« 1 2 »
Autor Zpráva
Hanys
Profil
Vhazuji do kotle svůj výtvor - pořádně si ho podejte! :-)))
jansonnek.iprofil.cz
tiso
Profil
<p class="neviditelne">grafický design grafický design grafický design grafický design grafický design grafický design grafický design
grafický design grafický design grafický design grafický design grafický design grafický design grafický design
grafický design grafický design grafický design grafický design grafický design grafický design grafický design</p>

Treba niečo dodávať?
Hanys
Profil
tak se to nedělá řikáš, jo? :-))) Dobrá tedy, půjde to pryč. :-)
Hanys
Profil
Takhle - na mě bafnul jakýsi SEO analyzer, že na stránkách je velmi málo slov... Tak jsem mu tam nějaké naskládal... :-)))
shaggy
Profil
tak se to nedělá řikáš, jo?
tak sa to naozaj nerobí ;-) Ale nechaj si to tam, vyhľadávače to majú radi, pri troche šťastia ťa zaradia na koniec výsledkov vyhľadávania - takže ak niekto pôjde od konca, tak budeš vlastne prvý. A to sa oplatí, nie?

Stáhněte si můj životopis ve formátu *.doc!
nie, ďakujem, nemám záujem.
Keby si tam nemal takéto ohavnosti, možno by si na tej stránke mal viac textu a nemusel tam dávať nezmyselný "neviditeľný" text. Stránku robíš pre ľudí, nie pre vyhľadávače, takže ak ti nejaký seo analyzer povie, že tam máš málo textu - počúvni ho. Ale doplň tam zmysluplný text určený pre ľudí. Uvidíš, že to pomôže.
tiso
Profil
Hanys - takto? Úprimne - o čo Ti ide? Myslíš to vážne že chceš zhodnotiť tú stránku?
Hanys
Profil
Hmm, tak se mi zdá, že TO NEBUDE ŠPATNÝ NÁPAD :-))))))))))
Hanys
Profil
Tiso: Sacra, ty mě děsíš. Dobrá, povyprávím ti to od začátku. :-)
Cítím se být zainteresovaný v grafice, ne v programování. Udělal jsem si stránky. SEO analyzer mi řekl pár věcí, kterým nerozumím a které jsou prý špatně. Proto se ptám, co.
Abych řek pravdu, teď mi ale spíš vrtá v hlavě co je špatně mezi námi. Mám rád tajemné lidi, ale prepáč - ne na internetu. Udělej pro mě jednu věc a řekni prosím na co narážíš.
Díky! :-)
Hanys
Hanys
Profil
Jinak stránky to jsou ryze nekomerční, pokud by šlo o toto. Nic se nesnažím prodat - fakt. :-)))
tiso
Profil
Hanys - ak je to možné, tak sa prihlás na icq...
Hanys
Profil
Tak jo, myslím, že je vhodné aspoň kratičce zhodnotit naši soukromou diskuzi...
tiso (prý se to musí psát s malým ´t´, jinak kdo byl Tiso tiso ví) zastává názor, že stránka grafika, na které je jenom grafika, je jako prázdný regál v obchodě. Že chybí obsah. Já si dovolím podotknout, že už pračlověk v jeskyni se uměl vyjádřit vizuálně, a psát prostě nepotřeboval. Podle mého je to příjemná změna od zavedených konvencí. Tady také musím upozornit, že je mi jedno, co je trendy a in, že nebudu nic dělat tak, jak "se to dnes dělá", když se mi to ve výsledku bude hnusit - nejsem na této práci existenčně závislý, proto si takový postoj mohu s klidem dovolit.
Potom prej neumím ladit barvy - netvrdím opak, ale dle mého se na kombinaci černá + bílá + něco mezi tím, co působí dostatečně kontrastně, nedá nic moc zkazit. Nebo jo? :-))) Zkuste si to...
Ale kdybych prý měl takový přehled jako tiso, změnil bych názor - dobrá, budu se těšit, že jednou sklopím ocas a oranžovou k černobílé přiblížím jenom v tom nejhorším snu... :-)

Jinak tisovi děkuju za radu nedávat na web PDF když to jde jinak - v tomhle jsem si nebyl jist, a určitě to dám do pořádku...

