Autor Zpráva
zuza
Profil *
Prosím o zhodnocení vzhledu stránek http://www.lipaalipa.unas.cz/index.html
Počítadlo na hlavní stránce je jen pokus, ještě upravím. Chci tam ještě někam přidat fórum pro naši rodinu.
Jenom ještě upozornění - nejsou to žádné stránky pro drsoně ;-)
Díky
Tasartir
Profil
zuza
Tak se na to podíváme, zatím jenom první postřehy:
1) Ty květiny v hlavičce mají jednolité pozadí, oproti tomu vzorku s přechodem barev kolem je to ostře rušivé.
2) Vlastně ani ten přechod na pozadí na sebe vodorovně nenavazuje. Při širším okně je to velmi zřetelné. Možná i ty barvy.. Přechod růžová-zelená se mi nezdá moc vzhledové přijemnej.
3) Nelíbí se mi, že položky menu jsou v rámečku zarovnány nahoru.
4) Změna velikosti písma při hover v menu se mi taky moc nelíbí, docela mě to vylekalo. :)
5) Titulek stránky.. "intro", "kvetiny1".. Doporučuji doplnit něco přívětivějšího.
6) některé stránky mají pozadí bílé, některé zelené. Uniklo mi podle jakého klíče to tak je.
7) Nelíbí se mi menu druhé úrovně, možná by mohlo bát ještě menší. A to odsazení dolu vůči hlavnímu menu se mi taky příliš nezdá. Dovoluji si navrhnout - Kdyby začínaly ve stejný výšce, a v hlavním menu by zůstalo zvýrazněné, k čemu se "podmenu" vztahuje.. Co vy na to?
8) "kdy se v ní dá ledacos obdivovat....." Nějak moc teček. Ale přiznávám, já nejraději píšu dvě, tedy zase málo. Tady teda nemám moc co vyčítat :)
9) "Naše květiny" a "Naše byliny" - není to ujednocené.. Květiny mají podmenu a každá na vlastní stránce, byliny jsou bez podmenu a stránkovaně.
10) jednotlivé stránky o květinách na mě působí příliš rozházeně.
zuza
Profil *
tasartir
hmm, ad:
1) hlavička mi dala nejvíc zabrat, zkusím ještě něco vymyslet s tím pozadím.
2) jasně, přechod růžová zelená se nemusí líbit každému, ale mě se líbí.
3) to je fakt, to opravím - dám je doprostřed.
4) no já zkouším co se dá, ale pokud to působí děsivě, tak to bych nerada, není problém opravit.
5) není problém opravit.
6) aha. Není to podle žádného klíče.
7+9+10) To je fakt, díky za připomínku, asi ty kytky dám zatím na jednu stranu jako byliny.
8) :)
Díky za tipy.
zuza
Profil *
Tasartir
Opravila jsem navigaci a ty hovery jsou též pryč. Malá změna je i u hlavičky.
Tasartir
Profil
zuza
Pokud dovolíte, tak teda budu pokračovat.. :)
ad 9) Je pořád nesoulad, že obrázky v "Našich bylinách" jsou obtékané střídavě zleva a zprava, kdežto "Květiny" jsou všechny vlevo.
ad 1) Možná by chtělu to pozadí udělat průhledně.
ad 4) Myslím, že takhle to skutečně vypadá líp.
11) Teď jsem koukal, každá stránjka má jinou šířku, je jinak odsazená, hlavička je pokaždé umístěna trochu jinak.. někde je nadpis, někde ne..

