Autor Zpráva
hannah
Profil
Dobrý deň vospolok
Tak som nakoniec stránku prerobila na zeleno Kurz aktívneho rodičovstva a musim dať za pravdu skeptikom červenej, Bounce Rate poklesol o 10% (lepšie ako anketa;-)
Ďakujem Všetkým za nápady a budem rada, ak to aj teraz mrknete kritickým okom, čo by sa dalo ďalej vylepšovať.
Mistr
Profil
hannah
(1) Za tečkou se píše mezera.
(2) Proč je v inzertním pruhu k jednotlivým kurzům u levého příspěvku psáno 6.máj 2008, u prostředních 17.5. - 18.5. a u pravého 15. 2. 2008. Není možné psaní datumů ujednotit?
(3) Odkaz MFH: Desať krokov Iniciatívy priateľskej matkám ve stránce http://www.dietaaja.sk/info.htm vede na neexistující stránku.
(4) Ve stránce http://www.dietaaja.sk/info.htm je nehezky rozpixelovaný obrázek

(5) Dojčíme v pôrodnici - to je strašný název. V češtině to zní, alespoň mně, děsivě. :-) Nadpis pochází ze stránky http://www.dietaaja.sk/dojcenie-porodnica-spave-deti.htm
(6) Ve stránce http://www.dietaaja.sk/urady.htm si všímám velkých modrých nadpisů. Proč první tři začínají velkým písmenem a zbylé dva (daňový bonus a úradný šimel nespí) již malým?
(7) Například ve stránce http://www.dietaaja.sk/strava-tehotnej-a-dojciacej-zeny.htm vypadá velmi graficky podobně (zelená barva) nadpis (například Niekoľko zásad, ktoré odporúčam tehotným a dojčiacim ženám) a text odkazu (například Snažte sa čo najviac obmedziť ADITÍVA - tzv. E-čka.). Nebylo by možné to více graficky odlišit?
(8) Proč některé odkazy ve stránce http://www.dietaaja.sk/strava-tehotnej-a-dojciacej-zeny.htm (ve výpise Niekoľko zásad, ktoré odporúčam tehotným a dojčiacim ženám) končí tečkou a některé jsou bez tečky na konci?
(9) Dle mého je na obrázku

šálek kávy. Ostatně má i obrázek název kava.jpg. Proč se tedy na něm zobrazuje popisek Strava tehotnej ženy - alkohol (atribut TITLE u tagu IMG v HTML kódu stránky http://www.dietaaja.sk/strava-tehotnej-a-dojciacej-zeny.htm)?
(10) A ve stejné stránce, která již byla zmíněna v předchozím bodě, si oprav (vzájemně prohoď) popisky u obrázků
- to skutečně není Strava tehotnej ženy - sol
a
- to skutečně není Strava tehotnej ženy - orechy
(11) Z jakého důvodu jsou informace o autorce vyvedeny graficky rozdílně ve stránkách http://www.dietaaja.sk/strava-tehotnej-a-dojciacej-zeny.htm a http://www.dietaaja.sk/poradna-dojcenia.htm?
(12) Ve stránce http://www.dietaaja.sk/porodnica.htm končí nadpisek 1. Taška na príjem:: dvěma dvojtečkami. Proč?
(13) Opět jako již dříve se i ve stránce zmíněné v předchozím bodě vyskytuje nesrovnalost s velikostí počátečních písmen u nadpisů:
1. Taška na príjem::
2. taška po pôrode, na šestonedelie
3. taška na odchod dom
(14) Ve Firefoxu probíhá v levém sloupečku bílý proužek od kontaktních údajů až pod položky menu. V MSIE 6 SP 2 tomu tak není. Je to v pořádku?
(15) Proč je vpravo hlavní (podžlucená) plocha tak příliš natěsnána na okraj grafiky stránky? Naopak vlevo je výrazně odsazena od menu. Nač to?
(16) Ve stránce http://www.dietaaja.sk/kontakt.htm ses s dvěma dvojtečkami doslova vyřádila...
(17) Proč je ve stránce http://www.dietaaja.sk/kontakt.htm za textem OZ Kvapka tečka?
(18) V téže stránce, která je zmíněna v předchozím bodě, je nápis telefónneho čísla na ktorom vás môžeme kontaktovať. V češtině by za slovem čísla byla čárka. Jak je tomu ve slovenštině? To samé platí o spojení termínu a druhu kurzu o ktorý máte záujem; čárka za slovem kurzu.
(19) Co vedlo ke skutečnosti, že ve stránce http://www.dietaaja.sk/linky.htm nejsou odkazy podtrhány?
(20) Ze stránky http://www.dietaaja.sk/prihlasenie.htm není patrné, jakým způsobem se přihlásit. Telefonicky? Poslat mail? Vyplnit formulář BlueBoardu? Krom toho to přihlašování na kurzy by šlo také udělat komfortněji, ne? Třeba přes formulář, který by hned (sám) věděl, na který kurz se žadatelka hlásí.
(21) Pokud s tím budou účastnice kurzů souhlasit, bylo by možné ve stránce http://www.dietaaja.sk/oci.htm na ně uvést i nějaké kontakty. To jen pro zvýšení objektivity hodnocení. Takhle tam mohu cokoliv napsat i já.
(22) Nač má stránka http://www.dietaaja.sk/filozofia.htm odsazené první řádky odstavců? Jinde nejsou.
hannah
Profil
Mistr

