« 1 2 »
Autor Zpráva
Dranel
Zdravím,
zhodnoťte mi prosím kompletně stránku MAVE Jičín. Předem dík.
Manq
Zelená příliš bije do očí. Text v patičce je špatně čitelný. Vzhledem k jednoduchosti webu je kód celkem <div>ný.
tiso
Pozri sa na úvodnú stránku a povedz o čom je ten web - bez toho aby si si čokoľvek prečítal. Nejde to, že?
Dranel
Manq
Dobře tedy: zelenou ztmavím a méně zkontrastuju (myslím ty pruhy) aby byl větší kontast mezi textem a zelenou. Ohledně divů: dva jsou zbytečné (eliminuju je), jinak se s tím patlat nechci.

tiso
Logo slepice je málo? Hmm, grafik nejsem ale snad něco vyplodím.
Bubák
Roční produkce je 65 mil konzumních vajec
U nás se jako délková jednotka nepoužívají míle, ale kilometry ;-)
Nox
Graficky velmi špatné,
kód už znatelně lepší
- odrážky seznamu by se daly řešit přes css
- title='' na co tam pak je?
- meta je poměrně detailně propracovaná
<div id="footer">
<div id="footer-content">
<span lang="en-us">Copyright</span> &copy;

předivováno, ten lang...no je to pečlivé, ale u tohoto slova myslím že nadbytečné (nikomu se nazavděčíš holt;) ),
navíc 2 copyrighty
Manq
Logo slepice je málo?
V tomto případě ano. Zelená na dojmu, že jde o ,,slepičí" web moc nepřidává.
Dranel
Manq
Bohužel, zelená byla stanovena :(

Nox
nejsem grafik - dělám co umím :(
dík
jak to myslíš?
title přijde doplnit
s metou jsem si hrál
obalovací div + vnitřní div (ať už u main nebo u footer) je kvůli vyrovnání rozdílu vykreslování)
languegem laždopádně nic nezkazím

Bubák
Heh dík :)
Str4wberry
Odpovídám Dranelovi:
1) „Vejce a jatečná prasata“ — kdybych si to nepřečetl, absolutně netuším, o čem ten web je.
2) Zapomněls na faviconu.
3) Text v patičce je celkem dost nečitelný.
4) Možná bych zvětšil levé odsazení textu, a horní i dolní menu.
5) „2007 - 2008“ — viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=29&topic=6 3804.
6) „1.1.1991“ — viz předchozí odkaz.
7) „Váš prohlížeč nepodporuje nebo má vypnutý JavaScript.“ — je to nutné?
8) Možná bych zrušil odsazení prvního řádku odstavce.
9) Některé stránky nefungují.
10) „Marek "Dranel" Lenárd“ — u nás se uvozovky píší jinak.
11) Pouvažoval bych nad stránkou; resp. nadpisem „Profil“ — nic mně to neříká.
12) „Mave Jičín, a.s.“ — chybí Ti mezera za tečkou.
13) Nepoužívej spojovník místo pomlčky.
Dranel
Str4wberry
ad 1) Tak to ale většinou bývá... nenapadá mě, jak to udělat na první pohled (nenašel jsem dobrý obrázek)
ad 2) Není to na tak malém webu zbytečné? Další HTTP požadavek...
ad 3) Způsobeno s kontrastem... vyřeším
ad 4) Hotovo
ad 5) Hotovo
ad 6) Hotovo
ad 7) Není, zapoměl jsem to tam ze starého layoutu. Dík.
ad 8) Proč? Ale tak zkusit to můžu
ad 9) Vím o tom... není zatím čas (teď až jdu na to)
ad 10) Jak? Jednoduché? Nebo entitou? Informuj mě o tom pls.
ad 11) Změněno
ad 12) Danke
ad 13) Kde přesně? Pomlčku musím vypisovat entitou viď?
koumi
Dranel:

celkový dojem je sice špatný ale:

Logo slepice je málo?

SLEPIČKA JE BOŽÍ :-)
Měsíček
Tak reaguju na Tajného Dranela :-)

1.) V té zelené bych ty pruhy nedělal až tak velké ..
2.) Zelené písmo, k zeleným prvkům?
3.) <meta name="robots" content="index,follow"> = zbytečnost ..
4.) Co tak udělat menu pomocí tagu <menu>?

