Autor Zpráva
retezz
Profil *
Rád se dozvím Vaše názory na nový web www.foxy.cz
Akacko
Profil
retezz
hmm kvalitní práce. Snad jediné co jsem našel tak je, že při vypnutých obrázcích nejdou vidět odkazy v horním horizontálním menu.
retezz
Profil *
Pravda, opravím
Nox
Profil
1) Když jsem tam přišel, tak mi trvalo zjistit, na jakém to webu jsem...tvorba www z toho moc nečišela
2) Na úvodní stránce příliš mnoho informací a příliš mnoho textu
3) V částech obsahu je na nejvýraznějším místě reklama, dost to ruší
4) Reference jsou příliš blízko sobě, možná by to chtělo taky zmenšit náhledy, přidat stránkování atp.,
možná jen malé náhledy a větší v detailech konkrétní reference
5) Box napravo od loga foxy je dost škaredý, text nemá kolem sebe padding a celkově se nehodí ke zbytku stránek
(stránky mají málo odlišných barev, jsou ploché, toto je přesný opak)
6) Hodně předivováno a celkem nesémantický kód
7) Grafika není špatná, barvy jsou dobré a logo je hezké
KGW
Profil
Fajn design.
Ke kódu mám připomínku, proč tam máš label for='antispam', když k tomu id není.
jjv
Profil
-logo je celkem pěkné
-spousta textu na úvodu = těžko se orientuji
-ty reklamy jsou příšerné
-v hlavičce se mi nelíbí ten plíšek či co to je :), takže se mi z hlavičky líbí vlastně jen logo :)

-zřejmě bych pro takový účel webu volil jiný design
Manq
Profil
retezz
Co na mně rozhodně neudělalo dojem je tag CLOUD. Další věc, kterou bych vytkl je absence odstavců. Místo do <div>u s class='article-text' text uzavři do <p>, které se hodí mnohem více.

Stránka s logotypy - http://www.foxy.cz/21-loga/ se mi zdá nepřirozeně prázdná. Výpis logotypů není podle mě příliš štastně řešen. Co kdyby jsi vypisoval zmenšeniny log vedle sebe a po kliknutí na něj bys zobrazil plnou velikost?

Celkově se mi zdá obsah trochu utopený reklamou od Googlu.
Mistr
Profil
retezz
Doplním své postřehy:
(1) V pravém sloupečku máš odkaz logotypy (je to hned v prvním řádku). A tento odkaz zabírá i mezeru před tímto slovem, což se projevuje nehezkým "předtržením".
(2) Odstraň mezeru před čárkou ze spojení (...) účinné www stránky , loga a firemní grafiky, ale i (...).
(3) V levém sloupečku si zas umázni mezeru ve spojení (...) polovinu za sebou. Web poskytne (...).
(4) Strašně vypadá spojení Www stránka.
(5) Mezeru také odmázni ve spojení (...) je opět připravována v plně redakčním (...).
(6) Co to je za spojku ve větě Www stránka je opět připravována v plně redakčním systému, kde součástí bude jednoduchý elektronický obchod se zaměřením na výrobky z pohanky. Slůvko "kde" bych nahradil "jehož". Je to, podle mne, přirozenější.
(7) Proč jsou některé nadpisky oranžové a jiné šedivé?
(8) Nač vypadají vizuálně stejně odkazy i neodkazy. Prosím srovnej Nový portál pro windsurfery a Aby byl web úspěšný. Na první nápis lze klepnout, na druhý již nikoliv. A přitom vizuálně jsou naprosto totožné.
(9) Ve stránce http://www.foxy.cz/29-pomucky-webmastera/70-html-entity-znaky.html symbol sumy jaksi vyčuhuje z levého sloupce přehledu entit.
(10) Oprav si u stránky http://www.foxy.cz/28-uzitecne-odkazy/ její popisek v šedivém proužku: Spousta užitečných odkazů pro webmastery alei pro ostatní.
retezz
Profil
1) V pravém sloupečku máš odkaz logotypy (je to hned v prvním řádku). A tento odkaz zabírá i mezeru před tímto slovem, což se projevuje nehezkým "předtržením".
(2) Odstraň mezeru před čárkou ze spojení (...) účinné www stránky , loga a firemní grafiky, ale i (...).
(3) V levém sloupečku si zas umázni mezeru ve spojení (...) polovinu za sebou. Web poskytne (...).
(4) Strašně vypadá spojení Www stránka.
(5) Mezeru také odmázni ve spojení (...) je opět připravována v plně redakčním (...).
(6) Co to je za spojku ve větě Www stránka je opět připravována v plně redakčním systému, kde součástí bude jednoduchý elektronický obchod se zaměřením na výrobky z pohanky. Slůvko "kde" bych nahradil "jehož". Je to, podle mne, přirozenější.
(7) Proč jsou některé nadpisky oranžové a jiné šedivé?
(8) Nač vypadají vizuálně stejně odkazy i neodkazy. Prosím srovnej Nový portál pro windsurfery a Aby byl web úspěšný. Na první nápis lze klepnout, na druhý již nikoliv. A přitom vizuálně jsou naprosto totožné.
(9) Ve stránce http://www.foxy.cz/29-pomucky-webmastera/70-html-entity-znaky.html symbol sumy jaksi vyčuhuje z levého sloupce přehledu entit.
(10) Oprav si u stránky http://www.foxy.cz/28-uzitecne-odkazy/ její popisek v šedivém proužku: Spousta užitečných odkazů pro webmastery alei pro ostatní.


