Autor Zpráva
paulos etruska
Profil
Dobrý den,
poprosil bych o zhodnocení mého portfolia.
Děkuji.
Miloš
Profil
Nalepení na levý a horní kraj je jistě úmysl, ale nejsem si jistý, je-li to to pravé.
Obzvlášť ve vyšších rozlišeních je vpravo ohavná velká černá díra (možná tmavomodrá).

<!DOCTYPExhtml1-strict.dtd"> + <meta http-equiv … content="text/html; … > = co?

spojovník (-) není pomlčka (– neboli &ndash;, v UTF-8 zapsatelný ve windows klávesovou zkratkou Alt+0150)

S vypnutými obrázky přečtu pouze:
Kvalitní a levné stránky. Máte zájem?
Webdesign Paulos Etruska
Sami
Co požaduji:
reference kontaktovat.
(c) Paulos Etruska 2007
+ zelené alty obrázků.
To je trochu málo. Což takhle background-color pod ten obrázek?

Místo (c) dej © (entitou je to &copy;)

Zelené odkazy nejsou moc čitelné.

Proč nepoužíváš sémantičtější značky:
<strong class="modra">Co nabízím:</strong>
<strong class="zelena">Co požaduji:</strong> taky moc ne.

Jsou to přece nadpisy následujících výčtů, tak proč ne <h2>?
Mistr
Profil
paulos etruska
K uvedeným poznámkám doplním:
(1) Šedivé písmo na zeleném podkladě v hlavičce je nečitelné.
(2) Občas chybí písmenko: Neodpovídání na e-maily a nebraní telefonů není řešní.
(3) Co to je za větu: V menší míře se zabývám studiem, ve větší pak tvorbou webových stránek? Proč nejprve začínáš tím méně významným a končíš tím největším "trhákem", který má čtenáře ohromit?
(4) Osobně se mi nezamlouvají odtržítka se šipkou doleva.
(5) V menu nevidím, na které jeho položce právě jsem.
(6) Přeformuloval bych položku Co požaduji. Dle mého to zní příliš tvrdě. Já bych se přikláněl k něčemu třeba Pro lepší spolupráci upřednostňuji apod.
(7) Nevím, zda jsou pro to nějaké stylistické důvody, ale já bych rozhodně přeformuloval větu Jestli Vás tedy moje nabídka zaujala (...) na Pokud Vás moje nabídka zaujala (...). A o něco dál (...) na moje reference nebo (...) => (...) na reference nebo (...).
paulos etruska
Profil
Miloš
Obzvlášť ve vyšších rozlišeních je vpravo ohavná velká černá díra (možná tmavomodrá).
Jaké rozlišení máte na mysli?
<!DOCTYPE … xhtml1-strict.dtd"> + <meta http-equiv … content="text/html; … > = co?
Já vím, že to není "pravé" XHTML, Webylon jsem četl a všechny nevýhody znám, přesto jsem se rozhodl to používat.
Co se týče spojovníku, budu si muset ještě ohledně jeho používání doplnit znalosti.
Background-color: nastaveno.
<h2>: opraveno.
Odkazy jsem dal trochu tmavší.
Mistr
1) Opravím.
2) Opraveno.
3) Přišlo mi to zajímavější a pro jistotu jsem tvorbou vebových stránek zvýraznil.
4) Bohužel nevím o čem mluvíte.
5) Dobrý nápad, opravím.
6) Mně to nepřijde tak tvrdé, ale raději se poptám ostatních, jak to na ně působí.
7) To zní opravdu lépe.

Děkuji za objektivní kritiku. Ještě nějaké návrhy na zlepšení?
Manq
Profil
Tak já přihodím trochu subjektivity - menu se mi zdá trošku schované. Chvilku jsem to hledal.
Miloš
Profil
paulos etruska
Jaké rozlišení máte na mysli?
Já mám 1360×1024 a není to nic hezkého.
A to už vůbec nemluvím o 1600×1200, posuď sám:

1360×1024:



1600×1200
wimstr
Profil
nevím, ale myslím si, že by si měl změnit svůj slogan "Kvalitní a levné stránky. Máte zájem?", popravdě kvalitní stránky si představuji trošku jinak...

