Autor Zpráva
Aleš_S
Profil *
Prosím o kritiku webu 123Hosting.cz
fandaa
Profil
Takové lidi nesnáším. Je to šablona, tak alespoň tam nech odkud si to stáhl.

EDIT:
http://www.free-css-templates.com/
Jinak nápad je dobrý.
Aleš_S
Profil *
ve zdrojáku je stále autor. Šlo mi spíš o kritiku projektu jako nápadu než o design...
fandaa
Profil
ve zdrojáku je stále autor
Tak to se omlouvám. Ale i přesto je myslím povinnost nechat odkaz.

Šlo mi spíš o kritiku projektu jako nápadu než o design...
To jsi mohl napsat. ;) Nápad je to určitě dobrý, jen ať se z toho nestane placený WAREZ portál.
Fondil
Profil *
jo zajímavé, myslím, že by se to mohlo chytit
djlj
Profil
Bylo by fajn si opravit překlepy a gramatické, stylistické a typografické chyby. Mixem prvních dvou uvedených je třeba část věty: „profil souboru můžete shldnout jako ukázku.“
Vtipně působí i: „Všechny data jsou zpoplatněny pomocí SMS v hodnotě 10,- Kč až 99,- Kč.“ Tam jsem napočítal celkem 4 chyby.
Aleš_S
Profil *
díky za chybky:( ty texty jsou ušité horkou jehlou... omlouvám se
chil_cz
Profil
blbost ... vitej ve svete placeneho warezu ... to je hudba par roku zpatky ... pockej si po novem roce chystaji se velke zmeny ...
djlj
Profil
Aleš_S
Ten profil ale můžeme zhlédnout, nikoliv shlédnout ;).
Aleš_S
Profil *
zadny placeny warez, nelegalni mp3 ani nic podobneho sev našem případě konat nebude...
LukeZzZ
Profil
Tak když už se debatuje taky přihodím nějaké to slovo.

Nápad je to určitě dobrý, ovšem v případě, že se to opravdu rozjede bych řekl, že bude problém uhlídat aby se tam neobjevoval žádný warez, ale to už záleží na organizaci celého procesu vkládání souborů.

Na druhou stranu jako tvůrce webových stránek a popřípadě grafických prvků nevím, zda bych své výtvory dal na internet za max. 99,- Kč volně ke stažení. Je mi jasné že platit přes SMS víc je hloupost, ale potom bych snad navrhoval nějaké jiné řešení, protože nepředpokládám, že se nalezne nějaký tvůrce, který například do sekce grafika vloží vytvořenou šablonu loga například v *.psd, aby si to poté mohl nechat upravit člověk, který to stáhne.

Stejně tak tomu bude i u jiných prvků jako třeba programy, scripty, apod.

Budiž ti přáno, ať tento projekt funguje ovšem nevěřím v to, že se někdo bude například potit týden u dělání programu, který bude stát zato a následně ho prodá za 99,- Kč a nebo ještě méně.

Tím teda nechci nějak tvůj záměr shazovat, protože určitě se naleznou výjimky, které například budou dělat jako reference nějaká loga, která poté uvolní, apod. Ale to už je ve hvězdách, každopádně držím palce a přeji úspěch
souki
Profil
LukeZzZ
a co když ho prodá 1000x za 99Kč?
Aleš_S
Profil *
Ahoj,

díky za názor. Organizačně snad obsah uhlídáme, toho bych se zatím nebál.

Co se týká tvůrců, myslím že je spousta programátorů, kteří vytváří užitečné prográmky nebo skripty, které ostatní downloadují zadarmo a přitom by takové prográmky uvítali i za přijatelnou cenu bez ztráty kvality - program může stáhnout kdokoliv ihned. Autor má tak motivaci pro další tvorbu a bude-li jeho progámek úspěšný, myslím že je reálný i několikatisícový download měsíčně. Pokud se bude jednat o něco s menší cílovkou, bude to samozřejmně odpovídat i počtu downloadů.

Také nepředpokládám, že graik vloží logo za 99,- Kč, ale designer který vytváří např. template pro různé redakční systémy, blogy nebo fóra by takto mohl svůj design jednoduše prodat za přijatelný peníz pro obě strany. Nebo fotograf, který má databázi zajímavých fotek by ze své galerie mohl nabízet stažení přímo zdrojového obrázku v plné velikosti z našeho serveru. Překladatel by třeba po přeložení nějakého manuálu nebo eknihy také mohl vydělat relativně rychle zatím nedostižitelné peníze. Začínající kapela zas může snadno vydělat na novou kytaru :)

Víme, že autorská díla mají rúznou hodnotu/cenu i cílovou skupinu. Pokud někdo vyrábí programy a chce za ně stovky či tisíce, určitě si vyrobí web kde dílo odprezentuje a na fakturu prodá, nicméně díla, která budou více zajímat veřejnost a jejichž cílová skupina je větší nebo zájmová by si na naší službě mohli najít úspěšné místo...

PS : Nevěříte, že se někdo bude potit týden nad výrobou programu za 99,- Kč, ale rozhlédněte se kolik lidí se potí měsíc nad výrobou programu nebo čehokoliv a ostatním k dispozici zcela zdarma... My hledáme jen jakousi střední cestu.
LukeZzZ
Profil
souki
Ano potom je to lukrativní, ovšem co by jsi musel vymyslet aby to bylo takhle stahované? Podoba loga? Těžko, proč by mělo 1000 firem stejné logo... tak snad šablonu webu? Tak to taky nepředpokládám přecejen to nebude něco jako je templatemonster, kde se downloady pohybují v tisících, ale za jaké období. A pokud se tam dá například dobré CD nějaké začínající skupiny, tak pokud bude špatné lidé si to nestáhnout protože se to o ní dozvědí. A naopak pokud bude CD dobré, tak lidé si ho pošlou mezi sebou a opět se nenaplní potenciál. Ovšem jak jsem říkal ukáže čas.

Aleš_S
Jinak ještě návrh na jedno zlepšení. Neuvažoval jsi o tom, že by jsi k detailním informacím o souboru, přidal i nějaké komentáře, aby to nebylo úplné kupování zajíce v pytli??? Řekl bych, že kdyby tam byla možnost věci komentovat stahovalo by kvalitní materiál více lidí. Takhle je přece jen ta důvěřivost trošku zmenšená. Určitě bych si raději stáhnul program o kterém 10 lidí napsalo, že je dobrý, než aby jsem si koupil něco, od čeho nevím co mám čekat. S ím spojené bych taky bral například u prodeje různých obrazových materiálů nějaké ochutnávky (náhledy). Ale to je zase jen moje představa... snad můj názor k něčemu bude...
Kamil V
Profil
Jako velký nedostatek vidím, že se jedná o kupování zajíce v pytlu.
U fotek nemám možnost sebemenšího náhledu,
u skriptů nemám možnost nahlédnout na funkčnost nebo kvalitu kódu.

Takže teoreticky si za 99 Kč koupím skript s název "Supr fotogalerie"
a dostanu
<?php
echo 'Neměls to kupovat :)';
?>
Ludivitto
Profil
Kamil V: :)) Přesně.
pepee
Profil *
...přidávám se ke Kamilovi, nápad je to zajímavej, ale přivítal bych náhledy a dema

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0