Autor Zpráva
radek555
Profil
kritika na študentsku stranku www.oa.webz.cz
Mistr
Profil
radek555
(1) Postrádám klikací logo.
(2) Neprofesionálně vypadá posuvný text ve stavovém proužku.
(3) Proč je za Čo je nové dvojtečka, když třeba za Počitadlo prístupov není?
(4) Fotografie - jako například

bych doporučoval oskenovat.
(5) Žlutá barva v pozadí je dost ostrá. Ztlumil bych ji.
(6) V menu nevidím, kterou jeho položku si právě prohlížím.
Miloš
Profil
Při pohledu na jezdící statusbar jsem se až oklepal; fuj. Tyhle jezdící javascriptové frajeřinky možná ukážou, že jsi programátorský machr, ale mimo to, že obtěžují (strhují na sebe pozornost) spíš ukazují, že to s tím programováním nebude tak žhavé, když na něj musíš upozorňovat takovými kravinkami.

V Opeře se stránka poněkud rozpadá.

Žlutá tliče do očí. Ohledně barevných kombinací se nech inspirovat například http://wellstyled.com/tools/colorscheme2/index.html nebo http://www.colorschemer.com/online.html

Bolelo by tě moc, kdybys podtrhal odkazy?

Počítadlo většinu návštěvníků nebude zajímat; návštěvnost se dá počítat i tak, že nebude na stránce vidět..
Stejně tak považuji za zbytečnou anketu; budeš její výsledky nějak vyhodnocovat? Dozvíš se z ní skutečně relevantní údaje, které zohledníš v další (ne)existenci stránek? Nebo je tam ta anketa hlavně proto, že a) nevíš, co dát na stránku, b) jsi viděl ankety na dalších amatérských webech a myslíš si, že anketa na stránkách musí být?

Stránky jsou slovensky; proč tedy v patičce Graphic Design by Bc.Martin Ivan?

Alty u náhledů (click to enlarge) ve fotogalerii považuji za nesmysl, protože alt slouží k tomu, aby se zobrazil alternativní text v případě, když se nenačtou obrázky. Chceš-li, aby se to objevilo jako text v bublině, použij atribut title, zatímco do altu napiš skutečný popis toho, co je na fotce. Nadto angličtinu opět nepovažuji za vhodný jazyk.

Naopak zvětšování náhledů na stránce prvé stretnutie – proč tady ano a ne galerii ne? buď tam i tam, nebo nikde.
Ovšem použít na této stránce místo náhledů velké fotky je zhůvěřilost. Stránka má přes 3 MB! To snad nemyslíš vážně.

Stále stejný <title>titulkový nadpis</title> u všech stránek není dobrý – když mám otevřeno víc stránek, na přehlednosti to nepřidá.
Skratch
Profil
ještě bych něco přidal:
1) Dnes je Streda 16. 1. 108, sviatok má Kristína... to je tam podle mě zbytečné a navíc není rok 108 ale 2008 asi by to chtělo změnit
2) to si neumíš udělat formuláře sám? zjistil jsem že na úvodní stránce máš kvůli nim 2 framy.
3) běhající text ve stavovém řádku mě docela ruší
4) asi polovinu kódu ti zabírají skripty -> hoď je do externího souboru
5) určitě je kód tvůj? vidím tam totiž samé popisky anglicky typu <!--webbot bot="Include" i-checksum="37783" endspan -->
6) proč máš menu dole nad patičkou stejné jako vlevo?
7) když chci zobrazit obrázek v patičce, má se stát že to obrázek nenajde?
yFang
Profil
radek555
Valid XHTML 1.1 - To určitě. Validátor najde 76 chyb. Jestli ti mohu něco doporučit, použij radši HTML 4.01. XHTML 1.1 je stejně "k ničemu".
Měsíček
Profil
XHTML 1.1 je stejně "k ničemu".

K něčemu je, ale k tvorbě těchto obyčejných stránek není nejvhodnější.
Str4wberry
Profil
Odpovídám radek555:
1) Odkazy v menu se mi zdají příliš malé (resp. velikost textu).
2) Jejich hover je nevýrazný.
3) Náhodné Info: – Žádné nevidím.
4) Dal bych pryč obrázky tohoto typu:

5) P O Z O R vyplň tvoj profil ! ! ! – Mezery mezi písmeny nedělej. Použij na to CSS.


Odpovídám Skratch:
ad 5) http://www.jakpsatweb.cz/include.html#editorem
yFang
Profil
Měsíček
K něčemu je, ale k tvorbě těchto obyčejných stránek není nejvhodnější.
Samozřejmě, že k něčemu je. Myslel jsem v tomhle případě, což už jsi správně poznamenal. ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0