Autor Zpráva
Jack Finger
Profil
Dobrý večer,
chtěl bych si nechat ohodnotit svůj výtvor, který je mým prvním, kompletně dělaným (i s obrázky) :o)
Obsah ještě není, jde mi jen o grafickou a kódovou stránku.
Díky za kritiku, Jack Finger

výtvor: http://www.webdesign.dta3.com/projects/klara/
ninja
Profil
Jack Finger: Uprimne tam neni moc co hodnotit. Fotka celkem pekna, ale jinak nic. Podle me to hezke neni.
Jack Finger
Profil
ninja
celkový vzhled, struktura kódu...
Gekon
Profil
Jack Finger
Vlakový kód? Proč?
Jack Finger
Profil
Gekon
s DIVy ani moc neumím. není samozřejmě problém zkoušet, ale není to jedno? když jsou DIVy jednoznačeně lepší, proč se tedy tabulky tak hojně používají? ale můžu zkusit DIVy, jestli je fakt doporučuješ/te (jestli je vás tu víc).. :oP
Gekon
Profil
Jack Finger
Ale prosím, ať se tabulky klidně používají, ale k tomu účelu, kvůli kterému byly vytvořeny.
Jack Finger
Profil
Gekon
asi máš na mysli například výsledky zápasů apod.?
ale používají se hojně i jako layout... no dobře, můžu zkusit to přepsat to divů...
Gekon
Profil
Jack Finger
ale používají se hojně i jako layout...

Což je rozhodně špatně, a je to návrat někdy do roku 2000.
Jack Finger
Profil
Gekon
mě se jen líbí tabulky, protože mají dynamičtější "tvar", můžou se na šířku roztahovat podle rozlišení, na výšku podle dynamického obsahu atd...
Jack Finger
Profil
Což je rozhodně špatně, a je to návrat někdy do roku 2000.
Zkusím vzít na vědomí :o)
Zdeněk Košťál
Profil
Jack Finger
mě se jen líbí tabulky, protože mají dynamičtější "tvar", můžou se na šířku roztahovat podle rozlišení, na výšku podle dynamického obsahu atd...
Divy to snad neumí? ;-)
Jack Finger
Profil
Zdeněk Košťál
Ještě jsem nepřišel na to jak. Měl jsem menu delší než obsah a když jsem je chtěl srovnat k sobě, podle toho, co je delší, tak mi to nešlo ;o)
Menu bylo jedno, vlevo, obsah vpravo a pod obojím byl pruh patičky. když byl delší obsah, menu se roztáhlo, patička pod obojím; když bylo delší menu, obsah se neroztáhl a patička zůstala za obsahem -> čněla kamsi do menu.
Jack Finger
Profil
Jdu spát, ráno se mrknu, co jste mi hezkého napsali, každopádně děkuji za kritiku i za téma k zamyšlení, asi vás poslechnu ;o)
Jinak pro ostatní: pište prosím taky!
Jack Finger
Profil
nic jste mi nenapsali :o(
tak já se jdu "učit" DIVy...
Miloš
Profil
Jack Finger
tak já se jdu "učit" DIVy...
Neuč se divy, ale sémanticky správně strukturovaný kód.
Div je pouze pomocná značka, díky níž je snazší rozvrhnout layout.
Jestliže ale pochopíš smysl sémantiky (nemusíš být 100% prosémantický dogmatik, ale rozhodně ti prostudování již uvedeného odkazu neublíží), směle začni divy používat (ale ne zneužívat místo vhodnějších tagů!), navštiv http://css.interval.cz/layouty/, kde najdeš mnoho variant, jak stránku rozvrhnout pomocí CSS (a – jak píšeš – divů).

PS: Budeš-li mít chuť, můžeš skouknout zdejší debatu, kterou vyvolalo mé rozhořčení nad přemírou divů: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=65134&foru m=7&page=-1

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0