Autor Zpráva
trpošek
Profil
Prosím o zhodnocení, rady a připomínky k zatím funkční úvodní straně mého portfolia na www.trposek.cz/novy ... odkazy budou mít nějaký jednoduchý hover efect ;-)
Díky Trpošek
LukeZzZ
Profil
Značka TRPOŠKOVICE v hlavičce je poměrně dost kostrbatá. Na menu bych použil nějaký hover. Krajní tlačítka menu dělají zub s pruhem, který je jako podklad přes 100% stránek. Jinak mi to příjde designově povedené, jen tu značku bych ale dal pryč a nahradil nečím jiným.
Railbot
Profil
trpošek
- podrthávej odkazy
- odkazy vizuálně dostatečně odlišuj od okolního textu
- , který, jak sami můžete vidět, pilně rozvíjím a pěstuji.
- co je to moderní zdrojový kód? Znám dobrý a špatný zdrojový kód, přehledný a nepřehledný, ale moderní?
- použitelnost, zde si pleteš použitelnost s přístupností
- Copyright (c), nestačil by jen jednou?
- ve FF 2.0 modrá linka dole není po celé šířce webu
- postrádám klikací logo
- při ctrl++ se ti web rozpadá
- bez obrázků nevidím menu
- nauč se lépe používat CSS, dekorativní obrázky vkládej jako pozadí, ne img
- zbytečně používáš absolutní pozicování tam, kde není vůbec potřeba (běžný layout)
- v hlavičce ti chybí kódování češtiny

Moderním zdrojovým kódem doufám nemyslíš takový, který je k vidění na tvém webu. Je to čistě amatérské. Uč se než začneš něco nabízet druhým. Každopádně je to lepší než minule.
trpošek
Profil
Díky za připomínky a rady, co jsem zvládl jsem opravil ... kdyby se tu objevily nové názory a hodnocení mé stránky, rád si vše přečtu ...
Díky Trpošek
shaggy
Profil
Nepáči. Keby si bol začiatočník, tak poviem, že to je dobré. Ale ty si webdizajnér, toto je tvoje portfólio a máš tam referencie. A preto je to dosť podpriemerné.
Tá tabuľa Trpoškovice spolu s tým textom v headeri pôsobia nemoderne a tie brushe (či čo to je) cez to... to je taká snaha urobiť "z webu 0.0 web 2.0".
Kód... používať IMG na menu... ach jaj.
Od študenta strednej polygrafickej by som čakal viac...
Měsíček
Profil
Odpovídám [ Trpoškovi ]:

Zajímavé zpracování, jen mě trochu překvapilo tohle ( http://www.trposek.cz/novy/obrazky/spodni_linka.jpg ) myslím, že to není dobrý nápad, jel bych to radši stejnou linkou jako je okraj celé stránky.
trpošek
Profil
Shagy: .. no k tomu musim říct, že jsem sice webdesigner, ale začátečník ;-) nikdo nemá první stránky dokonalé ... a že stránky nepůsobí uplně profesionálně? Je mi 17 let a ty stránky nejsou určeny jen webdesignu, ale celému mému životu a ostatním zálibám atd. I proto nepotřebuju, aby stránky vypadaly maximálně profesionálně ...
Měsíček ... díky, linku napravím ...
shaggy
Profil
trpošek
ja ti veľmi dobre rozumiem. Aj ja som začínal, lenže kým teraz je móda začať rovno ponúkaním webdizajnu, tak ja som začal svojou osobnou stránkou, na ktorej som skúšal veci. Mne je jedno, koľko máš rokov a či si začiatočník. Ponúkaš webdizajn = musíš niečo vedieť, preto na teba platia prísnejšie kritériá ;-)

Ani automechanik nemôže povedať - viete, to auto som vám opravil a to, že sa pokazilo po 2km... ja som iba teraz nastúpil na učňovku a je mi 16 rokov...
trpošek
Profil
shaggy
To je pravda ... určitě to je k zamyšlení ... já to spíš beru v porovnání s automechanikem:"pokud potřebujete zpravit felicii, favorita, nebo nějaké starší jednoduché auto, zvládnu to ... ale pokud potřebujete opravit například Porsche nebo novej model Peugeotu, obraťe se na někoho jiného" ;-) .. a tím, jak mé stránky vypadají myslim si že dávám najevo, že netvořím plně profesionální stránky (alespoň zatím), ale že dokážu vytvořit stránky například jako jsou ty barmanské (www.zabarem.cz), které barmanovi stačily ;-) takovým lidem se já snažím vyjít vstříc ... ;-)

P.S... stránky už jsou na www.trposek.cz ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0