Ďakujem!
Fu ha, normálne mám výčitky svedomia, že tam mam toľko chýb, si sa napísal. Ale všetko postupne opravím. Sú to nezrovnalosti vznikajúce hlavne z nepozornosti, z toho ze to robím vačšinou medzi 1-3 ráno.
ad. 3 - neviem, ako sa stalo, opravím.
ad. 4 - obrázok musím vypýtať v lepšom rozlíšení.
ad. 5 - Dojčíme v pôrodnici je slovensky správne. Radšej by som tam mala Kojenie,ale hold jazykový ústav chce svoje;-) a je to názov autorky.
ad. 11 - jedna autorka "naša" a druhá je externá, nikde inde na stránke nie je predstavená. Ale zjednotím to.
ad. 14 - tento problém vo Firefoxe vidím, ale naozaj neviem, prečo to robí. Skúšala som to odstrániť, ale neviem ako. Na druhej strane sa mi to v podstate tak viac páči ako v MSIE 6, ale v tejto fáze to zjednotiť neviem. Budem sa učiť;-)
detto problém pri 15, css pozicionovanie sa ešte len učím, bolo to lepšie rozvrhnuté ale mala som problém s MSIE 7, kde mi odskakoval celý pravý pruh (aj keď to v MSIE 6 a vo Firefoxe fungovalo), takže je to v tejto chvíli "na istotu", musím sa k tomu vrátiť a zistiť, prečo to nejde.
ad. 20 PHP neviem, komfortnejší formulár by bol fajn, musím nájsť dobrovolníka, alebo sa dovzdelať.
ad. 21 - dobrý nápad, skúsim sa ich popýtať, aj keď sú to samozrejme reálne údaje, nemáme dôvod si vymýšlať, kurzy sa vypredávajú 4 mesiace dopredu, v podstate len vďaka stránke a odporúčaniam účastníčok.