přecijenom na kvalitě stránek se podílí spoustu věcí i grafické provedení, přehlednost a to mi tam třeba chybí
chil_cz
Profil
hm ... doufam ze u toho mas i nejaky staly pracovni pomer ;) menu obrazkama, slogan nejde vubec precist, logo je rozhozene protoze to w nejde dobre k tomu ebdesign, a ty ceny ... ? no nevim jestli si nejaka solidni firma necha delat web za 1000kc ... radsi tam ten cenik nedavat vubec, i tak by mel byt vzdycky u tvurci prace individualni ;) at se dari ja chil! :)
Miloš
Profil
Ještě k tomu rozlišení – ono by možná stačilo místo té modré nějakývzorek (třeba i na první pohled ne příliš znatelný, ale aby to nebylo celé jednobarevná plocha) + blok stránky posunout kousek od levé strany (možná i od horní).
paulos etruska
Profil
wimstr
Zapomněl jsem dodat že ten slogan je prozatimní, předtím jsem tam měl webdesign je kostka másla což mi přijde skoro trefnější. Až přijdu na něco kloudného, změním to.
chil_cz
Menu jsem ještě nestihl předělat, co nejdříve to napravím.
Jinak k těm cenám - nemyslím si, že cena rozhoduje o kvalitě. Webdesignem se neživím, snažím se si s jeho pomocí vydělat na připojení k internetu. Nikdy jsem nepatřil mezi excelentí grafiky a nemyslím, že kdybych zvednul cenu na profesionální úroveň, že by se někdo přihlásil.
Miloš
Opravdu to při větším rozlišení nevypadá dobře. Vyzkouším některé z vašich návrhů.
Mistr
Profil
paulos etruska
4) Bohužel nevím o čem mluvíte.
O čem mluvím? Píši o odtržítcích vyskytujících se u o textů Přímé jednání - dohodnout se dá vždy. Neodpovídání na e-maily a nebraní telefonů není řešení. a Důkladné promyšlení předem - není nutné vždy, ale pokud se například na konci projektu rozhodnete pro zásadní změnu designu, bude to mnohonásobně pracnější a časově náročnější, než ve stádiu grafického návrhu.
jujin
Profil *
Tak ty nabáízíš tvorbu stránek jo? Zkus prosím nejdřív dodělat ty svoje. Celkem by to ušlo, ale aspoň to dej na střed, protože jak o kousek víš můžeš vidět není to nic hezkého.
Miloš
Profil
jujin
jak o kousek víš
tak o kousek nevím.

Není nutné centrovat.
Stačí poodsadit od levé strany.
engeelos
Profil *
Dobrý den, měla bych prosbu...umíte někdo s publisherem....potřebovala bych tam vložit diskuzi a nevím jak.... děkuji moc....
Mistr
Profil
engeelos
Dobrý den, měla bych prosbu...umíte někdo s publisherem....potřebovala bych tam vložit diskuzi a nevím jak.... děkuji moc....
Založ si pro svůj dotaz nové, své vlastní téma. Díky.
paulos etruska
Profil
http://tvorbawww.paulosetruska.com/index.php
Opravil jsem zde jmenované chyby a provedl jsem několik grafických úprav. Co říkáte na design teď? Jsou v kódu ještě nějaké další nedostatky?
shaggy
Profil
Stále si neopravil to nepodarené zarovnanie stránky. Obsah mám vľavo a vpravo mám veľkú modrú plochu... však tento dizajn si normálne pýta zarovnanie na stred.
A inak nevidím nejak extra veľkú zmenu...
paulos etruska
Profil
shaggy
A myslíte, že zarovnání na střed je nutné? Já zatím všechny stránky dělal se zarovnáním na střed, tak jsem chtěl zkusit něco jiného...nicméně vyzkouším, jestli i v tomhle případě nebude vystředění lepší.
Miloš
Profil
paulos etruska
A myslíte, že zarovnání na střed je nutné?
Ne. Zarovnávat na střed za každou cenu je imho hovadina. Důležité, je, jak to vypadá a tohle se mi líbí.
Levý okraj napevno má ale tu nevýhodu, že u nižších rozlišení musí člověk odrolovat do strany. Jestli se tohle dá nějak obejít, to věru nevím, snad boční marginy zadávat v procentech.
A taky bych zauvažoval o mírně pružné šířce hlavního okna za pomoci min-width a max-width.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0