Jo a ještě - rozdíl mezi námi dvěma je ten, že i když máme na stránkách oba kulove, tak on ví proč! :-)

Hanys

PS: Cílem tohoto příspěvku nebylo svrhnout diktátora, ale vyjádřit se a nabídnout prostor protivníkovi :-)))
tiso
Profil
Hanys :-))
zaujímavo si to zhrnul, ale:
1. pračlovek nevedel písať, preto používal kresby a symboly... Prečo na stránke máš text (v hlavičke, menu, ...), keď sa chceš vyjadrovať vizuálne? A normálne sa stránka nerobí systémom <img> <img> <img>, na stránke majú byť nejaké informácie - obsah, s nejakou štruktúrou. A zabudol som ti spomenúť ešte jeden pojem - sémantika...
2. je to příjemná změna od zavedených konvencí - chýba Ti súdnosť, ako skoro každému začiatočníkovi... Prezri si posledných 20-40 stránok pridaných na hodnotenie. Skús ich krátko zhodnotiť a vysvetli, prečo je tvoj štýl lepší. Alebo nájdi stránku robenú tvojím štýlom.
3. neumím ladit barvy - tvoj web je šedý a aj napriek oranžovej ( čo je teplá farba) je web smutný, studený... Ak si chcel vyvolať tento dojem, tak je to v poriadku. Moja otázka potom znie: prečo? To má byť tá príjemná zmena?
4. rozdíl mezi námi dvěma - poviem to všeobecnejšie - ja viem čo mám na stránke zle a prečo (grafika - lebo nie som grafik, málo obsahu, lebo mám iné priority ako písať na stránku, ...), ty nie.

Stačí taká reakcia? :-) Ako som písal cez ICQ - neber v zlom, ber ako názor...
Hanys
Profil
Proč myslíš, že já nemám jiné priority než dělat nějaké blbé stránky? Je to v rámci mé přípravy na VŠ (už nehodnotit, prosím). Jinak si ale myslím, že na VŠ v oboru grafika chtějí spíše kreativní jedince, kterým jen můžou ukázat další cestu, ne ty, kteří přesně ví, jak to má vypadat, že oni to umí nejlíp a přesně mají v oku sto stránek a jenom zopakují něco, co už stokrát před nimi jiní uplatnili.

Proč jsou ty stránky v oficiálních (tys je nazval smutnými) barvách vím. Jinak pokud tě trápí i takové věci, jako obrázkový nadpis - není mi lhostejná typografie a stránky z odporného a nepodařeného Arialu bych teda fakt nesnes. Pokud to jde jinak, rád se od tebe něco přiučím...

Tak jo, hele na začátku jsem si fakt myslel, že chci tu stránku zhodnotit, ale teď zjišťuji, že můj styl je natolik můj, svérázný a nedobytný, že alespoň na tomto místě pro mne nemá cenu kvalitu mých stránek diskutovat. Tiso, nevím, jestli sis toho všiml, ale my dva jsme asi naprosto odlišní lidé, s naprosto odlišnými hodnotami a estetickým cítěním. Symbolicky bych to vyjádřil tím, že já bych si v životě nedal přezdívku po fašounovi... To považuji za výraz pubertální nebo nadmíru hloupé existence. Bohužel roky už na pubertu nemáš.

