Autor Zpráva
jjv
Zdravím všechny, podívejte se na tento link http://server.gym-bohumin.cz/community/ a, prosím, zhodnoťte. Je to web pro studenty a je tak trochu "free" nebo nevím, jak jinak bych to nazval. Budu vděčný za konstruktivní kritiku.
Railbot
Graficky na první pohled chaos, na druhý pohled se mi ten lehce ulítnutý styl líbí *palec nahoru*. Potěšilo mne, že web ustojí zvětšení písma. Naopak už men nepotěšilo chybějící klikací logo.

Vzhledem k povaze projektu je dobrý i kód. Až na "drobné" prohřešky jako například <h1>Vítejte u nás</h1>, což není z hlediska SEO vůbec dobré. Nevím jaký to má pro tebe význam, ale v h1 by měl být text nesoucí nějaké podstatné informace, klíčová slova. Fráze "vítejne u nás" je jedna z těch nejhorších.

Jinak bezva, mně se to z pohledu uživatele zalíbilo.
quinux
http://server.gym-bohumin.cz/community/clanky-00011-1
Podtržený by měl být jen odkaz a nikoliv obyčejný text, protože to pak mate a chce se mi na to kliknout.

Kotvu "nahoru" bych umístil opravdu až dolů.
tomkis
jak již bylo řečeno nademnou web velice chaotický, ale zajímavý co se z grafické stránky týče :) kód je taky poměrně uhledný ;)
jjv
Klikací logo - to by bylo třeba no
H1 - to je pravda, hodilo by se tam něco jiného
dík dík - píšu si poznámky :)
jjv
Myslím, že po 3. návštěvě se tam každý zorientuje, snad už i po 2. :) (čtenáři tam chodí často, takže jsou zvyklí)
Miloš
quinux: Podtržený by měl být jen odkaz a nikoliv obyčejný text, protože to pak mate a chce se mi na to kliknout
A když k tomu připočtu odkazy, které nejsou podtržené, mám chuť vraždit, což by bylo – vzhledem ke zbytku webu, škoda.
Mistr
jjv
(1) Pravdou je, že nevím, na co klepnout mohu a na co nikoliv. Jinými slovy co je odkazem a co není.
(2) Chybou je neustále totožný titulek stránky (tag TITLE v části HEAD).
(3) V menu nevidím, kterou položku si právě prohlížím.
(4) Proč položka odkazy v menu vpravo začíná malým písmenek, když ostatní mají na počátku písmeno velké?
(5) V MSIE 6 SP 2 je položka Nejčtenější články v pravém sloupečku poněkud vychýlená směrem doleva.
(6) Článek bych si rád otevřel po klepnutí na jeho titulek, nikoliv na text perexu. Například ve stránce http://server.gym-bohumin.cz/community/clanky-00013-1 bych očekával otevření článku "Rozšiřte chudé řady bohumínských volejbalistek" po klepnutí na text Rozšiřte chudé řady bohumínských volejbalistek, nikoliv na text sokolky shání spoluhráčky.
(7) Popřemýšlel ybch nad kontrastem písma vůči pozadí. Například ve stránce http://server.gym-bohumin.cz/community/clanek-00022 se, myslím, velmi špatně čte světle zelené písmo na bílém pozadí. A nejlepší to není ani s růžovým nadpisem.
(8) Co to je za menu v patičce? Není totožné s vodorovným menu pod logem (chybí například položka Články, naopak některé přebývají).
Str4wberry
1) Zkus si vypnout obrázky:
a. nevidím nadpis
b. jsem ochuzen o odkaz suplování
c. špatně se mi čtou odkazy v „články“/„rubriky“
d. nevidím nadpis „nejčtenější“/„nejnovější články“
e. nemohu nic připíchnout na nástěnku
f. …

2) Špatný kontrast a špatně čitelné písmo:
a. „Tento web tvoří…“ na úvodní straně zaniká v obrázku na pozadí
b. textu u „Ankety z Kap-sy“
c. odkazy v „články“/„rubriky“
d. podle mě by webu drobné zvětšení písma jen pomohlo

3) U odkazů v „články“/„rubriky“ bych se nebránil přidání pozadí při hoveru — byl by výraznější.
4) Odkaz „archív“ by nemusel klikat v celé šířce menu.
5) U odkazu „nejčtenějších“/„nejnovějších článků“ se mi zdá datum příliš nalepené na text titulku.
6) Nezvýrazněná aktuální položka a stále stejný <title> mně ztěžují orientaci na webu.
7) Na stránce „Stahuj soubory“ bych si pohrál s odkazy „Galerie souborů“ — spodní odsazení.
8) Podtrhané nadpisy — např. Galerie souborů — ve mně evokují odkazy.
9) Zkusil bych lépe optimalizovat grafiku. Vážně tato černobílá fotografie musí mít velikost 180 KB?
10) Ještě si neodpustím pár poznámek ke kódu:
a. pro menu použij tag <menu> a položky <li>
b. vůbec bych se nebránil použít pro pravý sloupec jeden <ul>, do kterého by se zanořovaly další seznamy a položky
c. skupin odkazů „volajících“ po seznamu je tam daleko více
d. proč nadpis rubrik není vlastně nadpis
e. doporučuji navštívit jeden hezký web — http://semantika.havrlant.net/

11) Často je v textech používán spojovník (-) místo pomlčky (–).

Ještě shrnu nejdůležitější:
1) Zvětšit písmo — namátkou u článku http://server.gym-bohumin.cz/community/clanek-00029 je text „Zajímavosti [28.12.07]“ vyloženě titěrný.
2) Rozklikat logo.
3) Nepodtrhávat „neodkazy“.
4) Zmenšit datovou velikost grafiky.

Jinak se mi to moc líbí – vypadá to dost originálně. Letos jsem tu hezčí web neviděl. :–)
jjv
Díky moc za konstruktivní kritiku, potěšili jste mě. Na výše zmíněných bodech budu pracovat. :-) Je toho dost, jak vidím. Co se ale týče barvy textu v článcích, to moc neovlivním - je tam admin a redaktoři to tvoří sami, tak samo velikost textu. A to "letos jsem tu hezčí web neviděl", to asi myslíš rok 2008 :-D
sTeeVe
Kromě odkazů, které bych sjednotil jako podtržené a vše ostatní nepodtrhával, se mi to moc líbí.
Mám pocit, že title by měl být v kódu až po deklaraci jazykové sady.
Ještě zlepšit hrany u gramofonu a bude to fakt pěkné a výborně to splní účel.
jjv
U toho title si nejsem jistý, jestli to hraje nějakou roli, neví tady o tom někdo něco?
Jinak díky
Miloš
<title> hraje tu roli, že mám-li otevřeno víc stránek, vím, která je která. Jako návštěvníkovi mi to usnadňuje orientaci.
A pokud jde o sTeeVeho komentář, že title by měl být v kódu až po deklaraci jazykové sady, pak je to proto, že pokud title obsahuje písmena s diakritikou a pod., prohlížeč už ví, jak je zobrazit, zatímco pokud charset teprve následuje, nemusí se takové znaky v title zobrazit správně.
jjv
Jo,to zní poměrně logicky ;-)
Miloš
jjv
poměrně logicky
v jakém poměru k čemu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: