Autor Zpráva
george
Profil
Všechny zdravím,

dopracoval jsem na webovém Magazín.Vigudes.cz, žádal bych o hodnocení tohoto webu z hlediska přehlednosti, kvality práce s webem a co zlepšit.

Neregistrovaní uživatelé mají možnost číst agregované RSS i do kategorii na levé straně webu.

Registrovaní uživatelé mají ve svém profilu pomocnici, která pomáhá se zorientovat, kromě toho každý uživatel získává symbolickou měnu za činnost na webu 'Zlaťáky' a vidí na grafu svou aktivitu.

Děkuji
Plaváček
Profil
george

V IE6 vidím tohle: http://klient.plavacek.net/vigudes.jpg . Je to tak správně? Protože jestli ano, moc si nepočtu.
Manq
Profil
V kódu je celkem předivováno, nemyslíš?
Odkazům by neuškodil nějaký slušivý hover. Proč používáš <center>?
Některé ID máš definovány víckrát na jedné stránce.
george
Profil
Plaváček
Myslím, že teď už by to mělo běžět v IE6, ale sám jej nemam, vím, že v IE7 to běží bez problémů.

Manq
Ještě dnes to spravím a napíšu o tom sem, pokud mi to dopřeje čas. :-)
Rae
Profil
george

1) úplně chybí hovery.
2) vyhledávání musím potvrzovat Enter. Nemůžu kliknout myší.
3) není na první pohled jasné, proč mají některé položky menu > a některé ○.
4) chybí datum u článků.
5) nenašel jsem kontakt.
Knopi
Profil
Co se týče té přehlednosti, tak NAVIGACI by slušel nějaký záložkový hover efekt (zvýraznění celé položky) po najetí myší a určitě také barevné zvýraznění záložky, na které straně se právě nacházím. Pro přehlednost se to týká i tvého levého menu.

- Mate mě název hlavní stránky "ÚVOD", podle obsahu zcela jistě o úvodní text stránky nejde. Proto bych ji nazval třeba HOME, DOMŮ...
- Když nemáš v navigaci položku KONTAKT, tak bych ho alespoň dal do patičky.
- Vyhledávací pole bych umístil do pravého rohu hlavičky, vyplnil bys lépe prostor a podle mě by to bylo přehlednější.
Manq
Profil
- Vyhledávací pole bych umístil do pravého rohu hlavičky, vyplnil bys lépe prostor a podle mě by to bylo přehlednější.
Jde o to, co by potom bylo na straně levé.

Proto bych ji nazval třeba HOME,
Home určitě ne. Nechval, že je celý web v jednom jazyce - v češtině :o).
hzkzk
Profil
george
Plaváček
Myslím, že teď už by to mělo běžět v IE6, ale sám jej nemam, vím, že v IE7 to běží bez problémů.

V MSIE6 to sice běží, ale ne bez problému. :-) Problém, na který upozornil Plaváček, stále přetrvává.
Knopi
Profil
Manq: Jde o to, co by potom bylo na straně levé.
Menu je samo o sobě vystředěné, byl by tam stejný prostor jako v pravo, na to nevidím nic špatného. Takhle si to autor navrhl. Vyhledávání je doplněk navigace, není zcela její součástí. Z tvého pohledu, bych tedy dal "navigaci" úplně doleva a "vyhledávání" až doprava v modrém pruhu, aby vznikla alespoň nějaká vůle.

Název "Hlavní stránka" je dlouhý, "Home" je z mého pohledu relevantnější v tomto případě než Úvod. "FAQ" není také zrovna český ekvivalent, ale každý mu rozumí. :-)
george
Profil
Manq
Opravil jsem <div> a změnil jsem na span, kde nedocházelo k zalomení na <span>.

Tág <center> tam již nění a styl kódu jsem upravil, aby byl přehlednější (Ještě zapracuji na komentářích).

Opravil jsem podle W3C 31 chyb s ID, která se opakovala, ale mám potíže s id="links", protože v CSS na sebe navazují dvě ID:
#links{
width: 112%;
margin-top: 10px;
border-bottom: 1px solid black;
border-top: 1px solid black;
padding-bottom: 5px;
padding-top: 5px;
text-align: center;
padding-right: 3px;
background: #F7F7F7;
}

#links a{
display: inline-block;
}


Když se pokusím změnit, nebo jakkoliv přehodit, nefungují mi a ani s jinými tágy je nelze spojit, protože automaticky se zobrazí border-bottom: 1px solid black; border-top: 1px solid black; a to dvojitě, takže mám jedno ohraničení a ještě jedno uvnitř.
---------------------------------------------------------------------- --------------------------------
Jinak byl byste někdo ochotný najít problém, kde dochází ke kolapsu s IE6? Já bych to ihned opravil, ale nemám jak, když jsem měl IE7 již ve Vistě.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Knopi
Hover tam již je, dochází ke změně barvy odkazu na které stránce se právě nacházíš, co se týká prudké změny po najetí myši, podívám se na to jestli to ponese užitek.

Úvod uznávám je trochu blbost, to tam umístil druhý administrátor Fox, opravím to jen co se k tomu dostanu.

Kontakt by neuškodilo uvést, ale myslím, že to není prioritní, kdo jej bude potřebovat, může se registrovat a má formulář se vším všudy na všechny, ale na 80% jej přidám, pokud na to přijde.

Vyhledávací pole, ano je tam chyba s lupou, že se musí používat enter, ještě dnes, nebo zítra najdu příčinu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Manq
Odsun do pravého horního rohu také nevylučuji.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Knopi
Dík za radu :-)
Manq
Profil
Jinak byl byste někdo ochotný najít problém, kde dochází ke kolapsu s IE6?
Ten layout je celkem na nic napsaný. Tipoval bych to na double-margin bug. Kód jsem moc nestudoval.
Layout by chtěl celý přepsat.
Knopi
Profil
george: Vyhledávací pole, ano je tam chyba s lupou, že se musí používat enter, ještě dnes, nebo zítra najdu příčinu.
Na lupu se vyprdni, stačí ti tam pole. Spíš bys měl za vyhledávací pole umístit tlačítko "Vyhledat", na které by šlo klepnout, máš tam málo místa, takže by stačila i nějaká grafická šipka.

Na tvůj web se dívám v prohlížeči Safari, bohužel nevím jak to vydíte vy v MSIE... apod., ale já tam žádný hover efekt nevidím, jak píšeš. Jen dole nad patičkou "stránkování mezi články", podobným způsobem bys měl vyřešit navigaci a aktuální pozici na stránce. Odkazy nejsou podtržené, jak už ti to zde někdo vytýkal, je to hrubá chyba - barva nestačí. Bylo to tu řešeno milionkrát...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0