No a závěrem - k cíli, který sis dal, nejdeš správným směrem! Pokud chceš opravdu zlepšit stav cz a sk internetu, jak jsi mi psal, musíš radikálně změnit přístup. Pokud teda nepovažuješ za úspěch, že většina začátečníků, kterým hodnotíš stránky, s tím okamžitě sekne a raděj ty svoje stránky smaže, když jsou tak strašně na nic. Pamatuj si, slušný a vzdělaný člověk nejdříve chválí, a potom až vytýká. A věř, že kdo jen trochu chce, vždy najde něco, co může pochválit. A když nechce, tak ať táhne a motivaci začínajícím nebere! ;-)
fikus
Profil *
Hanys
myslím, že tu stránku jsi sem dal se žádostí o zhodnocení, tiso to udělal a dokonce ti asi věnoval i dost ze svého času a něco ti osvětlil, že si neslyšel pochvalu není jeho chyba:) Osobně se mi kombinace barev na tvém webu taky nelíbí, ale to je tvoje věc, stejně jako nulová informační hodnota. S kritikou můžeš taky naložit po svém, buď ji přijmeš nebo se urazíš. Pokud je ten web jen pro tebe a tvůj dobrý pocit, fajn, pokud i pro další návštěvníky, tak to prostě zatím není ono.
Hanys
Profil
Neurazil jsem se, přátelé, kritiku zpracovat umím. Co chci, beru, a co považuji jen za zvratky přepracovaného člověka, který se jde večer "vybít" na net, odhazuji. Bavil jsem se s tisem včera 2 hodiny po ICQ a musím říct, že ten čas jsem věnoval spíš já jemu - jeho to myslím bavilo :-)))
Snad jednou pochopíte, jak se má kritizovat, přátelé... Že nejdříve je potřeba pochválit, i když na oko není co! To vy profíci snad jednou pochopíte... Co je to motivace do budoucna zhruba víte? Přečtěte si o tom něco, vy, co se oháníte takovými termíny jako sémantika, funkčnost, validnost.....
Omlouvám se, že jsem tady vůbec začínal, představoval jsem si tuto "komunitu" jako jakési seskupení kamarádských lidí, kteří na vás nevybafnou "Myslíš to vážne že chceš zhodnotiť tú stránku?" - to je přístup v mém žebříčku hodnot zavrženíhodný a upřímně - je mi líto jeho tvůrce, určitě nemá v životě žádnou radost, to z něj vyzařovalo nejen v této debatě, ale i na ICQ...
fikus
Profil *
Hanys
Když už tu cituješ jiné, tak koukni co jsi chtěl ty: "Vhazuji do kotle svůj výtvor - pořádně si ho podejte! :-)))"
A pokud chceš mazat med kolem huby a konstruktivní kritika a rady tě nezajímají, tak tu asi opravdu neuspěješ:)
tiso
Profil
Hanys - reagujem po odstavcoch:
1. to som nikdy nepovedal že si myslím... Na začiatku som sa ťa pýtal aký majú cieľ tvoje stránky, nevedel si mi odopovedať a chcel si odpoveď odo mňa.
2. na učenie typografie sú tu iný, a iné stránky... Zlaté pravidlo učenia: uč sa od najlepších.
3. tak si stránky nedávaj hodnotiť. Len ťa chcem upozorniť, že hranica medzi géniom a bláznom je veľmi tenká. Daj si pozor aby si si to prvé nemyslel len ty... Čítal si Dona Quichota? Prezývku mám z doby, kedy som o Tisovi ešte nevedel, vysvetlil som ti ako vznikla. Ak si ma chcel tou poznámkou naštvať tak smolka - mňa takéto veci netrápia. Čo je pubertálny prejav si každý domyslí sám.
4. Väčšinou nehodnotím stránky začiatočníkom, a viem prečo - nezvládajú uniesť kritiku, majú svoju pravdu založenú na nevedomosti, a tak je zbytočná strata času (mám iné veci na práci) im niečo vysvetľovať. Mám rád konštruktívnu kritiku, a to v prípade takýchto stránok znamená napísať tromi spôsobmi:
a) zmaž to a začni odznova
b) uč sa ako sa robia stránky v dnešnej dobe
c) siahodlhé vysvetlenie chýb...
Na možnosť c) nemám čas (pretože diskusia by asi pokračovala ďalej), a možnosť a) sa snažím nepoužívať (iba pri niekom kto chce robiť stránky pre druhých a myslí si že je webdesigner). Ak si chcel pochvalu, tak nedávaj stránku na kritiku, ale ju ukáž rovesníkom vo svojom okolí. Pravdepodobne si pozeral Superstár a smial si sa na ľuďoch, ktorý absolútne nevedeli spievať, pričom si mysleli (a okolie ich v tom utvrdzovalo) o opaku. Ja sa nesmejem. Mne nad tým zostáva rozum stáť.

Ja som ti (a nikomu) nechcel brať motiváciu, len chcem aby sa stránky robili poriadne... A jediným spôsobom ako to spraviť je vysvetliť im, že tie stránky nie sú také dokonalé ako si o nich subjektívne myslia. Ja sa na webdesign pozerám ako na profesiu. A nechápem prečo si ľudia nechávajú opravovať brzdy na aute od susedovho synovca, čo pred týždňom úspešne vymenil žiarovku vo svetle, a preto si myslí o sebe že je automechanik.
Mám táhnout? Sorry, ale prišiel si sem ty, nie ja za tebou...
tiso
Profil
Hanys - ja mám s tebou asi bohorovnú trpezlivosť chalan:
který se jde večer "vybít" na net - to nie som ja. Skús si prečítať zopár príspevkov, čo som tu v diskusii napísal, a potom súď.
Že nejdříve je potřeba pochválit - to máš odkiaľ? http://sk.wikipedia.org/wiki/Kritika_(činnosť)
Přečtěte si o tom něco, vy, co se oháníte takovými termíny jako sémantika, funkčnost, validnost - tie pojmy k webdizajnu ale patria. Si automechanik ak vieš iba meniť kolesá?
Mohol by som citovať a reagovať ďalej...
Hanys
Profil
:-))) zamykám a prchám, ne zbaběle, ale od mrtvých morálních hodnot... Víš, možná je to tak, že ten, kdo je tady málo sebekritický, nejsem já, ale ty... Zkus o tom pouvažovat, ale důkladně, ne tak povrchně, jak jsi uvažoval nad některými mými předchozími myšlenkami. ;-)

