Autor Zpráva
scrape
Profil
Zdravim vsetkych,

moje portfolio preslo uz par redesignmi a teraz tu uz tradicne davam posledny.
Tak ma zaujima aj Vas nazor beznych uzivatelov, ale aj skusenych tvorcov stranok.

www.scrape.sk

Za vsetky nazory vopred diky.
Nox
Profil
Je to velmi hezké, oceňuji úspěšné použití netradičních barev, technicky je to na úrovni

- v Opeře při správci hesel je vidět, že nesedí grafická a faktická velikost inputu v kontaktu
- když už je dole hover na celou položku, tak by <a> mohlo být blokové a aktivní jako
celek, takto se uživateli označí, že najel na aktivní prvek a kliká a kliká a stejně nic
Gekon
Profil
scrape
Opravdu moc pěkná grafika. Líbí se mi, že stránka je přístupná i s vypnutými obrázky. Možná bych jinak zakomponoval počítadlo, celkem mi v té patičce vadí. I když uznávám, že je natolik malé, že si ho málokdo všimne:)
jjv
Profil
Libí se mi to, barvy jsou zajímavé. Taky se mi líbí ten kartón :)

při zvětšění textu přelízá text pod logem.

Jinak dobrá práce.
shaggy
Profil
Uf, ale tie gramatické chyby, to pôsobí naozaj neprofesionálne (mňa osobne to vie dosť odradiť). Oprav si to (možem, doležitá, umiestnovanie, iniciatívi, Dostuný).
Inak je to pekné.
Miloš
Profil
Gekon
Možná bych jinak zakomponoval počítadlo
Nejlepší zakomponování počítadla do stránek? (Platí takřka univerzálně): Žádné počítadlo.

scrape
Moc líbí.

Drobnosti:
— S vypnutými obrázky je po straně odkaz slovem hore, s obrázky je tam trapně anglicky top. Doporučuji sjednotit, v obou případech ponechat hore.
— Angličtina v lightboxu (nebo který -box to je) se mi nelíbí rovněž. Jak téměř nečitelné press x to close dole, tak title="click to close". Přimlouvám se za lokalizaci.
— Poslední odkaz v oceněních je nefunkční (www.cssgalerie.com/ není dostupná)
Vitec
Profil
Vypada to dost dobře, akorát ty náhledy stránek bych zmenšil aspon na 900 px
Ludivitto
Profil
Pěkné, konečně je zde něco koukatelného:)
Kód by mohl být přehlednější, kontaktní formulář bys myslím určitě zvládl "napsat" lépe (a použitelněji) ;)
scrape
Profil
Tak diky moc za lichotky:), aj za najdene nedostatky, ktore sa co najskor pokusim odstranit.

shaggy
Slovenskej gramatike som zase neunikol:), diky za tie chybicky, keby si este nieco nasiel daj vediet.

Miloš
V najblizsej dobe ocakavaj kompletnu lokalizaciu:).
Nox
Profil
scrape
Když už i Ludivitto zhodnotil stránky kladně, pak na tom fakt něco bude:)
Plaváček
Profil
scrape

Mně se to líbí také, neotřelé a sympatické. Upravil bych pár věcí - při zvětšení písma ti vylézá skrytý text pod logem. Odpustil bych si to plovoucí cosi vpravo, ruší to při prohlížení. Z hlediska kodérského je tam pár zbytečných classů, ale za to se nestřílí. Opravdu pěkná práce.
scrape
Profil
Oo, uvedomujem si, ze ma tu chvalia celkom zvucne mena:), este raz diky profici.

