Autor Zpráva
Georg606
Profil
Prosím o zhodnocení stránky po grafické i tecnické stránce díky. (hodnotit můžete i v anketě která tam je)
www.tarjaturunen.ic.cz
Big-Dejf
Profil *
škoda psát.
Projdi si jakpsatweb.cz , mrkni se na nějaké šablony, jak by měli správně vypadat. Tohle to jeprasečina. ;)
Měsíček
Profil
toho kódu jsem se lekl ... proč tak složitě?
Nox
Profil
Georg606
chybka "Traji Turunen" v úvodním textu

Kód je opravdu dost hrůza a na grafice taky zapracovat,
sladit, vylepšit... a nezapomenout, že s efekty se musí decentně
Taps
Profil
Georg606
opravdu to chce doladit..u stránky ti chybí title
Miloš
Profil
Tady někdo objevil plátno v gimpu, že…
Ale to píšu zcela na okraj

Grafika dost bídná, s vypnutými obrázky je stránka nefunkční a leze leze po železe … protože je obrázková část velká jak prasoslon, v čehož důsledku je datová velikost úvodní stránky mega a půl.

Pokud se někdo připojuje přes GPRS a vypne obrázky, načte se mu prd.
Pokud má omylem obrázky zapnuté, stránka by se mu načítala ca. 6 minut.

Pro příště – má-li stránka víc jak 100 kilobajtů, zkusa se zamyslet nad tím, jestli opravdu musí.

Site info, Photo of weak, Shoutbox a Visit Rate:
Stránka je česky; pak to asi znamená sešité info, hotov kvík, šoustbox a vysraté čemuž stejně nerozumím.
Jestli si myslíš, že je to víc světové, musím tě zklamat – takovéhoe míchání angličtiny do českého textu je trapné, ubohé.

---
Technické info: Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024x768, Windiws Xp, mozilu firefox, operu
Nikdo si kvůli tobě a tvým stránkám nebude přepínat rozlišení (na LCD začasté vypadá změna rozlišení hnusně) a linuxáři/mekaři si nebudou kvůli tobě instalovat windows.
Není to technické info, ale alibistický blábol a plk.

--
Anketu vyhoď.
To, že si necháš zhodnotit stránky tady, má ten důsledek, že ti řekneme, co všechno je špatně. Z toho si můžeš vzít něco do další tvorby.
Oproti tomu výsledek ankety ti v ničem nepomůže a máš ji tam beztak jen proto, žes to viděl na jiných diletantských webech.
---

Online 8
„Jsi snad kouzelník? Jax to poznal? Ty 'si ale machr programátorskej!“
Tak jestli čekáš podobné obdivné výkřiky, musím tě zklamat.
Informace tohoto typu má jistě místo na chatu a podobných stránkách, ale na tvém webu neplní žádnou smysluplnou funkci a slouží jen k předvádění (machrování), co všechno dovedeš.
Georg606
Profil
1) Nevím na co narážíš tím že jsem objevil plátno v gimpu? To jako kdybych to načmáral tužkou tak mi napíšeš že jsme objevil tužku?
2) No tak sorry že s vypnutýma obrázky tam nic není nevím co by tam pak mělo být? A graficky se mi líbí nevím no asi záleží na vkusu. Je sice pravda že je trochu větší ale jak se načte úvodní stránka tak jsou načtené pak prakticky všechny obrázky takže další pohyb po stránce je bezproblémový.
3) No já předpokládal že každý už má dostatečně rychlé připojení já mám 512 a fičí mi to dost rychle a když se chce někdo připojovat přes mobil tak s tím hold musí počítat že některé se budou načítat pomaleji.
4) No ty asi budeš velice dobrý angličtinář takové překlady hm hm hm. Jinak mi to připadlo celkem dobré a pro ty co neumí anglicky myslím že je dostatečně jasné co to vlastně je takže to slouží spíše jako estetický doplněk.
5) To technické info je tam jen ať se někdo nediví že se mu to zobrazuje nějak divně kdy má jinak nastavený počítač a ne proto aby si ho přenastavil.
6) No stou anketou to předpokládám že jí budu vždycky po nějaké době měnit. To jak se stránky líbí je tam jen na úvod. Další může být př. nejoblíbenější písnička apod..
7) Jo jsem kouzelník moje kouzlo se jmenuje BlueBoard. A jeto opět jen informačně já už jsme hold člověk který má rád přehled.
To jen na vysvětlení proč jsem co udělal.
shaggy
Profil
Georg606
ja mám 10mbit, jednu stránku čo som teraz s kamarátom dokončil... áno, tam som sa nechal uniesť tým, že už veľa ľudí má naozaj rýchle pripojenie (512kb nie je tak veľa, na tú tvoju stránku to napr. nestačí), ale moja stránka je graficky trošku niekde inde a ide tam predovšetkým o ten vizuálny zážitok.
Tvoja... no, to sú dva obrázky čo majú spolu cca 1,2MB a mne to načítavalo asi 3 minúty, aj napriek môjmu "rýchlemu" pripojeniu. Máš to na ic.cz a to nie je žiadna výhra, tá stránka sa neskutočne pomaly načítava a pritom tam NIE JE NIČ čo musí mať toľko kB (MB), je to zbytočne veľké!
Miloš
Profil
Jasně, nenecháš se vytočit. A čekáš, že budeme tvé stránky chválit, proto jsi to sem přece dal? Jaká pak kritika… Ach jo.

