Autor Zpráva
sixpounder
Profil *
Prosím o zhodnocení tzn. zkritizování našeho skromného kytarového webu www.pyroguitar.wz.cz
Skratch
Profil
Podle mě:
1) neměl by tam být ten vstup
2) v patičce kontakt
3) anketa fuj
4) hlavička by měla být jedna a odkazovat na hlavní stranu
nechej si radši poradit od někoho jiného než ode mě :D
Miloš
Profil
1) Úvodní stránka je zbytečná. Proč se mi má načítat stránka, jejíž jedinou informací je výzva, abych kliknul na obrázek? (nadto klikněte má slité l a i, takže jsem chvíli přemýšlel, jak mám na obrázek kuknout – že by kouknout? A proč?…).
A protože je tento text jen součástí obrázku, podívej se na tu stránku s vypnutými obrázky. Nepoužitelné.

2) Ba ne, ještě jednu informaci ta úvodní stránka nese – Tyto stránky již navštívilo x lidí, což je informace, která mě jako návštěvníka ani v nejmenším nezajímá. A pochybuju, že by někoho z návštěvníků opravdu zajímala.

Jestli je tam úvodní stránka jen kvůli tomu, aby se dál nezovrazovala reklama, budeš obviněn z porušování pravidel WZ.

---
Stránky vypadají o poznání líp, než sliboval dojem z té úvodní.

3) Šedivé písmo se mi hůř čte. Nevím, co je to v současnosti za módu, ale doufám, že to časem přejde.
Pokud navštěvuji častěji stránky s takovýmto kontrastem, připisuju si k nim vlastní styl: body {color: black !important}
4) Postrádám klikací hlavičku
5) Hover odkazů – ta žlutá není moc čitelná.
6) Ta anketa je tam proto, že tě opravdu, ale opravdu bytostně zajímá, jak jsem se tam ocitl, nebo je to spíš proto, že máš přítomnost anket okoukanou z amatérských webů? Osobně bych ji vyhodil; v horším odsunul na zvláštní stránku.
7) Trocha sémantiky – „nadpisy“ patří do <h1> až <h6>:
<p>Elektronika
<p>Tady jde v podstatě jen o to, zda je kombo lampové…

Kdyby byl nadpis (Elektronika) skutečně nadpisem, bylo by mu lze snadno nastavit větší margin nahoře a menší dole – výrazně by to zpřehlednilo orientaci v textu.

8) Další anketa – http://www.pyroguitar.wz.cz/anketa.html
Tak to už je naprostá zbytečnost. Hodnocení má smysl, má význam, od toho tu ostatně jsi; ale tady ti každý napíše, co a proč se mu (ne)líbilo, zatímco informační hodnotu výše uvedené ankety považuji za zanedbatelnou.
Nadto gamatika: Jak by jste zhodnotili naše stránky?
Jak by nejsem, protože bych.
Bych, bys, by, bychom, byste, by. Povinně naučit zpaměti jako básničku.
sixpounder
Profil *
Miloš:

1. To už plánuju déle a až se na to vrhnu tak to poletí. Momentálně nemám víc času než na úpravu obsahu stránek. Ale to se časem poddá.
2. Všechny blueboarďácký hovadiny vyházim, původně to tam bylo protože semt o "okoukal" na jiných webech a už to na mě taky působí lamerským dojmem.
3. Mě se ta šedá docela líbí ale asi tam dám spíš tu černou protože u lidí s vyšším rozlišením screenu se to fakt čte blbě jak jsem zjistil...
4. Joo hlavička...tam sem chtěl aby u každý sekce byl jinej obrázek ale to budu muset přepracovat protože to stejně neni kompletní takže tam asi dám jednotnou hlavičku a bude i klikací ;-)
5. Hover...no když už na to tou myší najedu tak na to stejně kliknu a přečtu si to před kliknutím...ale radši tam dám něco jinýho.
6. viz bod 2 :-)
7. Přepisováním článků tak aby jejich struktura byla jednodušší sem v nadpisech udělal takovej chaos že se v tom sám nevyznám ...ale mám v plánu kompletní repasi stránek, taky proto sem poprosil o kritiku staré verze.
8. No čeština mi dělala dycky trochu problém ale to se nějak vystříbří...snad.

Dík za poznámky a připomínky, hodně mi to pomohlo a pomůže.
BeasT
Profil
Lituji, ale vidím pouze černou stránku s nápisem:Tyto stránky již navštívilo 534 lidí. Dalo to hodně práce?
sixpounder
Profil *
Beast: já vidím něco jiného. Už jsem doufal že nikdo nebude rejpat. Je vidět že ten vstupní blbinec musí pryč. Kdyby něco tak stačí kliknout na teb obrázek ale tahle kravina poletí oknem...až bude čas...
BeasT
Profil
Kdyby něco tak stačí kliknout na teb obrázek

Bohužel jsem neviděl ani žádný obrázek. Ale každopádně tyhle vstupní stránky jsou naprostý nesmysl.
sixpounder
Profil *
BeasT: to ano...jsou...však to taky poletí, až bude čas upravovat :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0