Autor Zpráva
PeterL.
Profil *
Zdravím, prosím o zhodnocení webu

kytarovej.cz

Jde mi především o
- určení webu, jestli hned víte o co jde, nebo to chvilku trvá
- použitelnost, jak se vám web používá, co byste čekali jinak a podobně
- typografie, jestli se vám dobře čte text, dobře se očima orientujete atp.
- co vás napadne (třeba poznámky k obsahu) ;-)

o co mi moc nejde
- validita kódu, na xhtml kadím, validátor nenavštěvuju
- grafika, snažím se o přehlednost, ne o grafické orgie (ani to neumím)

Stránky už nějakou dobu jedou a koukám na ně už tak dlouho, že se mi dostavila klasická slepota k samozřejmostem, takže díky za pomoc ;-)

Peter
Miloš
Profil
Srozumitelné, přehledné. Přesto:

Není mi příliš zřejmé, kam vedou odkazy v sloupci Cvrkot, jak se liší jeden odkaz od druhého a proč text odkazu neodpovídá textu, na který se po kliknutí dostanu.

V prostém HTML bych (drobnůstka) text [ Na obsah ↓] přeformuloval, protože obsah znám z knížek a to je něco jiného, než co je míněno tímto; tedy například [ Přeskočit menu ↓].
Měsíček
Profil
Reaguji na PeterL.:

určení webu, jestli hned víte o co jde, nebo to chvilku trvá

zorientoval jsem se hned takže v pohodě.

použitelnost, jak se vám web používá, co byste čekali jinak a podobně

čekal bych důležitější věci než značky kytar

typografie, jestli se vám dobře čte text, dobře se očima orientujete atp.

ne nečte, je to špatně rozvržené.

co vás napadne (třeba poznámky k obsahu) ;-)

Ještě jednou zopakuji, je to špatně rozvržené, složitě se mi hledají jednotlivé body a úseky. Nijak nevábné a myslím, že kdybych na tuto stránku jednou natrefil bylo by to poprvé a naposled.

P.S Kód tedy hodnotit nebudu, jak si přeješ.
Rae
Profil
1) Cvrkot - vypadá to že mu přikládáš největší důležitost z celého webu.
2) mam v tom bordel. Je to nerozlišený. Všechno vypadá stejně. Chvíli trvá než najdeš menu. Nevím jestli je hlavní to horní nebo to vlevo.
3) je to široký (zobrazím si sidebar a roluji)
4) kytaru pod menu bych ukázal až do poloviny i s krkem.
5) divný je ten odkaz Kytarovej.cz (domů). Nehodí se mi tam.
6)určení webu, jestli hned víte o co jde, nebo to chvilku trvá - chvilku to trvá.
7)typografie, jestli se vám dobře čte text, dobře se očima orientujete atp. - pořád mi oči odbíhají na stranu. Nic moc počteníčko.
8) poznámky k obsahu - ten pravý sloupec. Ujednoť si co v něm bude.
jinak je to slušný web. Bohužel malinko nepřehledný. Pro mě.
PeterL.
Profil *
Miloši, díky, souhlasím, opravím ;-)

Měsíčku, buď prosím konkrétnější: co důležitějšího jsi čekal? Jak dobře rozvrhnout? Proč naposled?

Díky
Měsíček
Profil
Jak dobře rozvrhnout? Tak, aby návštěvník okamžitě věděl kde je menu a hned se orientoval na stránce, tady hned uvidím menu 2 a nevím co v čemu hledat, zadalší by měly být elementy graficky rozvrženy tady je jen dual Tmavá a bílá, což není podle mě ideální.

Proč naposled? Protože mě stránka "na důležitý první pohled" nijak nezaujala možná kdybych jí celou pročetl tak ano (tak se to taky stává), ale jinak pokud nebudu chtít vidět jak vypadá kytara xx tak tam asi nezavítám.

Co mi tam chybí? Stránka je dělaná pro středně pokročilého ne pro někoho kdo kytarám nerozumí a chtěl by se o nich něco zajímavého dozvědět (akordy, základy hry na kytaru # nevím jestli je to náplní této stránky, ale podle URL bych tipoval, že ano.)
PeterL.
Profil *
Rae, díky za postřehy, všecko to promyslím ;-)
PeterL.
Profil *
Poladil jsem hlavní stránku, co na to říkáte teď?
Plaváček
Profil
Miloš

text [ Na obsah ↓] přeformuloval

Poslední poznatek, který mám z auditu přístupnosti praví, že ideální odkaz, který zajistí přeskočení navigace, je vhodnější formulovat takto: "Přeskočit na obsah".
PeterL.
Profil *
Plaváček: aha, ano to zní ještě srozumitelněji ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0