Autor Zpráva
mokatahiii
Profil
http://rkliberec.dumapes.cz

P.S.: vim ze hlavicka je priserna, uz na tom pracuju. :-)
Railbot
Profil
Vidím Microsoft FrontPage a děsím se, ale nevypadá na to vygenerovaný kód. Pokud to píšeš ručně, alespoň částečně, tak mé rady možná k něčemu budou. Týká se to kódu.

<meta name="generator" content="Microsoft FrontPage 12.0">
<meta name="robots" content="ALL,FOLLOW">
<meta name="googlebot" content="index,follow,snippet,archive">

To klidně vyhoď, je to zbytečné. Roboti budou tvůj web indexovat i bez toho, hodí se to jen pro zákaz.

Zkus nepoužívat tabulky, DIVy tam máš, tak je na rozložení layoutu používej. Ale zase ne zbytečně moc, protože vidím, že je cpeš i do <li>, což je chyba. A nejsou tam vůbec potřeba.

Hlavička by mohla být klikací.

Kontaktní údaje bys mohl dát do <address>, je to sémantičtější.

Optimalizováno: IE6.0,MF :: Rozlišení: 1024x768
To upřímně nikoho nezajímá a jediná informace, která z toho plyne je ta, že nejsi schopný web optimalizovat lépe a na ostatní s jiným rozlišením a prohlížečem kašleš. To chceš?

Myslím, že kontaktní informace v hlavičce jsou zbytečné a duplicitní, když jsou i vpravo. Navíc z hlavičky je samozřejmě nelze zkopírovat a rozumně ihned použít.

Na menu zapracuj, zjednoduš ho a zkus to vyřešit i tak, aby se při zvětšení písma nerozpadalo.

Používáš příliš mnoho prvků, zcela zbytečně. Například ve vertikálním menu máš

<li><a href="/o-spolecnosti/nase-vyhody.htm" title="Naše výhody"><span class="odsazeni_menu">Naše výhody</span></a></li>

Když pominu fakt, že třída je u každého spanu, který tam je, tak se ta třída stává nepotřebnou. Lze ty spany nastylovat i tak ul li span {...}. Navíc ani ty spany nejsou potřeba. Stejně dobře můžeš nastylovat samotné odkazy v li.

Nezadávej veliksot písma v px, v IE ve většině případů nepůjde zvětšit písmo, což je prohřešek vůči použitelnosti. A už vůbec nekombinuj zadávání velikosti písma v px a v %, v IE (6) to může dělat nepěknou neplechu.


K CSS, například místo background-image:url('../background/sloupec_doleva.jpg');background-po sition:left;background-repeat:repeat-y můžeš používat zkrácené zápisy background:url(../background/sloupec_doleva.jpg) top left repeat-y, například.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0