Autor Zpráva
petrox
Profil *
Ahoj,
snažil jsem se pro známého vytvořit jednoduchý web o školení řidičů - autoskoleni-frydl.cz, který by současně byl i trochu k světu.
Předem upozorňuji, že cílem je vytvořit "kompaktní" a tudíž rychlý web.
Díky za názory - jak grafika, tak i struktura HTML a CSS...
Miloš
Profil
— Postrádám hover v menu
— Postrádám hover u ostatních odkazů – například na stránce http://www.autoskoleni-frydl.cz/skoleni-a-poradenstvi-ridicu/skoleni-r idicu-odkazy.html opravdu velmi moc
— Nadpis v hlavičce je nalepený na stranu prospěl by padding-right
Ceník školení platný pro rok 2008 naleznete zde —> viz http://www.jakpsatweb.cz/jak-psat.html#odkazy
— Ikonka WC je tam proč? Jakou – a pro koho – má vypovídací hodnotu?

Podrobnější kritiku nechám ostatním, jdu spát.
petrox
Profil *
— Postrádám hover v menu
— Postrádám hover u ostatních odkazů – například na stránce


jj, to je pravda

— Ikonka W3C je tam proč? Jakou – a pro koho – má vypovídací hodnotu?

důvod je prostý, proč neříct, že web je validní. Neznám, moc webů, které by dodržovaly standard XHTML. Ne, že by to mělo v dnešní době nějaký extra přínos pro uživatele, ale myslím, že se tím opravdu nic nezkazí - sice se loaduje trochu pomalu, ale na funkčnost stránky to nemá vliv.
Chamurappi
Profil
Reaguji na petroxe:
důvod je prostý, proč neříct, že web je validní
1) Uživatele to nezajímá, nechodí na stránky kvůli tomu, že jsou validní.
2) Protože to není pravda :-)

Neznám, moc webů, které by dodržovaly standard XHTML
Tvůj web je všemi prohlížeči i roboty rozebírán jako nevalidní HTML, protože <!doctype> syntaxi neurčuje. Snažíš se o validitu jen kvůli W3C Validátoru.

sice se loaduje trochu pomalu
To je dobrá připomínka, když je tvým cílem vytvořit rychlý web. Na vyvolání standardního HTML režimu v prohlížečích stačí <!doctype html> (bez identifikátorů), xmlns můžeš vyhodit, xml:lang také — když už se tak snažíš šetřit na velikosti kódu.
Obrázek se natahuje pomaleji, protože ho načítáš ze serverů w3.org. Kdyby sis udělal svoji kopii, načetl by se rychleji (teoreticky).

Také postrádám hover efekt. Neměl bys hezčí a větší obrázek do hlavičky?
Railbot
Profil
Odkazy v menu by mohly být blokové (tj. bez nutnosti klikat na text).
Vzhledem k množství textu bych zauvažoval nad větší line-height (pro lepší čitelnost) a zvýrazněním některých záchytných slov/pojmů atd.
Kontaktní údaje patří do <address>
Zbytečné třídy. Například v divu sidebarcontainer má každý div class sidebar. Proč? Nemusí mít žádnou. To samé dále vnořené <dl>.
Nezadávej velikost písma v px kvůli uživatelům s IE, i ti si někdy zvětšují písmo a nemusí to potom každému jít.
petrox
Profil *
Chamurappi:
1) Uživatele to nezajímá, nechodí na stránky kvůli tomu, že jsou validní.
To je pravda.

2) Protože to není pravda :-)
Co říka validator.webylon.info mě zas tak moc nebere. Já vzývám validator.w3.org :)

jinak ve zbytku věcí se musím polepšit...
petrox
Profil *
Railbot:
Odkazy v menu by mohly být blokové (tj. bez nutnosti klikat na text).
Vzhledem k množství textu bych zauvažoval nad větší line-height (pro lepší čitelnost) a zvýrazněním některých záchytných slov/pojmů atd.


jj, vím o tom, na odkazech musím zapracovat...


Kontaktní údaje patří do <address>

do <address> asi nepůjdu. nějak nevidím reálný přínos.

Zbytečné třídy. Například v divu sidebarcontainer má každý div class sidebar. Proč? Nemusí mít žádnou. To samé dále vnořené <dl>.

ajaj, to jsem přehlídl.
Miloš
Profil
petrox
do <address> asi nepůjdu. nějak nevidím reálný přínos.
Říká ti něco pojem sémantika?
Reálný přínos? Proč používáš <h1>, <h2> a další pro nadpisy? Je v tom reálný přínos?
Proč používáš <p> pro odstavce nebo <ul><ol> <li> pro seznamy? Je v tom reálný přínos?
Pro kontaktní údaje je zkrátka address sémanticky nejvhodnější.
Měsíček
Profil
1) Uživatele to nezajímá, nechodí na stránky kvůli tomu, že jsou validní.
To je pravda.

Tak to si piš, že není ;)

Co říka validator.webylon.info mě zas tak moc nebere. Já vzývám validator.w3.org :)

Dlaždíš si cestu do pekel :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0