1) To s tím plátnem bylo jen na okraj řečeno. V každém případě je toto použití plátna nehezké, ošklivé. Laciný efekt za každou cenu. Na to jsem narážel (nic proti plátnu; jsou situace, kdy je jeho použití hezké, ale tady to není).

2) No tak sorry že s vypnutýma obrázky tam nic není nevím co by tam pak mělo být?
Měla by tam být použitelná stránka. Čitelný text, použitelná navigace. Jako je to například u Plaváčka, jako to má Roj, jak to má Typofilos, Oříšek a další.

A graficky se mi líbí nevím no asi záleží na vkusu
Ano, v hodnocení často záleží na vkusu, ale jsou určité obecné hranice, které imho tvůj výtvor řadí do nehezkých nevkusen.

3) … když se chce někdo připojovat přes mobil tak s tím hold musí počítat že některé se budou načítat pomaleji.
Spolknul jsem ředu velmi sprostých slov na tvou adresu.
Si jako mylsíš, že se někdo přes mobil připojuje proto, že chce? Že z toho má radost? Přestože má dostupný kabel nebo ADSL? Nenech se vysmát.

4) pro ty co neumí anglicky myslím že je dostatečně jasné co to vlastně je
Ale je to trapné, ubohé, prostě coooooooooooooool. Stydíš se za svou češtinu, že do ní mícháš anglické výrazy? Fuj, hanba!

5) 5) To technické info je tam jen ať se někdo nediví že se mu to zobrazuje nějak divně
Ne, je to tam proto, že to neumíš udělat pořádně. Buď proto, že to opravdu neumíš, nebo proto, že jsi lempl. Jiné vysvětlení není.

7) Jo jsem kouzelník … A jeto opět jen informačně já už jsme hold člověk který má rád přehled.
Aha, takže děláš stránky pro sebe. Ab¨y ses na ně chodil koukat ty. Pak je všechno v pořádku.
Jen jsem si naivně myslel, že děláš stránky pro své návštěvníky, kterým je taková informace šmafu.
A přál bych ti, aby ses naučil škrtat, vyhazovat zbytečnosti.
Georg606
Profil
1) Nevím otom se nebudu dohadovat je to věc vkusu
2) Stím mobilem jsem si nerozuměli ja myslel přímo net na mobilu ne připojení přes mobil
3) No ang vyrazy asi nechám tak uvidím
4) Ale aby si neřek že jsme tvrdohlavec tak jsem zmenšil velikost obrázku tak o 90% :-D
5) Já mám rád právě že ten přehled na všech stránkách aji na tech co nejsou moje takže jsem to tam umístil.
Big-Dejf
Profil *
Prosim tě, můžu se tě na něco zeptat? Kde ses vůbec "naučil html"? (Nemyslím to špatně vůbec ne), ale ten kód vůbec neznám, poznal bych frontpage, nebo publisher.
Kód píšeš ručně nebo ho generuje nějaký program?
Georg606
Profil
Ručně :-D Je to hold můj chlívek :-D kua ale zas snad tak hrozný není ne jako je to moje uplně první stránka tak trochus ohledem.
Big-Dejf
Profil *
čoveče a kde ses ho naučil? fakt by mě to zajímalo. Já se např. naučil základní web z šablon, pak jsem stejně přešel na CMS, kde to raději přenechám systému.
Georg606
Profil
Tak něco jsem si přečet na tom jakpsatweb a zbytek jsem už látal tak nějak dohromady nějak logicky aby to ve výsledku fungovalo to co tam bylo nepotřebné jsem vymazal to co jsme tam potřeboval to jsem tam doplnil :-D simply easy
Ps. žádnou šablonu jsem vživotě neviděl takže je to komplet můj výtvor s mojí hlavy až na ty příkazy ty jsme si musel přečíst že. :-D
Miloš
Profil
To já se učil vícefázově:

1) VYSIWYG editor (Composer – součást to šíleného Netscape 4) s následnou editací kódu – snaha o jeho pochopení + eliminaci zbytečných tagů.
Takto jsem nějaký čas flikoval stránky a pak to všechno nějak usnulo.

