Autor Zpráva
jay
Profil *
zdravím,
prosím o váš názor na czechstreet.cz a když už budete v tom, tak se můžete podívat i na blog.czechstreet.cz.

Díky moc
Měsíček
Profil
Reaguji na Jay :

Teď budu kritizovat a reagovat na první web Http://www.czechstreet.cz/

1.) Úvodní obrázek v obsahu se nehodí kdyžtak ho natoč, aby byl jako 3D, ale tohle opravdu nevypadá dobře.
2.) Nehceš dát místo "jak to začalo" =>Historie a "domů" dát naprosto pryč a místo toho udělat pěknou hlavičku ?
3.) Ten antispam v kontaktu ... no nevim nevim
4.) Ten formulář bych vystyloval
5.) Mohl by být alt u obrázku popřípadě title u odkazu (title není nutný, ale není na škodu ho tam mít)
6.) Tady jsi byl ? http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fczechstreet.cz%2Findex.h tml
7.) Border="0" (ptám se zkušenějších .. jestli se defaultně vykresluje sám jestli ne, tak je to tam zbytečně)
8.) Pročpak planceš interní a externí styly dohromady snad jedno nebo druhé ne?
9.) Já jsem asi slepej, ale tohle :

<div id="footer">
<span class="credit">&copy; 2007 Czechstreet | <a href="http://czechstreet.cz/private/"> x </a> | Thanks to Demus</span>
</div>

se mi nikde neukázalo

10.) ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ už ano kdesi dole v levé části (dobré pro elektrikáře na zkoušku očí) .. toš to zviditelni ne?

Celkové hodnocení 2 - 10
Nox
Profil
Měsíček
1) A rozbít tak celý koncept grafiky webu?
8) Jen to druhé, snad nebude dávat za možnost to první

Graficky jednoduché a hezké, postavičky v sekci O nás sou supr

Až z kódu jsem zjistil, že obrázek je "klikací", odkazy by mohly kotvou
odkazovat na sekci O nás, a taky by se mohly zvýraznit domy, na které
lze najet

Je tam poměrně hodně textu, zvlášť tu historii bych nějak rozkouskoval
a upravil aby se líp četla

7.5/10
Měsíček
Profil
Reaguji na Nox :

Zajímavé jak umíš vytáčet :-))

1.) Neřekl bych, že by to rozbilo koncept grafiky webu
8.) ??
Nox
Profil
Nox
Válečná sekyra mě ještě pořád spí v krabici, neboj;)

1) Vezmi si, že nikde ve webu není nic s definováním povrchu, vše je ploché
-> menu, postavičky, buttony, všechno, proč tedy dělat mapu 3d, když vše na webu
je 2d... samozřejmě jen můj názor

8) K čemu jsou dobré pouze interní styly?
jay
Profil *
Měsíček

uff chlape ty mi dal

1) nevím co bych tam místo té mapky dal, původně měla být klikací s tím, že po najetí na určitý domeček by se objevila bublina a v ni fotka toho domku plus popis kdo v něm bydlí apod.., ale už se mi do toho nechtělo tak sem to udělal nějakym softem
2) tu historii sem měl u původního webu a teďkom sem to chtěl trošku odlehčit
6) jo byl
9,10) nepřijde mi to moc důležité, a když sem tam dal trošku viditelnější barvu tak mně to zase rušilo
Měsíček
Profil
Reaguji na Nox :

8.) Třeba k testování (používám když dělám stránky a teprve potom je dávám "všechny" do externího souboru ..
Nox
Profil
8) K čemu jsou dobré pouze interní styly?
Měsíček
To se při tom vytváření dost zapotíš, jestli všude všechno nejdřív napíšeš interně a pak
to zase mažeš a dáváš do externího;)
Měsíček
Profil
No já se popravdě spíše zapotím, když mám pořád překlikávat mezi okny, lepší je pro mě to mít v jednom (při stavění základu stránky, pak už samozřejmě ne).
jay
Profil *
s těmi styly teda něco udělam, když vidim jak vás to rozdělilo a nerad bych aby byla válečná sekera opět vykopána :) a možná dotáhnu do konce i tu obrázkouvou mapu
jinak díky za kritiku
oogi
Profil
Czechstreet.cz
Zajímavě udělané, zvláště sekce "o nás".
Na ostatních stránkách by chtělo obbohatit text tučným písmem s jinou barvou fontu, takhle je to moc jednolité a špatně se to čte, nepatrně bych zvětšil line-height.
Klikací mapa na úvodce je zajímavá, ale chtělo by to zvýraznit ty domy kde někdo bydlí a odkazem poslat na profil dané osoby.
V pravé části stránky bych nad nadpis dal větší mezeru.
Sekce ke stáhnutí a kontakt nefungují.
Sekci kronika bych vyřešil lépe, aby se z nižší úrovni dalo přejít na další a nemuselo se vracet na rozcestník.

Ve své jednoduchosti je to velmi účelné a pěkné. Jen to chce doladit některé detaily.
Dranel
Profil
jay
"Ke stažení" nikoliv "Ke stáhnutí"...
KGW
Profil
těch posuvníků je tam něco moc
jay
Profil *
oogi
sekce ke stáhnutí a kontakt mi normálně fungují, pokud nejsem sam, a s tim textem mas pravdu budu s tim muset neco udelat. jak sem naznačil dříve tu mapu snad dotáhnu do konce.

diky
jay
Profil *
Dranel
jj taky mi to dneska došlo jak jsem si to meníčko přečetl

KGW
jake posuvníky myslis? ja tam zádne nemám
oogi
Profil
jay
Ty sekce už fungují. Nevím co se dělo...
Plaváček
Profil
jay

Hezký nápad, slušné zpracování, ale kodér měl slabou chvilku. Já mám posuvníky hned tři. Není to zbytečné? Ukázka:
http://klient.plavacek.net/street.jpg
AlešD
Profil
jay

design: bez výhrad, konečně něco jiného než omalovánky typu "hlavička (klikací samozřejmě), levý sloupec, sloupec s textem, patička".

A teď kritika:
- text "© 2007 Czechstreet | -> login | Thanks to Demus" naprosto nečitelný, s tou skromností a nenápadností bych to až tak nepřeháněl
- některé fotky jsou rozmazané, jinak fotogalerie pěkná, jen bych tam doplnil popisky kdo je na fotkách, podle postaviček z The Simpsons se mohu domnívat, ale žiji v nejistotě!
- o textech a jejich struktuře tady již byla řeč
- kód: když už XHTML 1.0 strict, tak ukončovat i nepárové tagy (img apod.)
- chválím vypovídající title stránek
- formulář: kontrolní dotaz 1+1 bych řešil javascriptem a pro uživatele mající zaplý JS bych ho skryl

Závěr: web se mi líbí, dobře se v něm orientuju, příjemná grafika, funkční.
jay
Profil *
Plaváček
no jo, ta první stránka je spíchnutá hodně narychlo, proto to je takové jaké to je, ale teď budou vánoční prázdniny, tak se na to podívám

AlešD
k nečitelnosti toho textu - zkusím tam teda dát jinou barvu, když vám to všem tolik vadí
kód - změnim na transitonal
formulář - misto toho formuláře tam asi dám knihu návštěv, moc se mi tam nelíbí

-stejně o vánocích nebo dřív tam budu muset udělat menší generálku, poopravit kód (validátorem sem projížděl jenom první stránku), protože tam bude chyb jak máku, no a hlavně dát do pucu tu mapu

jinak všem díky za hodnocení

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0