,ale jinak se mi zdá stránka velmi jednoduchá (což může být i výhoda) ostatní již zde řekli ostatní.
tiso
Dranel Logo slepice je málo?
Presne tak... To logo nič nehovorí, toto je torta psíka a mačičky - zoberieme pár obdĺžnikov, dáme im nejaké pozadia, nech je to nejak ohraničené, a pridáme logo. Design webu by mal naviesť o čom web je, alebo by mal byť neutrálny. Pri vlastnom webe ti to môže byť skoro jedno, pri webe pre zákazníka už nie... Zlepši sa, alebo sa na to vykašli. Ale nenúť zákazníka platiť za "nadobúdanie skúseností".
Dranel
Měsíček
ad 4) EE, Strict mi to pak nebere. A kdo ví kdy budu měnit doctype :)
Bubák
<div id="header"><h1><a href="http://www.mavejicin.cz/"><span>MAVE Jičín, a. s.<br>Vejce a jatečná prasata</span></a></h1></div>

Není lepší vyhodit SPAN, a zbavit se relativního pozicování?

div#header h1 a {
color: #000;
display: block;
width: 760px;
height: 180px;
border: none;
padding: 30px 0 0 190px;
}
Měsíček
A proč chceš mít stránku ve strictu, máš k tomu nějáký důvod? ;-)
Dranel
tiso
Je to zákazník kamarád, takže se problémů nebojím. Právě proto jsem si prvního zákazníka našel kamaráda (jako sprostředkovatele), abych nešel hned "naostro".

Bubák
Hned jak bude čas, vyzkouším to.

Měsíček
Třeba abych tě škádlil :)
Ne nemám, to ul je tam z dob, kdy jsem ve Strictu psal...
Timy
Dranel
— Jednopísmenné předložky („v Železnici“) by neměly být na konci řádku. Lze to řešit použitím &nbsp; entity. Strojově to lze zpracovat třeba přes CSText.
— „Základní jmění společnosti činí 103 500 tis. Kč“ – lépe: „Základní jmění společnosti činí 103 mil. Kč“ nebo: „Základní jmění společnosti činí 103 500 000 Kč“.
— „nominální hodnota jedné akcie je 10 tis. Kč“ – totéž, lépe: „nominální hodnota jedné akcie je 10 000 Kč“ nebo „nominální hodnota jedné akcie je deset tisíc korun“.
— „(…) valná hromada akcionářů, 7 členné představenstvo a 3 členná dozorčí rada.“ – lepší bude vypsat čísla slovy, jsou nízká: „valná hromada akcionářů, sedmičlenné představenstvo a tříčlenná dozorčí rada.“
— „Akciová společnost se skládá ze dvou závodů - Vršce a Soběraz“ – to už tady myslím zaznělo, nepatří tam spojovník, ale pomlčka (&ndash).
— Nevětný výčet (seznam) se obvykle zapisuje s čárkami na konci každé položky a s tečkou na konci poslední položky (strana Výrobní program). Větný výčet se zase zapisuje s tečkami na konci každé položky (strana Nabídka).
— „Mave Jičín, a.s.“ – za tečkami má být mezera, pokud tedy ta firma není v obchodním rejstříku zapsána přesně takto.
— V profilu společnosti chybí na konci odstavců tečky.
Mistr
— „(…) valná hromada akcionářů, 7 členné představenstvo a 3 členná dozorčí rada.“ – lepší bude vypsat čísla slovy, jsou nízká: „valná hromada akcionářů, sedmičlenné představenstvo a tříčlenná dozorčí rada.“
Kdesi jsem četl (snad při studiu podkladů při psaní bakalářky), že se číslice v textu mají vypisovat slovy. Výjimkou jsou technické práce či dokumenty, kde lze použít i číslicové vyjádření.

A k dalšímu, co snad ještě mí předhodnotitelé nezmínili:
(1) Na můj vkus je nepřehledně zpracována stránka Nabídka. Použil bych asi větší vertikální rozestupy a text více rozčlenil (do více řádků, možná i nějak graficky). Oživení by mohly přinést i fotografie - třeba vajec apod. Sice je každý zná, ale hned na první pohled člověk ví, co firma nabízí. Nemusí nic dlouze studovat.
(2) Nadpisek stránky Profil společnosti je Chyba. To asi není správně, co?
(3) Proč je ve stránce Výrobní program uvedeno:
jatečných prasat: 2500 tun
krmných směsí: 18 000 tis. tun

Jednou odděluješ desetitisíce mezerou, jindy zas ne. Ujednoť to.
(4) Osobně se mi příliš nelíbí ta zelená v pozadí ani to proužkování, ale to je jen můj názor.
Timy
Mistr
„Kdesi jsem četl (snad při studiu podkladů při psaní bakalářky), že se číslice v textu mají vypisovat slovy. Výjimkou jsou technické práce či dokumenty, kde lze použít i číslicové vyjádření.“
To je pravda, těžko po matematikovi chtít, aby jedna plus jedna stále vypisoval slovy. Ale tohle podle mě toto žádný technický dokument není. Navíc i tak by tam to slovní vyjádření bylo hezčí.

