Autor Zpráva
angita
Profil *
Zatím funguje jen česká verze a dole vpravo nefunguje "Počet návštěv", protože stránky pak budou na jiné adrese, kterou zatím nemám k dispozici. Alespoň tak jsem to pochopila, že zatím nemá smysl stránku na počet návštěv registrovat, ale až budou na správné adrese. Vše ostatní by mělo fungovat.

Předem díky za názory a případné rady.
Zuzana

http://angita.euweb.cz/
panther
Profil
- tabulkový layout
- červený hover textů na modrém podkladu
- chybí mi nahoře nějaké klikací logo
- <table height="380px" align="center" border="1"> - jednotky tam nepatří
Celkově je tam ještě hodně co vylepšovat ;o)
angita
Profil *
- S tabulkovým layoutem mají problém vyhledávače nebo v čem je špatný? A jak jinak se dá udělat tento vzhled?
- změněno (snad k lepšímu) - v menu jsem to nechala, tam si myslím, že to může být
- zkusila jsem to (Kontakt), ale filter způsobí, že se obrázek ohraničí (IE), i když nevím proč, protože u obrázku Skype a ICQ to nedělá
- opraveno
- Jo, to asi jo, proto jsem to sem poslala. Je to první výtvor a zkušené oko vidí to, co já nevidím.

Zatím díky.
Zuzana
angita
Profil *
- S tabulkovým layoutem mají problém vyhledávače nebo v čem je špatný? A jak jinak se dá udělat tento vzhled?
- změněno (snad k lepšímu) - v menu jsem to nechala, tam si myslím, že to může být
- zkusila jsem to (Kontakt), ale filter způsobí, že se obrázek ohraničí (IE), i když nevím proč, protože u obrázku Skype a ICQ to nedělá
- opraveno
- Jo, to asi jo, proto jsem to sem poslala. Je to první výtvor a zkušené oko vidí to, co já nevidím.

Zatím díky.
Zuzana
Skratch
Profil
S tabulkovým layoutem mají problém vyhledávače nebo v čem je špatný? - tabulkový layout se dělal před X lety, kdy ještě nebylo css. Teď se to řeší pomocí již zmíněného css a je to mnohem lepší v tom, že se tolik nenadřeš a navíc máš přehlednější kód
v menu jsem to nechala, tam si myslím, že to může být - no v tom menu to pěkně bije do očí
ale filter způsobí, že se obrázek ohraničí - skus dát border="0"

jestliže chceš dělat stránky, měla by ses určitě naučit css
Měsíček
Profil
Nejsou ty obrázky něják moc velké načítalo se mi to vcelku dlouho ..
angita
Profil *
Skratch
Něco mi uniká, ty stránky jsou dělané v CSS (teda v kombinaci html + CSS) a zatím opravdu nevím, jak bych mohla udělat takovéhle tabulky bez tabulek. Pomocí pozicování? Nic jiného mě nenapadá. Začala jsem to dělat v tabulkách, protože jsem nic jiného nenašla. Poraď, prosím, nebo třeba odkaž na nějaké stránky. Já zatím nevím, o čem mluvíš. Nebo snad, že bych to neměla dělat, aby to vypadalo jako v tabulkách?
no v tom menu to pěkně bije do očí - musím se na to podívat u někoho jiného
border="0" - nepomohlo

Měsíček
Mají kolem 40 kB.
Skratch
Profil
no já se to učil přes web, koukal jsem se do stylů různých webů a podle toho jsem se učil... jestli nevíš kde hledat tak se můžeš kouknout na nějaké pěkné třeba na www.moderniweb.cz/
Railbot
Profil
S tabulkovým layoutem mají problém vyhledávače nebo v čem je špatný?
Zastaralé řešení rozložení stránky. Tabulky jsou na tabulková data. Vyhledávače s tím problém nemají, ale při složitějších konstrukcích s tim mají problém prohlížeče, které takovou tabulku pomaleji vykreslují. Pro uživatele to tedy není také zrovna košer.
angita
Profil
klikací logo - když to nejde u toho loga, udělala jsem klikací moje jméno. Co tomu říkáte?
Díky za tip na ty stránky, zatím jsem teda nepochopila, jak se dělají ty tabulky, které nejsou dělané pomocí <table>, ale něčeho jsem si tam už všimla.
Jak nepoužívat tabulky, to bude na delší dobu, než to pochopím. No, ale v listopadu jsem o webovkách ještě nic nevěděla.
Zatím DÍKY všem.
pepee
Profil *
1. Tabulky jsou určeny na tvorbu především tabulek ...layout dělanej tabulkama je neforemnej, a hnusnej.
2. Obrázky mají kolem 40 kB ... což je dost neúnosný stačí je drobet upravit (zmenšit počet barev, větší komprimace) a mají kolem 20
viz: http://pepeeczoviny.ic.cz/im_florencie.jpg
a po "úpravě": http://pepeeczoviny.ic.cz/im_florencie1.jpg

----
Editace Mistrem: Zajištění klikatelnosti odkazů.
terinka
Profil
mrkni na float a divy
angita
Profil
Zatím díky všem, s obrázky si pohraju (teď pár dní nebudu mít čas). Místo tabulek float, divy apod. - zkusím. Díky všem za rady a názor.
Zuzana

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0