Autor Zpráva
Buddhan
Profil *
prosím o kritiku stránek pro http://www.buddhismus.cz/ ještě řeším kam dát H1 nadpis.
none
Profil
Ta stránky nemá žádný tvar trochu bych to spravil at to vypada k svetu.
FantomX1
Profil
NO je to samy text, troska viac grafiky by sa zislo. To co tam ams odradi kazdeho, nikomu sa nechce citat pridlhe texty. Mozno nejakym fanatikom co su do budhizmu fakz zaziti. Aj to lave menu by som nejako pozmenil, napriklad borderom alebo inym pozadim nech si navstevnik hned uvedomi ze sa jedna o menu a nie cast textu.
Charlie
Profil
Mám pár výhrad, stránka se mi ale líbí:

~ První věc co vytýkám je tabulkový design
~ Buddhismus dej jako h1 a nedavej do toho <b>
~ Ty odkazy v akcich jsou hodně špatné, ty čtverečky nevypadají jako odkaz a ani se tak nechovají
~ Odkazy z akcí přenes do textu, například na název akce
~ Trochu bych zvětšil písmo, nedá se to číst
Buddhan
Profil *
to FantomX1: fakt je, že bych to měl udělat trochu atraktivnější, pro masy.

to Charlie: ~ tabulek bych se rád zbavil, ale jsem spíš buddhista než programátor 8-)
~ dát buddhismus jako H1 jsem zkoušel, ale potom se slovo ocitne automaticky na samostatném řádku a nemůže už být v jedné řadě s ovládáním. Ten <b> je kvůli vyhledávačům, má to potom větší váhu.
~ ty odkazy ještě promyslím. A to jsem si říkal, na co jsem nepřišel.
~ to je fakt. Právě jsem písmo zvětšil z 0.6em na 0.7em

díky za tipy, už to nedokážu objektivně posoudit
mosba
Profil *
mě se ten vzhled hodně líbi, je to jednoduché a příjemné.

- velikost písma: vzhledem k tomu, že to není jen nějaká prezentace, ale že návštěvník má obsah webu opravdu číst, tak bych se rozhodně nebál ještě víc zvětšit písmo. zvětšení na 120procent se mi zdálo ještě k světu a delší text pak jde číst nepoměrně líp.

- nadpis h1: nic nemusíš měnit, jen mu napiš do stylu "display:inline;"
<div>
<h1 style="display:inline;">Buddhismus</h1>
<span class=sp><a href=ucitele.html>učitelé</a></SPAN> ....
</div>
a mělo by to byt ono.

- odkaz v horním menu "kontakt" mam nalevo řádek pod nadpisem Buddhismus. nevím jestli je to úmysl nebo ne. ale podle kodu to vypada, že to úmysl není a tak je asi problém v tom, že na to koukám na malém monitoru. možná by bylo dobré trochu zmenšit mezery mezi prvky menu (pokud to teda chceš spravit pro malé monitory).
Anonymní
Profil *
teď mě napadlo, že by snad šlo to menu zúžit a zachovat přitom větší rozestup mezi položkami menu tím, že by se ten obrázek přidal k nadpisu buddhismus, který by se kolem toho obrázku zlomil pozicováním.
třeba takhle (nebo nějak podobně).

---
| |
Budd --- polozka polozka ...
hismus

je to jenom nápad. noční a ospalej nápad.
mosba
Profil *
předchozí příspěvek jsem byl já.
skript maže mezery takže se to rozhodilo... melo to vypadat takto (bez teček, že jo):

........----
.......|obr|
Budd ----....polozka polozka
.......hismus
printf
Profil
což takhle ten text o budhismu dát výš, možná nad akce a větším písmem. Připadá mi hezké, když se jako první věc na stránce dozvím, o co jde (vyhledávač by byl možná taky poctěn, ale to jen tipuju). No je to jen nápad. Jinak se mi design líbí, pěkný, klidný, decentní. Písmo bych ale každopádně zvětšil.
Buddhan
Profil *
to mosba: inline je dobrá vychytávka, jak se dneska říká. Díky moc. Na 640 x 480 jsem to před chvilkou zkoušel upravit, ale pak je to horní menu opravdu hodně posunuté doleva, to by se 99% lidem nelíbílo. Stejně si asi časem koupíš větší monitor. Ale řikám si jak se to asi chová na mobilních telefonech, musim to někde vyzkoušet, možná to bude potřeba pro ně trochu předělat. Čekám že mobily ve statistikách budu mít čím dál častěji.

S tim zalomením - jsem nějak zaujatej proti zbytečnýmu rozdělování slov, ale nápad to byl zajímavej.

to printf: s odstavcem textu jako prvním na stránce jsem nedávno experimentoval. Roboti z toho byli nadšený, ale dost lidí to mátlo. Nakonec jsem od toho upustil, i když si myslím že by to bylo dobrý.

už mě nestrašte s tim zvětšováním textu, vždyť je velkej jako kráva.
Šlaha
Profil
Není. Jaký máš nastavení v prohlížeči? Já 16 a je to prťavý.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0