„Jednou odděluješ desetitisíce mezerou, jindy zas ne. Ujednoť to.“
…a sjednoť to samozřejmě na tu verzi s mezerou :-). Kromě toho bych to zde zase napsal s milionem – 18 mil. tun. Proč to tam vlastně je takhle? „18 000 tis. tun“? Je to nějaký zvyk v nějakém odvětví, psát to takhle nepřehledně? Já když si to číslo chci představit, musím si ho nejdříve v duchu vynásobit tisíci (přidat tři nuly) a až potom zjistím, s jakým číslem mám tu čest. Při napsání 18 mil. je mi hned jasné, že se bavím s milionářem :-).
Dranel
Pánové omlouvám se, ale texty jsem jen převzal. Nicméně s nimi každopádně projednám úpravu.

Timy
To jako když dám mezi předložku a slovo pevnou mezeru, tak se nemůže stát, že se to rozdělí? Zajímavé.
Viz výše.
Viz výše.
Změněno.
Změněno.
Tak to slyším poprvé. Jsi češtinář? Já jen že snad nikde jsem neviděl, aby na konci položek byla čárka nebo tečka. Nikdo tam nepíše nic.
Změněno.
Tečky doplněny.

a sjednoť to samozřejmě na tu verzi s mezerou
Díky za info &ndash; nikdy jsem nevěděl, jestli se to píše s mezerou nebo bez.

Mistr
ad 1) Proč se ti nelíbí? Dle mě je to vyvedené.
ad 2) Díky, opraveno. Způsobeno změnou názvu stránky
ad 3) Sjednotím.
ad 4) Je mi líto - zelená je daná firmou. Mě osobně se také nelíbí, ale alespoň bude web v něčem odlišný.
Manq
zelená je daná firmou. Mě osobně se také nelíbí,
Snaž se jim to rozmluvit. Třeba je odkaž na toto fórum, ať vidí, jaký je na to všeobecně názor.
Dranel
Manq
Jde o to, že jsou to firemní barvy... na logu atd. Takže se obávám, že kvůli designu webu to vše měnit nebudou. Ostatně to říkal i kamarád-sprostředkovatel.
Timy
Dranel
„To jako když dám mezi předložku a slovo pevnou mezeru, tak se nemůže stát, že se to rozdělí? Zajímavé.“
Od toho ta nerozdělitená mezera je :-). Však si to zkus – „v Praze“ a „v&nbsp;Praze“. Posuň to na konec stránky, druhá verze se nikdy nerozdělí a zůstane vždy spolu.

„Tak to slyším poprvé. Jsi češtinář? Já jen že snad nikde jsem neviděl, aby na konci položek byla čárka nebo tečka. Nikdo tam nepíše nic.“
Ne, češtinář fakt nejsem; navíc se to týká spíš typografie. http://www.ujc.cas.cz/poradna/odpo.html#psanvyct
Mistr
Timy
Nebudu tady citovat celou Tvou reakci na můj příspěvek, ale věz, že s ní naprosto souhlasím. :-)

Dranel
Proč se ti nelíbí? Dle mě je to vyvedené.
Stačilo si přečíst ještě o kousek dál. Znovu Ti zopakuji, co bych na stránce Nabídka změnil: Použil bych asi větší vertikální rozestupy a text více rozčlenil (do více řádků, možná i nějak graficky). Oživení by mohly přinést i fotografie - třeba vajec apod. Pravděpodobně bych kontakty uvedl třeba vpravo u každé položky. Nebo pod ní. To už by se muselo vidět, jak to bude vypadat.

zelená je daná firmou
A musí být takhle křiklavá? Nešlo by ji poněkud zmírnit? Posuď to sám, Ty znáš situaci lépe.
Dranel
Mistr
Jo aha takhle :) - už to chápu - změním.
Zelená zmírněna.
Dranel
Ok. Trochu jsem do toho šťouchnul. Prosím o znovuzhodnocení :)
Timy
„Akciová společnost se skládá ze dvou závodů &ndash Vršce a Soběraz“ chybí ti tam středník u entity
Dranel
Timy
Sakra já se na to vyprdnu :-)
Dík
Chamurappi
Reaguji na Dranela:
1) „Je mi líto - zelená je daná firmou.“ — přesně tahle zelená? Jestli ano, nešlo by k její křiklavost kompenzovat i nějakým jiným odstínem?
2) Položkám v menu zkus přidat levý a pravý padding 0.5em.
3) Máš odkazy „Hlavní stránka“ a „Úvodní strana“ — mohl bys sjednotit názvosloví.
4) Text v patičce bych na tvém místě nedělil do dvou řádků, vejde se do jednoho (odkazy bys mohl nafloatovat doprava).
5) Zkus zvětšit line-height.

Děláš pokroky.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0