« 1 2 »
Autor Zpráva
tomasj
Profil *
Zdravím
Chtěl bych znát váš názor na design stránek http://akvaweb.cz
Děkuji

— Moderátor: odkaz + nadpis. —
vertigo4
Profil
tomasj
přiměřené... ale nechápu, proč máš ty černošedé lišty jako celé obrázek... vždyť stačilo udělat obrázek o 1px a opakovat jej
jedná se o všechny tři lišty co tam máš... zmenšila by se velikost stránky
tomasj
Profil *
Pro vertigo4: Ten černošedý pruh teda budu opakovat (repeatem), sice si myslím ,že je to detail, ale budiš :-)
... Jinak vraťte se prosím k zadanému dotazu- jak se líbí design a jak celkově stránky působí..
Měsíček
Profil
Odpovídám tomasj:

1.) Vygenerováno za 0.00704 s ... díky moc, ale tahle informace je mi naprosto k ničemu.
2.) V IE(6,7) se mi zdá text v patičce nezarovnaný vůči pozadí.
3.) Tlačítko "Přihlásit" bych ještě trochu posunul pod input.
4.) Tlačítko Hledat a input před ním by mohl být stejně vysoký.
5.) Ruší mne mnoho gradientů v obsahu stránky (ne patička ani hlavička ani menu).
6.) <meta name="Robots" content="all, follow"> zbytečný. Stačí content="all"
7.) Pročpak používáš <center> k čemupak máme CSS?
8.) Postrádám klikací hlavičku.
9.) Chybí u obrázku alt což je chyba.
10.) charset=ISO-8859-2 zvolil bych jiné kódování.
11.) Vše bych předal do externího skriptu (CSS).
vertigo4
Profil
tomasj
detail, ale zrychlí to o něco načítání
Měsíček
Profil
o něco moc :-)
Taps
Profil
tomasj
u novinek ti chybí za datumem mezera
tomasj
Profil *
Děkuji za objektivní kritiku ;-)
BeasT
Profil
charset=ISO-8859-2 zvolil bych jiné kódování.

Proč používat jiné kódování, když tohle je také standardní (narozdíl od windows-1250)?
Měsíček
Profil
Vidíš u něho nějáké výhody? Já ne.
Bubák
Profil
detail, ale zrychlí to o něco načítání
Zanedbatelně.

Nepoužívej obrázky ve formátu BMP:
http://www.akvaweb.cz/images/background.bmp
Používej opravdové miniatury

Při vypnutých obrázcích nečitelné menu.

charset=ISO-8859-2 zvolil bych jiné kódování.
Nevidím pro to důvod, nejde o vícejazyčný web.
Jan Tvrdík
Profil
tomasj
Na stránce http://akvaweb.cz/uzivatel.php?profil=2 nefunguje odkaz na web (2xhttp).
tomasj
Profil *
Bubák- K těm bmp obrázkům- díky to jsem nevěděl, že se nemají používat. :-)
:
Jan Tvrdík -To je tím, že daný uživatel tam http vložil ještě jednou navíc.....Je to tedy chyba uživatele né moje...

ještě k tomu bmp typu....použil jsem místo něj PNG, tak doufám, že teď je to v pořádku?
Kapo
Profil *
gif je najlepsi, poskytuje aj transparent color, co mne pri tvorbe webu pomaha najviac (ked chcem zmenit farbu pozadia, nemusim prefarbovat vsetky obrazky...), takze ja by som dal gif, aj ked to nie je najmensi format...
Měsíček
Profil
O gifu se nedá říct, že je nejlepší každý je na něco jiného, ale nejvíce se hodící na web je PNG.
Kapo
Profil *
moje sympatie ku gifu pramenia z toho, ze je to proste naj format akurat pre mna...ostatne formaty dost menia farby a odtiene, teda odtiene, jedine co nemeni je bitmapa, ale ta je trochu velka, uz k aj tak pomalemu internet centrum by sa mi pridalo este aj mnoho zabranych bajtov a kilo bajtov...neoplati sa, a gif meni tak asi najmenej farby...a png nemam rad, lebo v painte to robilo hluposti, ibav LogoMotion to slo poriadne, ale aj tam iba tak no-no, gif ide najlepsie...napriklad png robilo v painte asi tolko, ze hocico som dal, farbu, tak mi to dalo IBA napriklad odtien zelenej, alebo cervenej, aj ked som dal zltu, tak mi to dalo svetlo zelenu, ked som dal povedzme hnedu, tak tmavo zelenu, paint je nanic, LogoMotion a gif, je *!!!!THE BEST!!!!*
Měsíček
Profil
png je, ale kvalitnější než gif
tomasj
Profil *
no já jsem zvolil png místo gif, protože gif mi na pozadí oddělil jednotlivé odstíny barvy, které měly správně splívat... Jinak gif beru spíše na takové doplňky na web- ikonky, smajly atd.
Měsíček
Profil
a dobře děláš.
shaggy
Profil
png je, ale kvalitnější než gif
ďakujem, vedel som, že aj dnes sa na jpw pobavím :D

