Autor Zpráva
lindgren
Profil
Zdravím. Co si myslíte o těchto stránkách? Díky za názory. www.lubos-samek.ic.cz
Miloš
Profil
Proč máš navigaci v angličtině, když je zbytek webu česky?
Teoreticky hypoteticky – kdyby byl za minulého režimu internet a ty's dělal stránky, měl bys navigaci rusky?
Chci říct – stydíš se za svou mateřštinu? Připadá ti angličtina víc kůůůůůl?
Fuj, hanba!

Jinak – text se špatně čte (kontrast), :hover odkazů se nedá číst zhola vůbec.
lindgren
Profil
Proč máš navigaci v angličtině, když je zbytek webu česky?
Teoreticky hypoteticky – kdyby byl za minulého režimu internet a ty's dělal stránky, měl bys navigaci rusky?
Chci říct – stydíš se za svou mateřštinu? Připadá ti angličtina víc kůůůůůl?
Fuj, hanba!


Protože to takhle chci mít. Pokud seš takový vlastenec, že ti vadí i cizí jazyk na stránkách, je to tvoje věc, neberu ti to.
Asi mi to, jak řikáš, přijde "kůůůl" .....
Kontrast jsem trochu zvednul. Myslim, že už je to lepší.
Měsíček
Profil
O vlastenectví nejde, ale jde o to když to nešikovně mixuješ vypadá to fakt trapně, bez urážky.
Jinak bych změnil barvu písma, černé písmo na tmavě šedém pozadí je opravdu vražda.
Miloš
Profil
lindgren
Nejde až tak o nějaké vlastenectví – nevadí mi cizí jazyk jako takový – když budou texty anglicky, ať je navigace v angličtině. Jak by na tebe působily anglické stránky s českou navigací? Stejně nepatřičná je anglická navigace na jinak česky psaných stránkách. Je to opravdu, jak píše Měsíček, trapné. Ale asi to o tobě něco vypovídá.
Akacko
Profil
Taky nezamlouvá anglické menu. Jinak se mi stránky líbí. Text se mi čte dobře (čitelnost často záleží na monitoru).

edit: možná by nebylo špatné udělat header jako odkaz na úvod. A když v odkazu na guest book změníš všechny & na & tak budeš mít i validní web.
Dranel
Profil
lindgren
Souhlasím se všemi, co jsou proti anglické navigaci na českém webu. Opravdu je to trapné. Bohužel čas od času s tím někdo přijde a myslí, že je to "kůůůl"...
lindgren
Profil
Myslím, že to nemá cenu řešit. Viděl jsem to u spousty stráněk a ne, že mi to přijde "koool", spíš mám pocit, že je to praktické. Když na stránky zabloudí nějaký cizinec, alespoň se trochu orientuje. Muj názor, nechci se hádat.

Akacko
Díky za radu, nešlo mi to do hlavy, co se validatoru nelíbí. Předělám to.

Mějte se
Miloš
Profil
je to praktické. Když na stránky zabloudí nějaký cizinec, alespoň se trochu orientuje
v českém textu;
Teda pokud to není Maďar, který krom své mateřštiny ovládá akorát arabštinu a sanskrt.
Když navštívím stránky, které jsou psané v mně nesrozumitelném jazyce (třeba čínským obrázkovým písmem), ani kompletní česká navigace mi nebude k ničemu.
A to, myslím, platí i naopak.

Ale dělej jak uznáš, jsou to tvoje stránky a mně na nich vlastně nikterak nesejde.
lindgren
Profil
Teda pokud to není Maďar, který krom své mateřštiny ovládá akorát arabštinu a sanskrt.

No, řekl bych, že je furt pravděpodbnější, že Maďar bude lépe ovládat angličtinu, než češtinu.
Nemá to cenu, dík za názory
Miloš
Profil
Já to myslel jinak – reagoval jsem na tvou myšlenku je to praktické. Když na stránky zabloudí nějaký cizinec, alespoň se trochu orientuje.
Reagoval jsem na ni kousavě – tu větu jsem totiž zakončil slovy v českém textu.
Ten angličtinu neovládající Maďar byl už jen vtípek na závěr.
Neboli – snad srozumitelně:

Když nebudu umět česky, ale budu umět anglicky, určitě se na tvůj web přijdu podívat, že jo.
Češtinu neovládající Angličan tam najde spoustu věcí, které jsou pro něho – když neumí česky – užitečné, že jo.
A aby to měl jednodušší, tak mu uděláš navigaci v angličtině, které přeci každý Čech rozumí, že jo.

Mě – jako Čecha anglicky nevládnoucího do té míry, abych si mohl číst něčí soukromé weby a porozuměl psanému textu – ani nenapadne procházel anglické amatérské osobní stránky; co bych tam taky hledal.
Angličan nevládnoucí češtinou bude mít z českého amatérského webu očividně srovnatelný dojem.

Tím bych chtěl uzavřít své vysvětlení, proč mi anglická navigace na česky psaném webu přijde jako naprostá hovadnost.
Nic ale nezkazíš tím, když web kompletně přeložíš do angličtiny a budeš ho mít ve dvou jazykových verzích. Těch textů tam k přeložení zase tolik nemáš.
Miloš
Profil
O nesmyslnosti anglického menu na jinak českých stránkách pokračuji vedle:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=6 8173

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0