hsonnek@centrum.cz
Railbot
Profil
Hanys
Za mě říkám, že nejsme v mateřské školce, kde se chválí i pár čmáranců na papíře. Kritika je kritika. Nač někomu věšet buliky na nos a nechat ho opájet iluzí, že je něco dobré, když to tak není? Pokud někdo udělá hnusný web a nesnese takové sdělení, pak je snad dobře, že s tím sekce. Za motivaci si totiž lze vzít cokoli, i takovou necitlivou kritiku. Někdo je holt ale stále malé dítě a potřebuje pohladit a pochválit sebeblbější výtvor, aby mohl pokračovat dál. Tak nějak to tady bohužel nefunguje.

Jsme kamarádští a veselí, ale také realističtí :)
Chamurappi
Profil
Dovolil jsem si odemknout.
Kolega tiso je kritický (i sebekritický) tak akorát, chová se korektně, žádných charakterových vad či komplexů jsem si u něj za poslední roky nevšiml.

Reaguji na Hanyse:
1) Malá písmenka v menu.
2) Ještě menší písmenka v patičce. Kdo ty blechy má číst?
3) Mrňavé písmo v obsahu, navíc zadané v pixelech, takže v Exploreru nejde zvětšit.
4) „Stáhněte si můj životopis“ — proč na tu stránku rovnou nedáš životopis v HTML?
5) Od grafika bych očekával něco více tvůrčího. Pár barevných obdélníčků umí dát dohromady kdekdo.

Celkově se mi tvůj web moc nelíbí, proto ti k němu ve vší slušnosti nic pozitivního neřeknu. Přeci nebudu lhát.
Hanys
Profil
Chamurappi
Děkuji, konečně konstruktivní kritika, konečně někdo, kdo se nediví, že FAKT CHCI HODNOTIT TAKOVÝ WEB.
1, 2, 3, 4 vyřeším
5, no pro člověka, který prostě programovat neumí, je těžké vyjádřit se v plné kreativnosti - proto je výsledek především jednoduchý
Díky.
Plaváček
Profil
Hanys

je těžké vyjádřit se v plné kreativnosti - proto je výsledek především jednoduchý

Staré přísloví praví, že v jednoduchosti je krása. Co už ale přísloví zamlčuje je fakt, že k jednoduchosti vede dlouhá a složitá cesta. Nakreslit čtyři různobarevné obdélníky umí každý mlamoň. Nakreslit je ale tak, aby působily přirozeně a nesly v sobě prvek kreativity a osobnosti autora je hrozná fuška.

Původně jsem ani nechtěl reagovat, ale nedalo mi to. Chápu tě, že se chceš odlišit a v záplavě milionů stránek být svůj a prezentovat se tak, jak to vnitřně cítíš. To problém není, mám pro to pochopení a je to v pořádku. Potíž je v tom, že celé tvé dílo prostě "kreativní" není. Naopak - je nudné, bez nápadu a popírá základní zákony platící pro tvorbu webových stránek. Nechci a nebudu se pouštět do konkrétní kritiky tvého díla, to už udělal solidně Chamurappi a to vypíchnul jenom ty nejzákladnějí body (navíc patkovým písmem použitým v textu na úvodní stránce jsi celý design pohřbil definitivně).

Pro tvou inspiriaci ti dopřeji pár příkladů webů, které jsou dle mého názoru kreativní a přitom jednoduché. Zkus je srovnat se svým a zamyslet se nad tím, co ses tu dozvěděl. Perfektní zvládnutí práce s prostorem a typografie jsou základní kameny nutné pro tvorbu "jednoduchého a kreativního webu". Jo - a na internetu se bez textu neobejdeš, nikdo si žádný DOC ani PDF stahovat nebude.

Slíbené odkazy na pár povedených kousků:

Odkaz číslo jedna: http://www.krijtenberg.nl/
Odkaz číslo dvě: http://www.mybusinessfromhome.co.uk/
Odkaz číslo tři: http://blog.filosof.biz/
A poslední jeden mladý nadějný: http://steeve.cz/
Hanys
Profil
Plaváček
Díky za názor. Při vší úctě, ty odkazy co jsi mi poslal nepovažuji za ukázka aplikace hesla "v jednoduchosti je síla" - podívej se na kompozici většiny těch prací...
1, tady nemůžu celkem nic říct, i když jisté detaily pokulhávají... např text tekoucí až k obrázkům v rubrice Informatie je podle mě docela hrubá chyba
2, vlevo nadpis, nad ním nějaké menu, vpravo si můžu objednat co? jakýsi informační balík? co? příběhy nějakých žen? More informations mě přesměrují bez výstrahy na jinou stránku? E?
3, co ten obrázek vpravo? aha, to je nadpis. Tohle bude asi menu. Moment, k čemu patří tyhle hlavičky? nějaké články? jo, k čemu patří ty komentáře? zřejmě k tomu nad tím...
4, aha, tak to nahoře bude asi reklama - ne, sakra, je to titulek! pod ním druhý titulek - je to stránka s názvem Steeve.cz nebo Webdesign? A nebo Štěpán Soukeník? Tady jsou kontakty, aha - sakra, co tu dělá cv? Sáákra, té nabídky vpravo nahoře bych si bez bližšího zkoumání nevšim...

Musíš uznat, že co se jednoduchosti týče, tak moje stránka vede. Neberu všechno ostatní, dobře, ale jednoduchost? To co jsi poslal nejsou jednoduché stránky dle mého... Taky vím, že na mých stránkách je toho mnohem míň, než na těch "tvých" - ale v principu, i s ohledem na budoucí rozšiřování - podle mě jsou jednoduchost sama.
Coren
Profil *
Hanys
Není jednoduché jako jednoduché člověče. Já ti nevím, ale jsi jako odrostlé dítě. Lidi tady mám v úctě a proč? Protože sleduji jejich práce a opravdu! Oni ví. A kolikrát jsem se z jejich závěrů již poučil.

Ale zpět ke tvé stránce. Tvou stránku nepovažuji za kreativní činnost. Vlezl jsem, cokoli co jsi mi nabízel jsem musel stahovat. navíc jsi naprosto neunesl kritiku a napsal jsi na své stránce nechutnou hromadu blábolů. Je to pár laicky poskládaných barevných obdélníku postrádající jakýkoli nápad, ale to už tu řekli jiní. Já se ptám, čím mě může tvá stránka zaujmout alespoň do té míry, abych byl ochoten sosat nějaké pitomosti?

Já sice nejsem profík, jen milovník, ale bolí mě když vidím takový přístup společně s prznením :(.
Měsíček
Profil
Hanys

Ty stránky, které napsal plaváček převyšují tvou stránku o dost ;) a to jak kódem tak i vzhledem a jednoduchostí.
Plaváček
Profil
Hanys

Musíš uznat, že co se jednoduchosti týče, tak moje stránka vede.

Ano. Máš pravdu.
Hanys
Profil
:-)))
Všechny ostatní ctím - jen tisa prostě ne! opravdu ne proto, že mi splul web - ale proto, že na mě bytostně působí jako ztělesněná arogance (soudím tak z dvouhodinové diskuze na ICQ). Připadá mi děsně směšné, když se do mě docela hodně pustí člověk, jež nejprve tvrdí, že se svým webem snaží zlepšit stav webových stránek a potom, když na těch stejných jeho stránkách najdu řadu chyb, které mi on vytknul, tvrdí, že web pro něj není prioritou a zajímá se o něj jen okrajově. Mimochodem za dva roky jsou na něm 2 návody a jedna úvodní stránka, která moc chuti do práve začátečníkovi neposkytne.
Všem ostatním děkuji, že nenapsali jen "to nemyslíš vážně" - což je doporučeno i v pravdilech této diskuze, ale tisovi prostě nemůžu.
Hanys
Profil
Měsíček
Já přece netvrdím, že můj kód je dobrý - právě naopak - s tím jsem chtěl poradit pro Kristapána... Ani vzhled netvrdím že se vám musí zdát dobrý...
Měsíček
Profil
Ale něco napíšu:

1.) <meta name="robots" content="all" /> tohle dej pryč.
2.) Pozor na entity mohou obvykle dělat problémy.
3.) S tou lištou nemám zkušenosti, ale trochu bych upravil její stylopis (jestli se vkládá pokaždé jiná sama tak tento bod ignoruj).
4.) Pročpak píšeš v syntaxi XHTML? (není to špatně ani dobře jen bych rád věděl tvůj názor).
5.) Chtělo by to nějáké pozadí a trochu oživit na moderní a lákavý web, takhle na mě psychologicky účinkují jen tyto body:

- příjdu na tvou stránku = grafika nezaujme
- rychlostí blesku zkouknu obsah = není pro mě potřebný
- jdu pryč = vícekrát se nevrátím

6.) Patičku bych nedělal obrázkem, docela by se mi tam šikl i e-mail.
7.) Taky by neuškodil nějáký ten hover v horizontálním menu.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0