Autor Zpráva
Petra z Votic
Profil
Mateřská škola korálek - wordpress

co by jste poradili změnit vylepšit udělat jinak ...............

http://skolkakoralek.cz/
vertigo4
Profil
no, možná ty barvy jsou až moc zářivé...
LKdreamer
Profil
velmi pekne :)
koumi
Profil
Moc pěkné.

vertigo4
Barvy mně připadají hezké, nic zářivého tam není...naopak: přehledné
jjv
Profil
Moc se mi to líbí, akorát se mi zdá menu trochu odfláknuté
quinux
Profil
Petra z Votic
Graficky se mi to líbí, ale měl bych výhrady k té přístupnosti:
1) You must be logged in to post a comment. ?
2) kontrast písma a pozadí - především pak odkaz "mapa webu" a "přístupnost"
3) nepodtržené odkazy v textu
4) při vypnutých obrázcích vidím modré pozadí a zhoršila se výrazně čitelnost textu


EDIT:
5) Je nám líto, nebylo nalezeno. - co nebylo nalezeno? Trochu nešťastně řešené vyhledávání
6) když už něco najdu, tak nevím na co mám kliknout, když ani jeden odkaz není podtržen
Ludivitto
Profil
Pěkné ;)
1ight
Profil
mas to dobry :)
r0me0
Profil
pěkné jen přidám pár postřehů.

Proč je tam použitá angličtina, když jsou to české stránky? (formulář pro komentáře)
Ještě u těch komentářů > Leden 23rd, 2008 at 8.15 nestálo by za to napsat nějakou funkci co by to přepsala na 23. ledna 2008 ?
Flip
Profil
Moc pěkné :o) gratuluji...

jen bych to ještě víc lokalizoval.... komentáře, JS skript pro načítání obrázků... <Prev Next> atp.
panhuhu
Profil
Velmi pěkné, graficky propracované. Do takové školky bych se jednou své děti dát nebál :).

1) Přeložit Thickbox ;) a jiné anglické názvy.

2) Možná bych poupravil, zvýraznil kolonku "Naše motto", kurzívou nebo tak. Takto se tváří pouze jako text a snadno se přehlédne.

3) Myslím si, že lightbox galerie stále ne káždý zvládne použít a využít. Nebál bych se napsat nějaké info, alespoň do rubriky "přístupnost".

4) Pouze malý překlep "Číst zbytek přípěvku" poupravit na "Číst zbytek příspěvku"
KGW
Profil
detaily jsme zatím nezkoumal, ale ta grafika je fakt super, parádní, úchvatný, na MŠ sedne
teď se dívám na formulář, no fuj, proč to není lokalizovaný
KGW
Profil
Proč není nikde uvedeno, že jde o WP, ani nikde jméno či kontakt na webdesignéra?
vertigo4
Profil
koumi
tak ještě jednou: barvy jsou až moc zářivé...

P.S. mohu mít jiný názor než ty?
Mistr
Profil
Petra z Votic
(1) Texty jsou v režii pracovníků mateřské školy nebo ve Tvojí? Jde mi o chybku ve spojení Děti si užívali tancování na písničky Inky Rybářové. Má tam být y. A podobný prohřešek se na webu vyskytuje častěji.
(2) Nutnost dopřeložení některých textů již zde byla zmíněna ostatními mými předhodnotiteli. Například ve stránce http://skolkakoralek.cz/2008/01/30/karneval-s-inkou/ je třeba přeložit popisky u formuláře a část titulku stránky (tag TITLE v části HEAD v HTML kódu).
(3) Ve stránce Kontakt bych jednotlivé položky adresy neodsazoval odtržítkem ve formě kuličky.
(4) Mohu přidat komendář?
(5) U článku Zahájen nový školní rok si oprav v popisku fotografie Mateřská škola korálekmalé "k" za velké. Vůbec ten popisek fotografií docela střídáš: Mezi kontakty jsou i popisky ve tvaru MŠ Korálek.
(6) Nechal jsem si vyhledat slovo školy. Výsledek? Žádný výskyt. A přitom hned na titulní stránce píšeš Jsme rádi, že jste navštívili stránky naší mateřské školy a doufáme, že se Vám u nás bude líbit.
Petra z Votic
Profil
akorát se mi zdá menu trochu odfláknuté
no taky mám v plánu ho ještě nějak vylepšit jen čekám až mě něco zajímavého napadne


