Autor Zpráva
RaDeoon
Profil
Nedávno jsem to předělal, tak si to dávám zhodnotit... Všem děkuji.

http://www.rytir.info
vertigo4
Profil
hmm... dole vám to ve firefoxu přetéká
některé prvky jsou nesprávně pužité -- například dělat ty informace odstavci je hloupost... existuje také address...
menu špatně čitelné
při vypnutých obrázcích zmizí menu
nechápu stylování v kodu, při použití externího
panther
Profil
- co to pozadí, ze kterého veškerý text při zvětšení vyteče..?
- všechny texty by měly být psány do odstavce, narozdíl od informací, jak již je zmíněno výše
- myslím, že je zbytečné dělat hover u menu druhým obrázkem. nestačilo by pouze text-decoration: overline?
- pod úvodním textem na indexu máš společně s kuchařem vodorvnou černou čáru, která se nemůže vertikálně pohybovat podle velikosti textu nad ní. To vše kvůli hodnotě height u #ozn.
koumi
Profil
Radeoon:
- Odkazy v menu by mohly být trošku méně "psané rukou", na první pohled nedokážu rozeznat slovo.
Případně bych je trošku posunul doleva k vertikální úrovni Nadpisů: menu, informace, náhodné jídlo.
- U nápisů menu, informace, náhodné jídlo uvažujte o prvním písmenu velkém (tj. Menu atd.). Takhle to, alespoň na mě, působí "divně".
- V sekci Oslavy se mi zmenšeniny obrázků (kromě jedné) nezobrazily, ovšem po kliknutí na náhradní okno se mi zvětšenina samozřejmě objevila.
- Ve fotogalerii je okno pro obrázky velice nevhodné. Mnohdy se mi obrázek celý nezobrazí a musím rolovat doprava, doleva, nahoru, dolu, abych si celou fotku prohlídl. Lepší by už možná bylo otevírání fotografii po kliknutí na zmenšeninu v zcela novém okně.

...jinak dresing pěkný, Iluze roztrhaněho pergamenu (nebo čehosi takového) dokonalá a fotografie jako logo v tomto případě velice vkusná.
shaggy
Profil
jinak dresing pěkný, Iluze roztrhaněho pergamenu (nebo čehosi takového) dokonalá
dresing to možno pekný je, ale design nie.
Ten "erb" v hlavičke má useknutý spodok a keď už používaš obrázkové menu (ten font je dosť ťažko čitateľný), tak prečo nepoužívaš anti-alias na to písmo? Vyzeralo by to lepšie.
A hlavne mi nesedí tá modrá posadí k tomu celkovému dizajnu.

+ oprav to čo ti vyčítali kolegovia - pretekanie dlhých obsahov a napr. na stránke oslavy ti chýbajú obrázky.
Railbot
Profil
Nešel by datový objem grafiky zmenšit nebo alespoň pozadí nastavit barvu? Čekat půl minuty a civět na nečitelný text bez podkladu není dobrý začátek seznámení s webem. Edit: menu je špatně čitelné. To písmo se na pergamen hodí, ale jako menu nebo jiný důležitý text určitě ne. Obrázky navíc nepěkně problikávají než se načte jiný na hover (proč nejsou všechny v jednom?). Zvětšil jsem si písmo a celý obsah vytekl mimo. Pergamen by se přeci dal udělat i jako opakující se bez pevné výšky.
RaDeoon
Profil
Já u toho datového objemu taky hodně přemýšlel. Podle mě jsem ho zmenšil maximálně. Kvalitou fotek určitě, horší už by to bylo fakt ošklivé. Spíš teda velikost. Ta textura obsahuje i ten stín, bez kterého to ale vypadá tak uměle.

Panther:
Nevím jak jsi zvětšil písmo. Nastavil jsem takové aby se zvětšit nedalo. Ani by neměl přetékat.
Taky jsi si nevšiml, že menu není textové, protože "ručně" star¨ý pergamenový font určitě nemáš. Já obdobný u normálních MS nenašel. Takže je to celé obrázkové, tudíž text-decoration nefunguje.
K té čáře asi takto: nepotřebuje se pohybovat. Výška je nastavená tak aby kuchař nemizelpři menším textu a větší být nesmí. Je to na krátká oznámení. je to velké až moc.

Koumi: Ty obrázky vím. Nějak se to pokusím vyřešit.

Já stáhl CSS preload obrázku, nevěděl jsem jestli funguje. Mám totiž 4mb net takže to moc nepoznám. Soubor o 1,2kb (druhý load obrázku) se mi načte hned...

K tomu datovýmu obejmu, už to dnes nevidím moc jako problém, každý má ADSL atd... Vytáčené připojení jsem neviděl tak 4 roky.
Plaváček
Profil
RaDeoon

Nevím jak jsi zvětšil písmo. Nastavil jsem takové aby se zvětšit nedalo. Ani by neměl přetékat.

Možná ti to přijde divné, ale neexistuje jenom Internet Explorer.
Railbot
Profil
RaDeoon
Nevím jak jsi zvětšil písmo. Nastavil jsem takové aby se zvětšit nedalo. Ani by neměl přetékat.
Tak ta sedla. Facka použitelnosti jako vyšitá.
RaDeoon
Profil
Plaváček: No dobře
Railbot: To jsem přesně čekal...

Já to prostě nemám rád, já nikdy zvětšení písma nepoužíval a vadí mi to když je zvětšené. Když už zvětšovat tak CELÝ web, jako to má Opera, takový zoom. Ale zvětšit jen písmo mi přijde jako kazení práce autorů. Tak taky zkoumáte jaká velikost tam sedne nejvíc.
Gekon
Profil
RaDeoon
Já to prostě nemám rád, já nikdy zvětšení písma nepoužíval a vadí mi to když je zvětšené. Když už zvětšovat tak CELÝ web, jako to má Opera, takový zoom. Ale zvětšit jen písmo mi přijde jako kazení práce autorů. Tak taky zkoumáte jaká velikost tam sedne nejvíc.

A co lidé se zrakovým postižením, kteří neznají a/nebo nepoužívají Operu?
Railbot
Profil
RaDeoon
Fajn, nějaký pantáta přijde na ten web, že by se chtěl o restauraci něco dočíst, ale trochu už hůř vidí, tak si zvětší písmo a buď mu to nepůjde nebo se to celé rozpadne. Nebude se mu to líbit a odejde a do restaurace nepůjde. To má jistě majitel radost ;)

Podívej. Drtivá většina webů jde udělat velice snadno tak, aby ustála i největší písmo v IE. Že ty něco nepoužíváš, nemáš rád a máš pocit, že větší písmo ti to kazí, to je nemilé, ale je to blbý přístup. To tady bylo už v různých tématech kolikrát řečeno.
RaDeoon
Profil
Jo já to vím... Vím, že s tím musím něco dělat, jen jsem si chtěl postěžovat alespoň tady, když to jinde nejde.

Tak díky všem, zatím můžete locknout než přijdu s něčím novým. Debatovat o velikosti fontů se mi nechce.
shaggy
Profil
RaDeoon
A čo takto sa vyjadriť k tomu čo som už písal - že ten erb v hlavičke je useknutý a že ten text v menu je škaredý, bez antialias?
RaDeoon
Profil
shaggy: jo už jsem si všiml, bylo to ve ff. To bych se Vás spíš zeptal čím to je, když v IE i Opeře jde ? ... anti-aliasingu jsem si všiml až teď budu to muset předělat ... to je zase obrázků...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0