Autor Zpráva
Šimon Grimmich
Profil
Jak se vám líbí nový design: http://www.adaptic.cz/extranet/tvorba-webu/00.jpg pro můj web http://www.tvorba-webu.cz?
Měsíček
Profil
Ano je to hodně znát a je to velmi dobré, hodnocení i 7 - 10, ale uvědom si, že více důležitý než design je obsah a ten na tvé stránce poslední dobou vázne.

edit: ale html bych s xhtml nespojoval.
Manq
Profil
Měsíček
ale html bych s xhtml nespojoval.
Proč? Oba jsou to značkovací jazyky. Mají spolu dost společného.
Měsíček
Profil
To sice ano, ale IMHO tato stránka bude sloužit pro začátečníky a myslím, že v tom budou mít zmatek. I když oba značkovací jazyky ze sebe vycházejí, jsou mezi nimi zásadní rozdíly, které začátečníkovi jasné nebudou.
Manq
Profil
Když bude XHTML a HTML pod jednou střechou - v jedné kategorii, tak začátečník získá dojem, že tyto dva jazyky mají něco společného. Když budou odděleně, tak takový dojem nezíská. Zásadní rozdíly? Když je to web pro začátečníky, tak je přece nebudu zatěžovat nějakým MIME typem, ne?
Měsíček
Profil
Já nevím, mě pořád něco říká, že by mohlo být lepší to oddělit (i když netvrdím, že je to správné, jen mi to v této chvíli tak připadá) a myslím, že pro začátečníka je jednodušší se soustředit na jeden jazyk "pořádně" než na 10 "normálně". (to byla moje chyba a dodnes jí lituju)
Manq
Profil
Nikdo ho nenutí, aby se soustředil na deset jazyků zároveň. Oba tyto jazyky spolu mají hodně věcí společného.

Ale abych nebyl úplně OT, tak web se mi celkem libí. Jaký bude hover odkazu v levém menu?
Je to celkem pěkné, čisté, přehledné.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
I když oba značkovací jazyky ze sebe vycházejí, jsou mezi nimi zásadní rozdíly, které začátečníkovi jasné nebudou
Bylo by dobré, kdyby rozdíly konečně pochopil alespoň autor onoho webu, aby nepsal nesmysly.
Jinak ale platí, že HTML a XHTML mají identickou množinu elementů a především o těch elementech by zřejmě měla být dotyčná sekce webu. Mají jinou syntaxi a jiný MIME typ — to jde shrnout do dvou článků.

Reaguji na Šimona Grimmicha:
Nejprve jsem si myslel, že tak dezolátní zdroj informací provozuješ z čirého nadšení, ale pak jsi před pár lety začal přidávat místo nových poznatků reklamy. Snad se bude nová grafická podoba inzerentům líbit. Mně osobně vůbec nepasuje horní menu k nadpisům obdélníčků v levém v pravém sloupci.
Měsíček
Profil
Chamurappi :

Pravda tohle se mi také nelíbí

Co tedy udělat nyní. Dá se předpokládat, že normální stránky HTML na rozdíl od stránek XHTML budou působit problémy. Proto je asi lepší začít přepisovat svoje stránky do XHTML.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0