Autor Zpráva
Artpraktik
Profil *
Mám niekoľko otázok k portálu www.rezbarstvo.sk

1.Zaujímajú ma všetky "konkurenčné" weby, fóra, teda nie len rezbárstvo ale aj remeslá.
3.Ako Vás zaujala stránka (nie len grafika) ako ľudí "mimo" obor, dostanete sa k informáciám ktoré hľadáte intuitívne, ľahko, je ťažké nájsť hľadanú vec?
4.existuje ešte nejaká forma hodnotenia stránky okrem návštevnosti a odkazov? Napríklad mám 47 percentnú návratnosť návštevníkov, zotrvania na stránke z ČR cca 6minút, SR necelých 5 minút....Na vytvorenie názoru by som jednoducho uvítal možnosť zistiť viac ako návštevnosť a pagerank (spätné odkazy) iných stránok, pretože nemám podľa čoho porovnávať... Dá sa to?

Dúfam že sa mi podarilo jasne formulovať záujem a ak by mal niekto záujem o spoluprácu v uvedenom smere (výmena článkov, liniek tematicky príbuzných a pod.)

Ďakujem
Ghosting
Profil
Hodnotím dílo www.rezbarstvo.sk

1) Možná by se hodilo vycentrovat to.
2) Email form by neuškodilo odsadit trochu z leva.
3) Celý je to takový <div>ný. Nejdřív divy, potom tabulky... nešlo by to sjednotit?
4) Grafika je pěkná, i když nemám moc cítění pro barvy. (jsem barvoslepý)


Pokusím se ti odpověďět.
1.Zaujímajú ma všetky "konkurenčné" weby, fóra, teda nie len rezbárstvo ale aj remeslá.
- No nechápu tu formulaci, ale např. google najde slovo rezbárstvo a jako první vyjede váš web, což je dobré. ;)

3.Ako Vás zaujala stránka (nie len grafika) ako ľudí "mimo" obor, dostanete sa k informáciám ktoré hľadáte intuitívne, ľahko, je ťažké nájsť hľadanú vec?
- Raději neodpovídám. Popravdě nevím co bych na Vašem webu hledal. Neberte to osobně, ani zle. :-)



4.existuje ešte nejaká forma hodnotenia stránky okrem návštevnosti a odkazov? Napríklad mám 47 percentnú návratnosť návštevníkov, zotrvania na stránke z ČR cca 6minút, SR necelých 5 minút....Na vytvorenie názoru by som jednoducho uvítal možnosť zistiť viac ako návštevnosť a pagerank (spätné odkazy) iných stránok, pretože nemám podľa čoho porovnávať... Dá sa to?
Nnechápu. Zpětné odkazy zi zvýší PR, to že návštěvníci zůstávají na tvé stránce 5-6min je si myslím slušné. (Na mé zůstávali 30s). Těžko odhadnout chování lidí, jestli si přečtou článek a zavřou okno tak si myslím že to účel splňuje ne?
Artpraktik
Profil *
Ešte to doplním. Na www.rezbarstvo.sk sa robí základ pre úplne nový projekt ktorý bude širokospektrálnejší a bude na doméne www.remeslo.biz . Takže preto ten záujem o remeslá v širšom meradle. Tu už je na Googli (slovo remeslo) pozícia podstatne horšia, pričom už teraz je urobený základ (asi 200 remesiel so stručnou charakteristikou na Rezbárstve http://www.rezbarstvo.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=104 &Itemid=75 )
Takže ma zaujíma, čím zvýšiť záujem vyhľadávania, tak aby bol citlivejší aj na slovo "remeslo", "remeslá" a nie len "rezbárstvo"...

Bod 3 niekoho zaujmú napríklad zaujímavosti bez toho, aby ho lákala hlbšia problematika. Alebo Vás nezaujíma rezbárstvo, chcete vidieť len ako vyzerá čerešňa, orech a buk, keď si chcete vybrať nábytok do obývačky. Alebo niekto chce vedieť ako nakresliť tvár, postavu, ako modelovať a zaujíma ma či to ľudia nájdu, lebo ja to poznám veľmi detailne a neviem to posúdiť z pozície toho, kto hľadá prvý krát. Dostal som dobrý tip, že by pomohla mapa stránky, čo by uľahčilo hľadanie bez rozšírenia základnej ponuky...

V tom bode 4 mi ide o to, či také údaje ktoré mám k dispozíci o svojej stránke, je možné získať aj o tých ostatných. Teda okrem toho ranku a pozíci vo vyhľadávaní aj koľko zotrvajú ľudia na inej stránke a pod. Alebo je to len interná záležitosť ktorá má charakter osobných údajov a je chránená? Jednoducho potreboval by som nejakýnástroj na analízu iných stránok, porovnať hodnoty so svojou a tak...
Ghosting
Profil
Já ti to řeknu takhle. Podle mne je téma dobré, vcelku unikátnější než např. flash hry, kde o nich najdeš 1000 stránek.

Tvá analýza zdrojového kódu nedopadla zrovna nejlíp ;-) zkus se pozastavit nad tím kódem.



Zpětné odkazy a zaindexované stránky jsou u googlu dobré. (jen seznam tě nezná, zkus ho přidat do fulltextu) - jak jak www.seznam.cz tak i na www.zoznam.sk/
Artpraktik
Profil *
No, to je to čo som chcel vedieť. Ja som si tú stránku dal urobiť, takže čo si mi napísal sú veci, ktoré sú pre mňa úplne nové. Tak ďakujem za radu, teraz už sa dá niečo podniknúť...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0