v čom je png kvalitnejšie, môžeš mi to prosím povedať? Lebo ja som asi začiatočník, ja som nezbadal rozdiel v kvalite medzi png a gifom ;-) (mám taký pocit, že kvalita obrázku závisí od kvality človeka čo ho vytvoril ako od formátu - ak ide o bezstratovú kompresiu).
Měsíček
Profil
mohu se zeptat na opak v čem není png kvalitnější než gif? (kromě toho, že dokáže udělat animaci).
Timy
Profil
Měsíček
On se hlavně každý formát používá na něco jinčího.
Měsíček
Profil
no však ano a proto říkám, že formát PNG je lepší na základní webovou grafiku. Samozřejmě, že na fotky se hodí více tiff, bmp, jpg a png u fotek nemá co dělat já se spíše hádal o to, že Kapo říkal, že gif se na weby hodí více než png.
Kapo
Profil *
no mne sa hodi viac...a png mi robil problemy, gif nie...
shaggy
Profil
Timy
Měsíček
stále ste mi nepovedali nič podstatné, nič čo by ma presvedčilo že PNG je lepšie ako GIF. Nehovorím o akejkoľvek grafike, hovorím iba o web grafike.

V čom je lepšie PNG-8 ako GIF? Na drobné grafické prvky (ako napr. 1px vysoký pattern) býva často lepší gif - dosahuje menšie veľkosti súborov. PNG-24 používam výnimočne, keďže veľkosť súborov je viditeľne väčšia ako pri 256 farebnom PNG/GIFe a hlavne, väčšinu mojich grafík dokážem vopchať do tých 256 farieb (prípadne skomprimovať na 256 farieb).

A dôvod prečo používam radšej GIF ako PNG? Jednoduchý - Photoshop ukladá PNG aj s gamma korekciou. Každý kto robí s grafikou vie, že takéto súbory zobrazuje IE6 trošku inak (iné farby) a preto musím z každého obrázku tú gamma korekciu ručne odstrániť. A to sa mi nechce (som lenivý).

To sú moje konkrétne dôvody, ktorými som vysvetli, že je jedno či použije 8bit GIF alebo PNG (ak nepočítam PNG-24), som zvedavý, akými argumentmi podložíš ty tvoje tvrdenie ;-)
Měsíček
Profil
Každý kto robí s grafikou vie, že takéto súbory zobrazuje IE6 trošku inak (iné farby)

ano to je známé, ale u kvalitnějších programů se to dá odstranit během 10 sekund.

drobné grafické prvky (ako napr. 1px vysoký pattern) býva často lepší gif - dosahuje menšie veľkosti súborov.

také souhlásím.

V čom je lepšie PNG-8 ako GIF?

v ničem, ale PNG- 24 versus GIF tak vyhrává PNG- 24.

jinak velikost PNG je v určitých případech menší šlo o to, že na webovou grafiku např. Grafická hlavička se GIF nehodí již kvůli svému rozložení barev, ale například na pozadí (pattern, textura) se hodí vcelku dobře. U mě vítězí velikost, (což GIF má velikost o hodně větší) jinak nechci se hádat :-) jen se mi osobně zdá, že PNG na webovou grafiku zkrátka vítězí.
Railbot
Profil
Na velké obrázky (třeba hlavičky) jpg s kompresí, jinak png. Osobně nic jiného nepoužívám. Nějakých pár bytů velikosti oproti gifu v některých případech mě netrápí.
Kapo
Profil *
hh a co tak bmp? nie iba vtip, to by sa nacitavalo cely den :D
shaggy
Profil
Měsíček - ano to je známé, ale u kvalitnějších programů se to dá odstranit během 10 sekund.
mám Photoshop, ako sa to dá urobiť tam? Alebo nie je kvalitnejší program?

A prečo sa nehodí grafická hlavička v GIF, ale v PNG áno? Stále hovorím o 8bit, čiže 256 farieb... myslím, že čo sa týka farieb, budú na tom rovnako ;-)
tomasj
Profil *
Panejo, tady se to rozjelo :-)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0