Hlavně mě těší, že se najde někdo, kdo má z tvorby svýsch stránek radost, a nedělá to jenom proto, že je to "moderní".. :)
drasha
Profil
no na tvé první www stránky je to "velmi pěkné" .. pokud je to jen tak pro přátele, kamarády a podobně, tak to bohatě stačí...pokud bys chtěla něco zlepšit tak:
určitě by nebylo na škodu web "sjednotit" a mezery nedělat...text na stránce bych dal do jednoho sloupce, nikoli do dvou..a tu reklamu umístit někde dolů..
hodně štěstí s dalšími úpravami :)
zuza
Profil *
Tasartir
ad9) o tom problému vím, pozměním to až bude více textu - tak jako u bylinek
ad1) tak to zkusím
ad11) to je pravda, opravím. Dívala jsem se na prohlížeče - na Opeře a IE to už funguje tak, jak má, na Foxu ještě ne.
P.S.: určitě je spousta lidí, kteří mají z tvorby radost. Zvláště pokud vědí, že když neví jak dál, mohou se obrátit na místa, kde jim poradí. A myslím, že v téhle komunitě si lidi tykají??
drasha
Profil
zuza
někdo si tyká, někdo si vyká....
p.s. ti co si tykají přestalo bavit vykání...a ti co si vykají mají zas nějakou "autoritu" v přispěvcích
Tasartir
Profil
zuza
Příšlo mi, že vykání by bylo vhodnější, ale nedělá mi problém se přizpůsobit. :) A pro člověka, který se v prvním postu neptá, jak začít s html, a v druhém nepředkládá ke zhodnocení web vlastního webdesignérského studia, si čas udělám velice rád.

Spíš teď budu svoje názory rozvíjet než doplňovat nové.
ad 5) Ještě k titulcím stránky, jestli smím prosit, aby začínaly velkým písmenkem a diakritikou? :) Běžně se ještě do titulku dává označení serveru, ale to je v tomhle měřítku (pokud chápu zaměření stránek správně — pro sebe a případně pro pár přátel) podle mě zbytečné.
ad 11) Přiznám se, původně jsem se díval jenom ve Firefoxu. V Opeře a IE (Mám k dispozici jenom 7) je rozdíl jenm ve vykreslování rámečků, což nemusí být na škodu. Kouknul jsem do kódu, pro stejný prvky stránky jsou tam pokaždé jiné hodnoty, např.
#navigation {
	width:903px;
	position:absolute;
	height:162px;
	top:36px;
	left:12px;

v porovnání s
#navigation {
	width:879px;
	position:absolute;
	height:162px;
	top:9px;
	left:20px;

To bude důvod oné rozházenosti.

12) Teď jsem si všiml odkazu "Hlavní stránka". Na hlavní stránce by být snad ani nemusel, a vypadá tam jinak, než na ostatních, kde vypadá jinak, než ostatní odkazy. Pokud to je úmysl, nic proti tomu nemám, ale mohlo to být i jenom přehlédnutí. :)
zuza
Profil *
drasha
Díky za reakci. Ta tvorba je víceméně z nouze ctnost, protože už přes půl roku jsem doma po úraze. Dříve jsem malovala, tak to má k sobě blízko. Všechno jsem se učila od piky sama, tady na jakpsát jsem taky dost pochytila a naštěstí ovládám ještě jeden jazyk, tak se pak informace umocní.
Moje stránky jsou opravdu hlavně pro naši rodinu (zatím) uvidím, co dále.
Každopádně je mi jasné, že ještě musím dodělat spoustu věcí a hlavně dát si větší pozor na čistotu kódu (to je otrava).
zuza
Profil *
Tasartir
Díky, sladím to a dám vědět. To jsem přesně já :-) Jinak ohledně tykání / vykání - díky za přizpůsobení.
Tasartir
Profil
zuza
Nějak mi nedošlo, že by stálo vyzdvyhnout, že CSS můžeš uložit jako samostatný soubor a ten pak použít ve všech stránkách — zajistíš si tak stejný vzhled u všech. :) Konkrétní příklad je tady http://www.jakpsatweb.cz/css/css-prakticky.html#externi , při problémech s pochopením nebo realizací klidně napiš. Pro tebe budu i plně k dispozici i jinak než tady na diskuzi, včetně IM, detaily mám v profilu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0