Autor Zpráva
amillero
Profil *
Dobrý den,

sama na koleni dělám již asi třetím rokem ve frontpage 2002 stránky www.abtrips.cz
Bohužel se mi nezdá, že by měly fungovat tak jak mají. Například mám problémy se samostatně zobrazujícími se podstránkami při zadání jejich adresy a pod.

prosím, zda by nějaký člověk by mi mohl ohodnotit a poradit jak na to.
(poznámky o blbcích a podobných věcech si nechte, já vim že blbec jsem a že stránky psát neumím. Dělat to ale musím:)

— moderátor: opraven odkaz —
Měsíček
Profil
Reaguji na Amillero :

Design :

1.) Vstupní stránka k čemu, prosím Tě?
2.) Proč musím rolovat určité elementy? Proč ne celou stránku, hodně mě to obtěžuje.
3.) Barevně až moc pestré, ale chyba je v tom, že nesladěné (ber si 2 max. 3 barvy)

Kód :

1.) Chyb jak mraků 21 je opravdu dost : http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.abtrips.cz%2Fvstup. html&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

Celkové hodnocení :

Designu 1 - 10
Kód 0 - 10

Rada jak z problému, který máš zní : "Přestat psát v Microsoft Frontpage 2002", protože takhle verze stojí opravdu za .. a nejen verze.
amillero
Profil *
dekuji za reakci,

budu take reagovat :)
1. vstupni stranka je tam kvuli tomu, ze na vstupu je pouzity iframe, a mam dojem, ze timpadem vyhledavace nenajdou nasi kompletni stranku. nekdo mi rikal, ze index ma byt kompletne bez framu, a tudiz jsme to obesli timto.
2. rolovani elementu je scvhalne, aby zustala cela stranka porad videt, at se clovek kouka na cokoliv. prislo mi to vhodnejsi a me to osobne vyhovuje vic, nez scrollovat celou stranku, ale zvazim to.
3. o barevnosti a pestrosti nepochybuji, asi je to opravdu preplacane. zkusim s tim tez neco udelat.

jinak k odkazu...docela mi vyrazil dech. budu se tim muset prokousat, i kdyz nevim uplne co vsechno znamena, ale to si snad dohledam. kazdopadne dik za pomoc a vrham se na to.

bohuzel jsem si na program frontpage dost zvykla, a nevim jestli bych byla schopna stranky delat v necem jinem. napriklad mam ted stazenou webexpression, to je neco jako nastupce frontpage. nevim jestli byste tento program ohodnotili dobre...

tak dik
a jdu na to
quinux
Profil
amillero
A proč to máš v iframu? Tak jednoduchý webík. Chceš hodnotit přístupnost, ale tu jsi zničila již na úvodní straně.
amillero
Profil *
no v iframu to mam, protoze nevim jak to jinak udelat. potrebuju, aby vsechny ty blbosti kolem byly porad videt pri kazdym zmeneni obsahu. takze menu, ten ramecek v pravo i ta lista nahore. nevim jak jinak to udelat nez pres iframe. rada od pritele znela: delej to pres skripty, ale jelikoz nejsem profik tak o skriptech vim asi tak velky...
takze nejjednodussi bylo udelat ty stranky tak, ze tam vlozim iframe ve kterym se pak bude zobrazovat chteny obsah.
jestli to jde nejak lip bez skriptu, tak sem s tim, klidne vsechny iframy znicim, zacinam je nenavidet.
akorat nakonec pridelavaji praci.
Měsíček
Profil
quinix: no nevim ..
amillero: jde o to, že ve frontpage nikdy neuděláš stránku přesně podle svých představ, zadalší si tam frontpage strká svý vlastní kódy, když už tak doporučuji nejnovější verzi frontpage, kde je mnoho zlepšeno a opraveno.
quinux
Profil
amillero
Dá se to udělat v podstatě třemi způsoby:
1) budeš ty "blbosti" opakovat v každém HTML souboru který vytvoříš, čímž však každá změna třeba v menu bude znamenat projití všech souborů
2) budeš ty "blbosti" vkládat pomocí PHP, což bude jistě mnohem méně pracnější
3) použiješ některý z volně dostupných publikačních systémů - rs2, wordpress atp.

Jinak k těm vyhledávačům. Ty zaindexují každou stránku na tvém webu, ale když pak uživatel přijde na některou z nich přímým odkazem z vyhledávače, tak jí uvidí třeba takto nebo takto.


Měsíček
Mluvíš se mnou? Uživatel s nickem quinix se na této diskuzi také vyskytuje (k mé nelibosti). Jinak co nevíš?
Měsíček
Profil
Opravdu mluvím s tebou :) cituji ale tu jsi zničila již na úvodní straně. myslíš? Já bych totiž řekl, že ji zničila až na stranách ostatních.
quinux
Profil
Měsíček
Tak pro příště stačí kliknout na nick a ten se ti přenese do textu ;)

Já bych totiž řekl, že ji zničila až na stranách ostatních.
Začala už na první straně (která v současné době již neexistuje ;)
Měsíček
Profil
quinux

Tak pro příště stačí kliknout na nick a ten se ti přenese do textu ;)

všiml jsem si dávno, ale spěchal jsem ..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0