ad 1. odstraněno
ad 2. odstraněno
ad 3. zde mi uniká, co že mám umáznout
ad 4. změněno
ad 5. ???
ad 6. poslechl jsem
ad 7. oranžové v levém sloupci jsou odkazy, článek má pokračování
ad 8. hm, tady se zamyslím a něco s tím provedu
ad 9. ve Firefoxu ani v IE7 to nevidím, jaký prohlížeč?
ad 10. opraveno

Děkuji zejména tomuto kritikovi, jeho připomínky jsou opravdu věcné. Ostatním děkuji za věnovaný čas a publikované názory.
retezz
Profil
3) V částech obsahu je na nejvýraznějším místě reklama, dost to ruší

souhlasím, reklama posunuta
Manq
Profil
retezz
ad 3. zde mi uniká, co že mám umáznout
Mezeru za slovem stránky
účinné www stránky , loga
Ludivitto
Profil
Příšerný "design". Nepřehledné. Připadá mi to jako práce někoho, kdo si měsíc začíná hrát s PS a konečně přišel na to, že existují stíny a maskování atd.
retezz
Profil
Příšerný "design". Nepřehledné. Připadá mi to jako práce někoho, kdo si měsíc začíná hrát s PS a konečně přišel na to, že existují stíny a maskování atd.
Upřímně řečeno, čekám konkrétnější kritiku. Podíval jsem se tedy na to, jak hodnotíš ostatní weby a ejhle. Žádná rada, jen opovržlivá slova atd. No a co se týče tvého osobního webu a portfolia, tak tam jsem tedy dle tvých vyjádření čekal první ligu. Má kritika ->> žádný šlágr a první liga již vůbec ne (estranky dokola).

Shrnu to: tvá kritika je k NIČEMU
Rada ostatním: tento člověk nemá co kritizovat, a poradit Vám neche.
Ario
Profil *
retezz
Človek nemusí být v nějakém oboru dobrý, aby mohl kritizovat.

Prezentace se mi nelíbí. Neuměle vytvořen štítek s kroučkem nevypadá vůbec dobře a ani to nepřipomná to, co má. To má na svědomí úkos, textura (obrázek) a velmi obyčejně zpravený kroužek. Dále se mi nelíbí šedé vytažení u pozadí navigace. Přímo se tam nehodí.

Viděl bych to možná na něco jako:
- nelekněte se, moc se s tím nemažu. Ale pak by se samozřejmě musel uzpůsobit i celý styl stránky.