Plaváček
Tie nedostatky upravim, s tym plouvicim cosi mas mozno pravdu, no keby som to odstranil, chcelo by to nahradit nejakymi sipkami pri kazdej kategorii a to sa mi momentalne nechce:), takze mozno casom.
Nox
Profil
Plaváček
Odpustil bych si to plovoucí cosi vpravo, ruší to při prohlížení.
Také jsem nad tím přemýšlel, ale pokud by se to vymyslelo nějak méně vtíravé... vhledem k charakteru stránek
(dlouhý pruh) je to celkem potřeba...a jsou lidé, kteří jsou liní mačkat "home" :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na scrape:
1) V <body onload> voláš nedefinovanou funkci MM_preloadImages.
2) Proč jsou v nadpisech jednotlivých částí odkazy vedoucí na prázdnou adresu? (<a href="">Kontakt</a>)
3) Při vypnutém JS je ta šipka odkazující nahoru sama docela dost nahoře (má top: 400px).
4) Kontaktní formulář je nakódovaný hodně špatně. Popisky mimo formulář, bez <label>u, formulářové prvky jsou pozicované…
5) Menu patří do <menu>, adresa do <address>.
6) Obrázek bych na tvém místě zarovnával doprava pomocí CSS, atribut align="right" funguje stejně jako float: right.
7) Proč oba dva odkazy v úvodu těsně nad „O mne“ vedou na #omne? Neměl by alespoň ten druhý mířit na #tvorba?
8) <meta name="author" content="Scrape"/> — takhle se prázdné elementy nepíší, viz Základy HTML, <!doctype> syntaxi dokumentu neurčuje. Prohlížeče nadbytečná lomítka ignorují.
9) Nelíbí se mi nápisy „grafik/webdesigner“, „Top“ a jméno v patičce — užité písmo a plastický efekt na něm nepasují ke zbytku. Ani ten hlavní „SCRAPE“ nevypadá, jako by byl přirozeně natisknutý na tom kousku kartonu. Což takhle je udělat stejně „zdevastované“ jako nadpisy <h2>?
10) Karton nahoře má stín směrem doprava dolu, karton „Top“ doleva dolu, patičkový karton nahoru. Odkud jde světlo?
11) V části „O mne“ nikde nemáš své občanské jméno. V textu hlavičky i obrázku patičky je docela nenápadné, na první pohled jsem si ho nevšiml.

Jinak je to skvělá práce.
tiso
Profil
scrape - nevyužívaš priestor, chcelo by to zväčšiť šírku a zmenšiť výšku stránky.
scrape
Profil
Chamurappi
Necakal som, ze si niekdo takto hlboko posvieti na zubok mojej stranky:). Urcite si kazdy bod premyslim a napravm, diky moc.

tiso
Hej, som si vedomi, ze stranka neni najsirsia a je dost roztahana, ale predsa je to porfolio, cize som si myslel, ze si to mozem tak trochu dovolit.
Railbot
Profil
scrape
To víš, že můžeš. Je to pěkné a originální. Kašli na konvence a tvoř. Podobných webů je málo.
Plaváček
Profil
scrape

Také myslím, že u portfolia lze popustit uzdu fantazii, pokud bude výsledek snadno použitelný. A s tímto problém nemám, až na ten naprosto zbytečný otravný pravý blok, co mi furt někde poskakuje a dost mě ruší.
scrape
Profil
Railbot
Jasne, diky za povzbudive slova, idem tvorit:).

Plaváček
No uz mna pomaly nahynas na svoju stranu, a uz ja aj zacinam rozmyslat nad alternativou toho tolko tebou zatracovaneho praveho bloku. Rozmyslam, ze by som aspon vypol ten pohyb a proste ho zafixoval.
Chamurappi
Profil
Reaguji na scrape:
Při posledních úpravách jsi asi navázal na verzi, kde jsi ještě neměl opravené překlepy, na které upozorňoval shaggy, takže je tam máš opět.

Koukám, že jsi z onload smazal volání funkce MM_preloadImages, ale její argumenty jsi tam nechal.
Anonymní
Profil *
Chamurappi
Diky za uprozornenie, tych chyb sa asi nezbavim:).
Este som sa ta chcel spytat ohladne tych lomitok v meta, som ich odstranil a validator mi to oznacil ako chybu, v com je potom problem uz fakt neviem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na nepřihlášeného scrape:
som ich odstranil a validator mi to oznacil ako chybu
To je chyba validátoru, zkus si najít nějaký jiný.

Píšeš stránky pro validátor nebo pro prohlížeč? Prohlížeče lomítka opravdu považují za chybu a ignorují je. Nalistuj si svoji stránku a zavolej tuto adresu:
javascript:alert(document.getElementsByTagName("head")[0].innerHTML)
— Ukáže se ti obsah <head> po přežvýkání parserem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0