v rohu vas nazov a td...

- Namiesto tej sedej v liste by som pouzila inu farbu. Je to take bez zivota. Je vela peknych farieb, ktore by neposobili kriklavo.

- Ako hover v menu by som pouzila len jemnejsie zosvetlenie. Prijde mi to moc sedive.

- Obrazkove nadpisy v lavom stlpci su zbytocne. Podla mna, keby pouzijes aj obycajne pismo, tak to bude vyzerat pekne. (Ak nie krajsie.)

- Pismi urcite zmenit a pozriet stranku o typografii. Ohladne typografie by sa dala stranka podstatne vylepsit.

- Paticku som nejak asi nepochopila abo sa mi zobrazuje chybne. Ukoncila by som to nejak jednoduchsie.

Ked to tak zhrniem, tak pohrat sa s detailami a farbami a mohlo by to byt pekne. :)

Ai.
Smajchl
Profil *
Prave ze slovo motofoko ma svuj vyznam a je to ceska zkomolenina slov mother fucker a pouzivaj to takovyti namachrovani hiphoperi, nebo spis cikani co si hrajou na cool nigga gangstas. A to je to co na me pusobi namachrovane a taky tech par slov co my oko zachytilo. Rozhodne sem to necet, takze obsah jsem nehodnotil, jenom prvni dojem.
Smajchl
Profil *
a z pohledu designu je to tuctovka a hrabat se ve zdrojacich abych to hodnotil se mi nechce :-)
Merwis
Profil
Smajchl:

ještě ke slovu motofoko...já jsem zatvrzelej SKAčkař, hip hop fakt neposlouchám, ale motofoko říkám běžně...nemám rád lidi, co takhle škatulkujou...

jiank tuctovka to asi je...ale co bys chtěl, když nejsem žádnej profík a tohle je můj druhej web ;) jinak samozřejmě i tobě děkuji za názor
Smajchl
Profil *
a co to znamena podle tebe? No nejde o to ze jsi nebo nejsi profik, ale trosicku barvicek by neuskodilo, vis jak to myslim, pohrat si s tim.
Merwis
Profil
já vím, že je to parodie na mother fucker...jen u nás to už tak nějak "zlidovělo" i naší partě se říká motofokoband...nikdo neví proč :D

a ty barvičky....o tom vím, snažil jsem se to zbarvit, ale vždycky mi z toho vyšel hroznej paskvil...na tohle nemám cit...
Miloš
Profil
Merwis
a ty barvičky … na tohle nemám cit...
zkus http://www.colorschemer.com/online.html nebo http://wellstyled.com/tools/colorscheme2/index.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0