Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
doublethink.cleverweb.cz

Jaký je váš názor na ergonomii a intuitivnost použití?
Co říkáte na obsah a grafiku (pokud nějakou najdete ;)?
Mistr
Profil
DoubleThink
Poznámka snad jen k označování textu v MSIE 6: mnou zvolený text si v MSIE 6 nemohu označit.
Zdeněk Košťál
Profil
DoubleThink
Obsah se zdá dobrý, nemám náladu to blíže zkoumat.
Grafika je parádní (teda moc jí tam není ale právě to se mi líbí) - favicona je super a menu je taky vyřešeno dobře - kdyby tam nebyl ten zobáček a pod tím ten background, že člověk pochopí, že se roluje jenom obsah, asi by se mi to nelíbilo, ale tím zobáčkem jsi to vyřešil.

Ke kódu - vytknul bych velikost fontu v pixelech a pak už jen takové drobnůstky jako nezkracování - dal by se zkrátit zápis barvy #CCCCCC na #ccc nebo padding: 2px 3px 2px 3px; na padding: 2px 3px; ale to už jsou blbosti. XHTML jsem jenom proletěl a nic mě do očí nebouchlo.

Možná ještě tak k obsahu:
....také k nalezení pod nickem „DoubleThink“...
A co výčet dalších nicků? Dočkáme se? ;-)
tiso
Profil
DoubleThink - vyzerá to dobre, do kódu som sa zatiaľ nepozeral...
Zdeněk Košťál
Profil
4 hodiny ráno a tady je lidu... Měli byste se nad sebou zamyslet, pánové :-).
DoubleThink
Profil *
Poznámka snad jen k označování textu v MSIE 6: mnou zvolený text si v MSIE 6 nemohu označit.
To je bohužel bug IE ve striktním módu.

A co výčet dalších nicků? Dočkáme se? ;-)
Tak, například na Zdaemonu už byl DoubleThink obsazen, takže tam mám (CZ)DoubleThink. Dál už mě nic nenapadá...
habendorf
Profil
Dobrý. Jen dvě poznámky k menu:

1) osobně preferuju blokové odkazy (kdo se má trefovat na úzké položky jako třeba RSS)
2)
Timy
Profil
Nevím proč, ale u mě v Opeře se nejdřív nezobrazí label „Actionscript“ – zobrazí se, až když sjedu dolů a zase odroluju nahoru.
DoubleThink
Profil *
Nevím proč, ale u mě v Opeře se nejdřív nezobrazí label „Actionscript“
Tak to jsme dva. Ovšem u prohlížeče s penetrací pod 1% mě to tak netrápí.

osobně preferuju blokové odkazy (kdo se má trefovat na úzké položky jako třeba RSS)
Já taky, ale do tohoto layoutu se nehodily. Myslím, že průměrně motoricky zdatný uživatel se bez problémů trefí.
Petr Tichý
Profil
"To je bohužel bug IE ve striktním módu."
Projevuje se při (často nadměrném) používání absolutní pozice. Je to škoda, bylo totiž abs. pozicování nutné? (nestudoval jsem to...)

* Jak již bylo řečeno, jako první při běžné obhlídce praští do očí, že si nemohu zvětšit v IE písmo.
* Chvilku jsem musel přemýšlet, že "pátek" vlastně znamená ten co byl naposled :o)

Celkově jednoduchá grafika a layout se mi zamlouvají a web se mi líbí.
habendorf
Profil
Myslím, že průměrně motoricky zdatný uživatel se bez problémů trefí.
Trefí. Ale proč to neulehčit.

do tohoto layoutu se nehodily
Asi si nerozumíme. Vypadalo by to úplně stejně, jen by klikaly po celé šířce.
Jan Tvrdík
Profil
DoubleThink
IMHO myslel habendorf něco jako display: block; width: 100%;
Knopi
Profil
DoubleThink: Moc nechápu ten slogan pod logem "Warning...". To moc intuitivní takhle na začátku rozhodně není, hned člověk začne zkoumat, co to je, a proč to tam je. A ještě anglicky s pidi písmem... :o)

Zde máš chybku ve zkratce "čeC = čeR" - http://doublethink.cleverweb.cz/hledat . Osobně mně přijde, že zkracovat měsíce z typografického hlediska je nesmysl. Design je úměrný tvému zaměření webu, neruší, ani neurazí.
DoubleThink
Profil *
hned člověk začne zkoumat, co to je
Vida, funguje to...

Zde máš chybku ve zkratce "čeC = čeR"
Nemám, čec = červenec; čer = červen. Mimochodem je to uznávaná třípísmenná konvence pro označování měsíců.
Knopi
Profil
DoubleThink:
Vida, funguje to...
Po této odpovědi, nechápu, proč chceš slyšet názory na intuitivnost.

Mimochodem je to uznávaná třípísmenná konvence pro označování měsíců.
"Uznávaná", to bych rozhodně netvrdil. V češtině jsem v životě neviděl třípísmennou konvenci měsíců, jedině zkrácení číslicemi. Jestli něco takového existuje, tak pro web se to nehodí tuplem. Vím, že se třípísmenný název používá často například v angličtině... Když tak napiš prosím odkaz, rád se přiučím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Zkratka července je ale „čvc“, ne?
DoubleThink
Profil *
V češtině jsem v životě neviděl třípísmennou konvenci měsíců
Google ji viděl už 260 000 krát.

Vlastně nechápu tvoje pozastavení - je to obyčená zkratka. Celé znění by se nevešlo, u čísla by každého hned nenapadlo, že jde o měsíc. Používá se to stejně běžně jako Po, Út, St, Čt...

Po této odpovědi, nechápu, proč chceš slyšet názory na intuitivnost.
Intuitivnost sloganu mě zrovna moc nezajímá.
Mistr
Profil
DoubleThink
Kolegovi Knopimu možná šlo předně o tu, jak uvádíš, uznávanou třípísmennou konvenci pro označování měsíců. A pokud ne Knopimu, tak mne by to zajímalo. Je na to nějaká norma atp.?
DoubleThink
Profil *
Zkratka července je ale „čvc“, ne?
Tento tvar jsem taky viděl, ale soudě podle googlu je to celkem vyrovnané.
A třeba Ubuntu používá "čec"



Je na to nějaká norma atp.?
Pokud myslíš něco na způsob ČSN, tak to jsem nenašel.
Mistr
Profil
DoubleThink
Pokud myslíš něco na způsob ČSN
Ano, ano.
Knopi
Profil
Vlastně nechápu tvoje pozastavení...
Podle zdrojů je to správně, máš pravdu. Upřímně to vidím poprvé, to mě zarazilo... A můj názor je takový: používal bych to s rozmyslem, protože co není zvykem se špatně používá. Navíc "led, čec" vypadá v textu fakt otřesně. Ale je to tvoje rozhodnutí, pochopit se to dá, navíc jsi tam přidal správně titulek.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0