Autor Zpráva
Ludivitto
Profil
Ahoj všem,

protože jsem tady občas docela přísnej (prof. deformace) dávám sem ke zhodnocení jeden webík (zatím nenasazený na CMS), který jsme s mým "kolegou" v našich volných chvílích ukuchtili.

Těším se na hodnocení!

http://ludek.faceit.cz/skolka
Plaváček
Profil
Ludivitto

Volné chvíle jste strávili smysluplně. Zvážil bych ale použití zarovnání do bloku, v pravém bloku vytváří text nehezké "řeky". Možná i těch zelených odstínů je příliš, nejspíš by obsahové části prospělo světlé pozadí a tmavý text.
Nox
Profil
Ludivitto
protože jsem tady občas docela přísnej (prof. deformace)
Takový lidi sou tu taky potřeba;)

Je to rozhodně pěkné, ikdyž většina grafiky je soustředěna do hlavičky a jinde už jí je poskrovnu
(není to tak hrozné, ale občas mohl být někde dole nebo naboku obrázek (a hlavička ne až tak obsáhlá))
1) Při vypnutí obrázků už v Novinkách neobtéká text datum, takže datum plave uprostřed nad textem
2) Ocenil bych v textu víc nadpisů, ale to je asi tím nenahozeným obsahem
title a další taky nejspíš ještě až bude obsah

Ty zelené na pozadí pravda nepatří mezi moje oblíbené (je tam na mě trochu moc modré),
ale to nějak moc nepočítám

Až na tu drobnost s datem asi nemám co vytknout
Ludivitto
Profil
Plaváček
Díky.

Ad. zelené odstíny: zkoušeli jsme i různé barvy obsahu, ale nakonec jsme se rozhodli ponechat vše v zelené - chtěli jsme, aby web nepůsobil ohraničeně. Světlé pozadí by vytvořilo vizuální bariéry, který by narušovali neohraničenou koncepci.

Ad. text aktuality: "opravil" jsem to (byl jsem zvědavý, jestli to bude někomu vadit).
Plaváček
Profil
Ludivitto

Ad. text aktuality: "opravil" jsem to (byl jsem zvědavý, jestli to bude někomu vadit).

Nejde o to, jestli to nevadí, ale je to typografický karambol, což snad uznáš. Chápu i to, že jste chtěli obsah zachovat jednolitý, ale v tom případě je ta zelená hrozně ostrá a dost nepříjemná pro oči. Jinak řečeno - texty se mi budou špatně číst, protože mě zvolený odstín strašně dráždí oči. A nejspíš nebudu sám. A ještě dodám v souladu s Noxem - hlavička je bezvadná, obsah a patičku jste mírně odflákli :) Vypadá to jako nedokončený design.

Vše výše řečené je můj soukromý názor a můžeš mi ho rozmluvit :)
Ludivitto
Profil
Plaváček

Rozmlouvat nic nemusím. Díky za hodnocení. Textu nebude až tak moc, respektive skoro žádný:) Slečny a paní učitelky budou nahrávat především fotografie - a tam snad problémy s viditelností nebudou. Jinak, web bude mít každé roční období jiný design, už máme připravený letní design kde je patička zase trošku jiná, taková letní (věřím).

Nox

Díky za hodnocení.

1) Včera v noci mě lepší řešení nenapadlo, možná si na to někdy udělám čas (bojím se ale, že už asi spíše ne). Jde o kompromis ;)
Plaváček
Profil
Ludivitto

Jinak řečeno, kritika tě až tak moc nezajímala, těšil ses na pochvalu, je to tak? :)
Plaváček
Profil
Ludivitto

Mimochodem, nejspíš je to shoda okolností, ale podoba patičky tohoto webu http://www.totaleclipsegames.com/ a vaší mateřské školky je poměrně zajímavá.
Ludivitto
Profil
Plaváček
Myslel jsem to tak, že nebudu kritikům rozmlouvat kritiku jako někteří jiní uživatelé. Já jsem naopak za kritiku rád - a třeba o té barvě obsahu vím. Snad to ty tři měsíce návštěvníci přežijí, léto, podzim a hlavně zima bude barevně úplně jiná:)

Myslíš podobu patičky Total Eclipse a naší hlavičky? Nepřipadá mi podobná (je kreslená, ano). Dnes jsem v mém netvibes narazil na záznam toho webu v CSS Manii, ale nějak jsem ani neuvažoval, že by byl podobný jako naše školka:) To bych spíše našel jiné podobnější práce (snad nenajdu:D).
oogi
Profil
Pokud jste celou tu hlavičku vytvářeli sami, je třeba grafikovi sklonit velkou poklonu - pěkné a výstižné.
Pod text v těle by více slušel tmavší odstín zelené, text se trochu hůře čte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0