Aj keď viem, že neznalosť neospravedlňuje;-) je to moja druhá stránka, tož robím ako najlepšie viem.
Ďakujem nad kopou času, ktorý si nad stránkami strávil a postupne to opravím. Inak celkový dojem ako?
Úplne zle?
r0me0
Profil
hannah
stránky se mi graficky hodně líbí

Ovšem v opeře a firefxu se špatně zobrazuje menu(v opeře je rámeček s kontaktem připlácnutý z dola na menu a vs firefoxu je ještě navíc něco za menu )
hannah
Profil
r0me0

Ďakujem za pochvalu, dobre padne. O tom menu viem, ale neviem prečo sa to ... :((
Mistr
Profil
hannah
ad 5)
Já enchtěl zpochybňovat Tvé znalosti slovenštiny. Spíš jen, že v češtině se používá slovo "kojení". A "dojčení", tedy přesněji "dojení" se užívá pro získávání mléka například z krav. Krávy se dojí. Tak mne jen to spojení zaujalo.

ad 14)
Vidíš, já bych zas preferoval verzi MSIE. Pokud by ten bílý pruh šel odshora až dolu, pak bych možná volil verzi Firefix, ale pokud končí vertikálně někde uprostřed stránky, pak se přikláním k verzi MSIE.

ad 21)
Nechtěl jsem tvrdit, že si vymýšlíte. Věřil jsem, že jsou údaje pravdivé. Jen jsem tu svou poznámku myslel pro zvýšení objektivity. Já si také můžu vymyslet spousty oslavných ód na cokoliv. Ty kontakty by jen, jak jsem již uvedl, zvýšily objektivnost výpovědí účastnic a navíc by třeba umožnily případné vzájemné konzultace maminek.

Aj keď viem, že neznalosť neospravedlňuje;-) je to moja druhá stránka, tož robím ako najlepšie viem.
To Tě ctí a já Ti to věřím. Jen tak dál.

Ďakujem nad kopou času, ktorý si nad stránkami strávil
Není zač.

Inak celkový dojem ako? Úplne zle?
Úplně špatně? To jsem nikdy netvrdil. Ba právě naopak. Když to srovnám s předchozí verzí, tak je to jak limuzína vedle trabanta.
KGW
Profil
Graficky docela příjemná stránka, jen ještě vychytat drobnosti. Něco bylo možná řečeno.

1) Podporte nás 2% z dane - mezi číslo a procenta patří mezera
2) Dát kvalitnější hlavičku
3) V IE6 ty 3 obrázky pod hlavičkou mají vlevo větší mezeru než vpravo, ve FF OK.
4) Ve FF se to menu vlevo nějak rozjíždí
5) Pokud máš HTML tak nedávej na konci lomítka
6) Obrázků doplň width a height ať to neskáče
7) V IE6 patička vpravo nedotáhlá
8) Šipka v patičče tam moc nesedí
9) Do patičky přesuň z menu kontakt a dej komfortnější formulář (rád poradím)
10) celé meno a "AR" - tohle nejsou české a určitě ani slovenské uvozovky
11) M.Kopčíková: - za tečkama mezeru
12) telefon uvádět ve správném tvaru
13) OZ Kvapka - zřetelně odlišit externí odkaz
14) To je fakt dělané úplně bez PHP?
hannah
Profil
Mistr

ad 5) to si ma pobavil, až teraz mi došlo, že v čom to zhrozenie. V slovenčine tiež používame slovo "dojiť" na dojenie kráv, len ženy- matky "dojčia" tak ako v čestine koja. Inak si myslím, že slovo "kojiť" lepšie vystihuje podstatu, kedže obsahuje aj také "uspo-kojenie" potrieb... no ale čo už, naši jazykoveci vymysleli aj hovník a posilňovňu, na ktorej, sic slovenka, si idem jazyk zlámať;-)

ad 21) ja by som nemala problém zverejniť kontakty (samozrejme po súhlase) len neviem, či im nebudú spamovať schránku potom. No ale asi tie najspriatelenejšie duše skúsim poprosiť. Na vzájomné konzultácie a poradňu dojčenia by som chcela spustiť fórum.
Aj keď neviem, či návštevnosť 150-200/deň stačí na funkčné fórum, poradňa by sa cez neho robila asi jednoduchšie (samozrejme neprogramovať, stiahnuť miniBB)