Na webu mám pocit velikého množství informací, které potřeba nesjou a vy je na mě chrlíte v neskutečném sledu. Stačí deset dvacet vět na úvodce. Ani to ne.
Ario
Profil *
A ještě něco, odlesk u loga, nevím jak se na to kdo kouká, ale já už to vidím jako ve většině případů OUT.
Ove
Profil *
Stránky, které nabízí výrobu webových stránek, by měli zaujmout. Tydle ovšem svůj účel neplní...
Mistr
Profil
retezz
ad 3)
Co umáznout? Zopakuji Ti to ještě jednou:
V levém sloupečku si zas umázni mezeru ve spojení (...) polovinu za sebou. Web poskytne (...).
Co tam tedy přebývá? Mezera. Prostě jsi tam při psaná dvakrát klepnul do mezerníku.

Tento nešvar se na Tvém webu vyskytuje poměrně často. Stačí si zobrazit zdrojový kód, kde je to dobře patrné:
<div class='article-text'>Výroba www stránky (CMS systém) pro <strong>mateřskou školu v Chebu</strong> má již polovinu za sebou. Web poskytne dostatečný komfort administrátorovi webu a dostatek aktuálních informací pro rodiče. Stane se součástí poněkud alternativní výchovy dětí předškolního věku. <br /><br />V konečné fázi je po kratší odmlce stránka (+ eshop) <strong>cvičitelky Taichi</strong>. Stránka je opět připravována v plně redakčním systému, jehož součástí bude jednoduchý elektronický obchod se zaměřením na výrobky z pohanky.<br /></div>
A takových míst by se - jen na Této stránce - našlo spousta.

ad 5)
Viz má odpověď na předchozí bod.

ad 9)
Máš pravdu. Neuvedl jsem prohlížeč, což je má chyba. Omlouvám se a hned svůj prohřešek napravuji: Jedná se o prohlížeč Microsoft Internet Explorer 6 Service Pack 2 (v Mozilla Firefoxu 2.0.0.11 je vše v pořádku).


Děkuji zejména tomuto kritikovi, jeho připomínky jsou opravdu věcné.
Tvé díky potěší, avšak není potřeba můj příspěvek jakkoli zveličovat. Pomohli i jiní, takže Tvé toto díky patří i jim.


Závěrem přeci jen ještě jedna poznámka: Chválím užítí klikacího loga. Jen, prosím, zajisti, aby i v Microsoft Internet Exploreru se po přejetí loga objevila jako ukazovátko myšky pacička. Nyní je to stále šipička.
Railbot
Profil
Přeplácané. Oranžová příliš ostrá. Při ctrl++ se texty rozpadnou a jsou nečitelné. Proč máš v patičce jakési odkazy na CSS a HTML? Bude někoho zajímat jestli je tvá stránka validní? Běžného uživatele ne, člověk z oboru si to zjistí i jinak. Kód se mi zdá lehce přeDIVovaný.
Ludivitto
Profil
retezz: Jakmile uvidím web, který nestojí za podrobné rozepsání chyb, snažím se být věcný a jít přímo k meritu věci - vzhledem k tomu, že jsem velmi časově zaneprázdněný. Chyby v textech či kódu Ti tady vždy rozepíšou ostatní uživatelé, kteří mají přece jen více času než já ;) Zbytek nehodlám komentovat vzhledem k tomu, že vůbec nevíš co dělám (např. pro eStránky.cz) ;)
tcladin
Profil
asi je tam nějakej mistejk, tvoje stránky se mi vůbec nenačetly, teda po minutě sem to vzdal. Opera-Linux Mandriva. +Cus
tcladin
Profil
tý jo už, ale to se nedá hehe takhle ti na stránky kde nabízíš tvorbu www nikdo nebude reagovat protože zatím zestárne a přestane vidět... hehe. Ne fakt něco s tim máš, čus
tcladin
Profil
aha už to chodí tak srry, ale dyžtak si tam šoupni monitoring serveru. a poslal sem ti zprávu formulářem, tak se koukni.
Jinak mě se to líbí až na to že je všechno oranžový, chtělo by to více barev. ale oranžovou mám rád :-) tak čus

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0