2) Po víceméně pauze jsem si koupil Pixyho první knihu o CSS a za pomoci toho, co jsem se v ní dočetl, jsem se ji pro vlastní potřebu pokusil přepsat pomocí HTML/CSS (v elektronické podobě se lépe hledá), čímž jsem ji opravdu pořádně přečetl a naučil se opravdu velmi hodně.
V té době mi také nějak docvakl pojem sémantiky, neboli začal jsem používat značky povětšině tak, jaký je jejich správný význam.
To bylo před téměř 5 lety (kniha vyšla v únoru 2003)
Velmi mě také ovlivnilo Dogma W4

3) Byl jsem sice posedlý validitou, ale kupodivu jsem nikdy nepřišel na chuť XHTML, což se mi posléze potvrdilo jako správné rozhodnutí – před 2 lety jsem začal psát do tohoto fóra a po velmi krátk= době jsem začal stran validity střízlivět.
V současné době si myslím, že CSS rozumím velmi obstojně, v HTML píšu přehledný a sémanticky dobrý kód, ale nejsem a zřejmě ani nikdy nebudu použitelný grafik.

-----

Všem začátečníkům a nepokročilým proto vřele doporučuji k prostudování zejména:
— web o sémantice: http://www.semantika.name/ (zrovna ale nevím proč nejede)
— Pravidla přístupného webu: http://pristupnost.nawebu.cz/texty/pravidla-standardy.php
Georg606
Profil
Jo dík ten druhý odkaz jsem si přečet první nefunguje jak si psal.
A když už si měl námitky že s vypnutýma obrázkama tam nic není tak mi pošli odkaz nebo něco kde je napsané jak se to dělá.
Jo a ten HTML kod co jsme tam stvořil se vám nelíbí po estetiscké stránce nebo po technické?
Měsíček
Profil
Kód se nám nelíbí jak po technické tak i po estetické ;)


A když už si měl námitky že s vypnutýma obrázkama tam nic není tak mi pošli odkaz nebo něco kde je napsané jak se to dělá.


to nebyla námitka, ale rada a tohle je blbě položenej dotaz. Jak se to dělá? Tak, že nebudeš mít vše složeno z obrázků, ale dáš tomu taky nějáké pozadí. Když si vypnu obrázky vidím jenom dva nadpisy a rámeček menu a to je vše.
drasha
Profil
Georg606
Jak se to dělá?
dělá se to normálně, do adresního řádku v prohlížeči zadáš www.jakpsatweb.cz (zmáčkneš enter,nebo klikneš na tlačítko "Přejít") a až se ti stránka načte, tak vyber odkaz "HTML" a potom už jen pročítej a pročítej obsah a zkoušej příklady...až si budeš jistý, že už to umíš o trochu líp, tak skus dělat nějaký CZ funclub, protože já bych na takehjle funclub ani nemrknul ...

p.s. nemusíš se zlobit, že ti tu píšem pravdu o tvých WWW, chtěl si je přeci zhodnotit ne?
Georg606
Profil
Jen bych rád věděl když vy tu všichni píšete "na to se nedá koukat" "to je příšerné" atd.. tak bych rád věděl co se vám na tom nelíbí rptože to je strašně jednoduché říct mě se to nelíbí ale co jestli kombinace barev uspořádání atd.. a proč dík za vysvětlení
Měsíček
Profil
Georg606 : nelíbí se nám na tom to co jsme ti řekli a dokonce jsme ti řekli co a jak a kde máš spravit ;)
AlešD
Profil
Nevím jestli to tady už padlo, ale čeština v Opeře je KO. Asi proto, že chybí meta s definicí v jakém kódování je to vlastně psané.

Ach jo, to je pořád dokola.
Georg606
Profil
Jo už jsem si všimnul že v opeře to není ideální. Ale jaksik nevím jak to spravit.
"Ach jo, to je pořád dokola." Čím to budeže by tu pořád posílali začátečníci ???

