Autor Zpráva
Venca Černík
Profil
http://cernik.internet-explorer.cz/
Koukněte na to pls ;)
dík moc
Mistr
Profil
Venca Černík
(1) Dlouhý úvodní text bych provázal odkazy na ostatní stránky webu.
(2) Oprav si Něco o mně.
Skratch
Profil
1) dobrý večer? co když tam půjdu ráno :D
2) k odkazům bych přidal hover
3) jinak se mi to líbí
Miloš
Profil
Pěkné.

1) width bych vyměnil za max-width, protože pokud zmenším okno prohlížeče pod 1000px, musím vodorovně rolovat.
2) Odkazům v menu bych víc zvýraznil hover
3) Formulář – js kontrola je prima, ale namísto Bylo špatně odpovězeno na kontrolní otázku nebo nebyly vyplněny povinné položky. bych a) napsal, co bylo špatně, b) přesunul kurzor (focus) do patřičného políčka (to ještě případně barevně označil).
Rae
Profil
1) bylo to zde již řečeno - nevýrazný hover v menu.
2) v sekci Tvorba www bych použil hover u odkazů na reference. Stejně u odkazů v textu (WUG)
3) stránka je dost široká (sry, už to tu bylo - Miloš 1)
4) možná bych použil oranžovou barvu i jinde kromě loga. Je to dost jednotvárné.
Ale celkově se mi to líbí.
Venca Černík
Profil
Zdravím,
tak jsem s tím něco udělal:
1) Dlouhý úvodní text je provázaný odkazy
2) Něco o mně opraveno ;)
3) Odkazy mají hover, hover v menu jsem o trochu zvýraznil
4) Formulář je opraven
5) Oranžovou barvu jsem použil v patičce a v sekci Tvorba www, jinak mě ale nic nenapadá.

Tohle jste mi řekli (díky). Ještě jsem přepracoval sekci Tvorba www. Tak se na to pls koukněte.

A pak ještě k šířce stránky - poslední dobou už je dost lidí s rozlišením 1024x768, nemyslím že je nutné dělat weby pro rozlišení 800x600. (pokud se mýlím, tak mě opravte). Kdyžtak napište nějaké kvalitní argumenty proč zmenšit šířku stránky.

Jinak ostatní - hodnoťte prosím nadále, velice si cením názoru každého z Vás!
díky
Miloš
Profil
— Ad šířka – brání ti něco napsat min-width a max-width?
— Hover běžných odkazů v podobě pouhého text-decoration:none mi přijde málo. Ještě bych přidal (byť i velice decentní) změnu barvy (textu nebo pozadí, ale spíš textu, nejlépe na černou – stejně jako v menu).
Bubák
Profil
V CSS u deklaarace písma chybí generické písmo.

V IE6 se to trochu rozpadá:
http://www.totalvalidator.com/images/snapshot69941.jpg
Venca Černík
Profil
-No k té šířce - když bych tam dal to min-width a max-width, tak by se to při menším rozlišení než je 1024x768 dokonale rozhodilo (teda asi jen header).
-K barvě hoveru - zkusil jsem tam dát tu ornažovou (o které Rae říkal že je jí tam málo) a nevypadá to až tak špatně :)
-Generické písmo přidáno (jestli jsem to pochopil správně)
-zobrazování v IE6 opraveno (bylo toho tam víc než jen ta úvodní stránka)
Miloš
Profil
Jenže ty jsi změnil barvu nejen hoveru, ale odkazů vůbec. Předchozí výchozí barva odkazů mi přišla lepší.

Je fakt, že pro min-width by to menu muselo být udělané trochu jinak.
Kdyby se třeba přeskupovalo, mohl bys dát min-width nějakých 660px a vůbec by to nevypadalo špatně:
Venca Černík
Profil
Ta barva odkazů - napsal jsem to sem špatně - změnil jsem nejen hover,ale i výchozí barvu na tu oranžovou. Tak jsem tam dal zpět tu původní barvu - a zkus si to porovnat (obrázek co jsi sem vložil a můj web). Je to teď najednou takový jednotvárný, podle mě to s tou oranžovou barvou odkazů ožilo. Podle mě by ta oranžová (třeba i jiný odstín) byla lepší.