You must be logged in to post a comment. ?
Mohu přidat komendář?
Proč je tam použitá angličtina, když jsou to české stránky? (formulář pro komentáře)
Ještě u těch komentářů > Leden 23rd, 2008 at 8.15 nestálo by za to napsat nějakou funkci co by to přepsala na 23. ledna 2008 ?

komentáře musím ještě hodně doladit s tím souhlasím


kontrast písma a pozadí - především pak odkaz "mapa webu" a "přístupnost"
tady moc nerozumím co myslíš? ta bílá je přece hezky vidět ( nenapadá mě jiná barva co by se tam hodila)

Proč není nikde uvedeno, že jde o WP, ani nikde jméno či kontakt na webdesignéra?
je to ve zdrojáku :<meta name="generator" content="WordPress 2.3.1" /> <!-- leave this for stats -->
a kontakt na autora je v přístupnosti - jelikož se jedná o práci amatéra tak vlastně ani nějaký chlubící odkaz není nutný


Ve stránce Kontakt bych jednotlivé položky adresy neodsazoval odtržítkem ve formě kuličky.
ono je to u všech li ta kulička - možná najdu časem něco hezčího

Nechal jsem si vyhledat slovo školy. Výsledek? Žádný výskyt. A přitom hned na titulní stránce píšeš Jsme rádi, že jste navštívili stránky naší mateřské školy a doufáme, že se Vám u nás bude líbit.
Školka má jenom pár dětí a má uzavřenou kapacitu takže nějaké široké publikování není nutné - jelikož web se tvoří sotva 3týdny a ještě není doladěn není nijak registrován ve vyhledávačích - SEO plánuji zaměřit asi na výraz mateřská škola


Myslím si, že lightbox galerie stále ne káždý zvládne použít a využít. Nebál bych se napsat nějaké info, alespoň do rubriky "přístupnost".
To určitě ale plánuju to až zvládnu (jestli vůbec) galerii správně počeštit, viz. níže


TADY UVÍTÁM POMOC KDYŽ MNĚ NĚKDO PORADÍTE


Přeložit Thickbox ;) a jiné anglické názvy.
jen bych to ještě víc lokalizoval.... komentáře, JS skript pro načítání obrázků... <Prev Next> atp.

Thickbox je vytvořen mimo jiné souborem thickbox-pack.js. V něm mohu změnit next prev full image image 2 of 6 na české názvy.

Jenže jak zařídit českou diakritiku???? je to JS soubor tak jak ho mám naučit proboha česky??? (další, předchozí, zavřít, obrázek ........) TO PROSTĚ NETUŠÍM a uvítám každičkou radu

Tady je aspoň kousek ze souboru thickbox-pack.js aby bylo jasné o čem mluvím:
(function($){$.tb_init=function(domChunk){tb_init(domChunk)};$.tb_show =function(t,a,g){tb_show(t,a,g)};$.tb_remove=function(){tb_remove()};$ (document).ready(function(){tb_init('a.thickbox, area.thickbox, input.thickbox');imgLoader=new Image();if(typeof tb_pathToImage!=="undefined")imgLoader.src=tb_pathToImage});function tb_init(domChunk){$(domChunk).click(function(){var t=this.title||this.name||null;var a=this.href||this.alt;var g=this.rel||false;tb_show(t,a,g);this.blur();return false})}function tb_show(caption,url,imageGroup){try{if(typeof document.body.style.maxHeight==="undefined"){$("body","html").css({hei ght:"100%",width:"100%"});$("html").css("overflow","hidden");if(docume nt.getElementById("TB_HideSelect")===null){$("body").append("<iframe
quinux
Profil
Petra z Votic
tady moc nerozumím co myslíš? ta bílá je přece hezky vidět ( nenapadá mě jiná barva co by se tam hodila)
No je hezky vidět, když máš zdravé oči :) Jde mi o to, že jsi vytvořila hezký popis jak přístupný máš web, ale skutečnost je jiná.
Píšeš: Pro testování přístupnosti jsme použili různé metodiky jako WCAG 1.0., Blind Friendly Web či Section 508. - všechny ty metodiky mluví o kontrastu a právě ten ti tam chybí.

Jinak bych doporučil vyhodit WCAG 1.0, protože u ní neprojdeš ani prvním kontrolním stupněm. ;) Section 508 je sice dobrý, ale zase proč chodit pro metodiku až do USA, když máme jednu čerstvou za bukem :)

Každopádně celý web na mě působí profesionálně a pokud se opravdu jedná o práci amatéra, tak je to hodně dobře odvedená práce :)


PS. pro kontakt by se hodil nějaký ten kontaktní formulář.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0