Jo po technické stránce jste mi řekli co se vám nelíbí ale ne po grafické max co jste napsali (když už pořád píšeš v množným čísle a né sám zasebe) je že jsou nehezké nevkusné atd.. ale ne proč?! Odpovšd by mohle třeba znít nelíbí se mi použití té modrofialové barvy přecházející do bílé lepší by byla oranžová s přechodem do růžové. Pak to umístění tlačítek by mohlo být jinde atd .. tak nějak by mohla znít odpověď. Jediné co jste tu max napsali je to že se nelíbí to plátno(nevím proč Miloš je asi nějaký zasedlý na plátno alspon mi to tak připadá).
Miloš
Profil
Georg606
Jo už jsem si všimnul že v opeře to není ideální. Ale jaksik nevím jak to spravit.

Vždyť ti to AlešD napsal: chybí meta s definicí v jakém kódování je to vlastně psané
Více najdeš na http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html#meta

Miloš je asi nějaký zasedlý na plátno alspon mi to tak připadá
Ale vůbec nejsem zasedlý na plátno, sám ho rád používám, proto jsem ho taky tak snadno identifikoval ;-)
Používám ho ale jako podklad; když zplátnuješ celý obrázek, pak se mi to (alespoň ve výše uvedeném případě) nelíbí.
Jako podklad jsem ho naposled použil u demonstrace bez<div>ového kódu – http://kesolim.sweb.cz/dvousloupcovy_layout_bez_divu/ (nehodnoť mi u toho grafiku, vím že není nic moc, ale taky to není žádný web, nýbrž jedna demonstrační stránka, u které šlo o něco zcela jiného než o vzhled).
AlešD
Profil
Georg606:

do sekce HEAD dát:

<meta http-equiv='content-type' content='text/html; charset=windows-1250'>

jinak tady stačí trošku pohledat.

Grafika: nechtěl jsem se vyjadřovat, poněvadž to taky neumím, ale když mocímermo chceš...

- fotky působí takovým snově rozmazaným dojmem s důrazem na slovo rozmazaným
- hlavička mi přijde zbytečně obrovská, navíc kdyby se Tarja posunula víc doprava, zmizelo by tam prázdné místo a šlo by to udělat nižší
- plátno na podkladu mi nevadí
- ta modro-fialová vadí, ale to je věc vkusu
- proč je celá stránka v opeře tak strašně dlouhá, když tam dál nic není
- menu, pominuli tu svatozář okolo by mohlo jít, hover mě neurazil
- anglické nadpisy přeložit do češtiny, odstranit svatozáře okolo, je toho tam moc
- text - kladně hodnotím kontrast, trošku bych si pohrál s typografií, odsazení odstavců, prostrkání písma a případně i řádků
- anketu bych dal do vyhnanství někam k fóru, které mi mimochodem nefunguje.
Miloš
Profil
AlešD
plátno na podkladu mi nevadí
Ani plátno na Tarje?
AlešD
Profil
Na Tarje jo, lepší bez plátna :-))
Georg606
Profil
Nooooo konečně DĚKUJI nějaký takový komentář jsme si představoval. Akorát tou svatozáří myslíš ten podklat pod těma napisama Anketa, Shout_box atd .. ? Jestli jo tak ja nevím mi by to pak připadalo takové prázdné a nevýrazné. Jo a ty obrázky tím rozmazaným dojmem to byl aji docela účel no spíš mi připadá že se do toho tak celkem pěkně zakreslí. To že je tam tolik volného místa jsem tam prvn chtěl ještě něco mít ale nepřišel jsem na to jak se to dělá:-D Ok zkusím nějak přepracovat tu hlavičku uvidíme jak to bude vypadat.
Jo já vím že mi psal co mám udělat ale to co napsal jsem vůbecnevěděl co to je nějaké meta s definicí :-D ale ted už jste mi to napsali zkusím stím něco urobit. Jak to bude tak se zase ohlasím.
Georg606
Profil
No tak by tu byla možná nová verze udělal jsme jen screen
[img=http://img301.imageshack.us/img301/9937/obrsn8.th.jpg]
Nameless
Profil *
Když už jsem narazil na tohle fórum při kontrole jak mám zaindexované stránky tak mi to nedá se zeptat co si myslíte o tomto: http://www.tarjaturunen.cz/
(čárky ve větě chybí záměrně... stejně bych je tam nasekal špatně :-))
Chamurappi
Profil
Reaguji na Nameless:
Založ si nové vlákno, prosím.
Čárky patří před jak, tak a co.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0