S tou šířkou si teda ještě zkusím pohrát ;)
svchostt.exe
Profil *
To si to opravdu opravil. Teď tam máš pro změnu Dobré odpoledne....to neumíš napsat jinej pozdrav bez určení doby, kdy to zrovna píšeš?

Jinak nemám rád stránky, který mají spoustu odkazů, je tam moc potrženejch slov na můj vkus. Taky se mi nelíbí, jak stránka zabírá jen zhruba horní polovinu monitoru a pak je všude prázdno, radši bych je protáhnul, ať je to simetrický.

Jinak je to pěkný.
Miloš
Profil
Venca Černík
Takhle mi ty odkazy přijdou lepší, té oranžové tam bylo na můj vkus moc.
Ještě bych pouvažoval prohodit barvy běžného odkazu a hoveru obráceně (nevím ale, co to udělá).
A nebo to taky může být všechno úplně jinak (jak píšeš – oranžová … třeba i jiný odstín). Můžeš proto zkusit experimentovat s http://wellstyled.com/tools/colorscheme2/index.html a třeba přijdeš na ještě lepší kombinace.
Venca Černík
Profil
svchostt.exe
To jako myslíš vážně s tím pozdravem? To tě nenapadlo že se tam střídají různé pozdravy (Dobré ráno, Dobré dopoledne, Dobrý den, Dobré odpoledne, Dobrý večer) podle toho kolik je zrovna hodin?
Miloš
Profil
Venca Černík
By mě zajímalo, jestli ten pozdrav zohledňuje časová pásma, bo když tu stránku otevřu v Práglu, řekne(*) mi to Dobrý večer, ale kdybych byl nyčko v Emeryce, třeba v Ňorku, kde je zrovna půl páté odpoledne, tak taky dobrý večer?

(*)
ve skutečnosti mi to řeklo Dobrý den, poněvadž byla stránka nakešovaná.
Generovat pozdrav podle času mi kdysi taky přišlo děsně fajn, ale s ohledem na výše uvedené skutečnosti si myslím, že je to spíš zbytečná frajeřina.
Miloš
Profil
Jo a ještě – když na stránce uvádíš Je mi 15 let – máš to tam natvrdo, nebo ti to hlídá script? Jestli by nebylo rozumnější uvést rok narození – ten zůstává stále stejný.
Venca Černík
Profil
Miloš
Sakra... Máš pravdu, s těma časovýma pásmama jsem to nedomyslel... Zatím to tam mám natvrdo, ale dám tam script.
Venca Černík
Profil
No, zkoušel jsem něco udělat s tou šířkou - aby to bylo dynamický a aby se menu přeskupovalo se zmenšující šířkou. Nejsem ale mistr CSS a s min-width a max-width jsem pracoval poprvé. Nakonec jsem vytvořil něco co nějak (nevím ani jak) funguje ve FF. Vzhledem k tomu, že ten CSS kód je "šílený" a sám pořádně nevím jak to funguje, tak jsem se rozhodl, že tudy cesta nevede.

Takže napadlo mě toto:
- Buď to nechat tak jak to je - pro 1024x768 (přece jenom můj názor je že lidí s 800x600 je málo)
- Nebo to předělat napevno do 800x600
- Nebo udělat 2 verze (pro 1024x768 a pro 800x600) s tím že by se to tam přepínalo pomocí JS.

Co myslíte? Kterou možnost bych měl vybrat?

díky za názory
Manq
Profil
- Nebo udělat 2 verze (pro 1024x768 a pro 800x600) s tím že by se to tam přepínalo pomocí JS.
Tohle určitě ne.

- Buď to nechat tak jak to je - pro 1024x768 (přece jenom můj názor je že lidí s 800x600 je málo)
Tohle je asi nejlepší možnost…

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0