KGW

Ďakujem za upozornenia na preklepy, čo sa dalo, som opravila

ad 2 a 8) no, grafika nie je moja silná stránka, beriem to postupne, najprv vedieť ako tak kódovať, nech si vôbec viem predstaviť obrázok, ktorý potrebujem. Teraz som na scestí, či sa pustiť do php alebo gympu;-) naozaj je to všetko písané bez php, no hraničí to so šialenstvom asi;-) ale aktualizujem stránky cez FrontPage. Čo znie asi ešte horšie, ale na správu súprov sa občas zíde, aj keď si niekedy niekde dopíše kus kódu, z čoho ma poráža.
ad 5) lomítka pri img, br a spol? toto aj s telefónom naštudujem a opravím, dik
ad 6) nie je mi jasné, kde skáču obrázky, majú nastavenú veľkosť v css, nemali by skákať, napíšes prosím, kde blbnú?
ad 13) ako by sa to dalo odlíšiť, titulkom, alebo v názve napr.: www.ozkvapka.sk

az ten formulár vopred ďakujem, skúsim napísať, čo budem vedieť a keď sa zaseknem, budem otravovať (predpokladám, že nebudem vedieť urobiť skript na odosielanie zo serveru...)

Ďakujem všetkym za opravy, pozicionovanie a chyby z neho vyplývajúce proste musím opať preklepať.
Peknú nedeľu
KGW
Profil
No nemusíš studovat vše o PHP, ale něco takové jako include "menu.php", to by se určitě hodilo
Myslím že obrázky by měli mít nastavenu velikost přímo v html kódu.
Externí link odlišit třeba jinou barvou, malou ikonkou, title při najetí, nebo dát pod stávající menu, ono to není zas tak nic hrozného, když to není, ale někdo může být polekán, daleko horší je že někde je odkaz směřující na PDF a ještě k tomu je pořádně velkej
Co se týče odesílacího skriptu, dá se použít něco takového http://tvorba-webu.zdarek.com/php/email.php
hannah
Profil
Dakujem všetkým za rady.

KGW
Ten link na php je na nezaplatenie. Našla som tam aj návod na "menu.php". Ked si predstavím, že jedným jednoduchým <include> si ušetrím hodiny práce! Toto keby som vedela pred rokom!
Len asi všetky pozície v Googli stratím, ak sa zmení prípona z *.htm na *.php, že?
No nič, človek sa učí celý život :((
Mistr
Profil
hannah
A co takhle přesměrování? Viz http://www.jakpsatweb.cz/presmerovani.html či http://www.jakpsatweb.cz/server/mod-rewrite.html
hannah
Profil
Mistr
no o tejto možnosti viem, aj nad ňou už od obeda rozmýšlam, ale sám Yuhu piše, že to nie je nič pre amatérov. Asi napíšem hostingovej podpore, aby som to nepotento...
Blbé je, že sme začiatkom leta menili hosting, čiže všetky odkazy sa budovali znova a teraz toto opať... Ale zase z hladiska pracnosti je to len proces, ktorý opäť treba prežiť. Potom by už mohlo byť konečne pohodovo, teda pokým mi nedôjde, že by bolo najjednoduchšie sa naučiť php a prepisať to celé do php, najlepšie s redakčným systémom;-) to bol joke samozrejme;-)
ale to sa už dúfam adresy nebudú meniť? Aj keď búdú, že, ak sa generuje adresa sama...
Tomasss
Profil *
Jen se zeptám.

Existuje ve slovenčině slovo dieta? Ve smyslu "mám 10 kilo navím, musím držet dietu"
centi
Profil
Tomasss
Áno je, akurát s drobnou odlišnosťou: diéta :)
hannah
Profil
A díťe je po slovensky dieťa. Bužial bez interpunkcie je to rovnaké slovo. Je v tom mierne zmätok občas. Na druhej strane, narodenie dieťaťa je tiež svojim spôsobom diéta;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0