Autor Zpráva
Skratch
Profil
Dobrý den, chtěl bych ohodnotit zatím pouze vzhled stránky http://skratch.yc.cz/jobs/waclaw/
Zatím není dodělaná hlavička..
Díky za váš drahocený čas ;)
fandaa
Profil
1) Zlepšil bych hlavičku.
2) Chválím za validní kód.
3) Nadpisek článku je odkaz? Málem sem si toho ani nevšimnul. Zkus to nějak zvýraznit.
4)
<table>
<tr><td class="nadpis"><h2><a href="#">Nadpis článku</a></h2></td><td class="datum">4. 8. 2008 vydal Skratch</td></tr>
</table>

Proč to dáváš zbytečně do tabulky? Nastyluj to třeba jako span ten datum vpravo atp..

Jinak je to graficky dosti chabé, nic inovativního, originálního atp...
Mistr
Profil
Skratch
(1) V MSIE 6 SP 2 je stránka rozhozená, což ještě jistě při následném (do)kódování grafického návrhu napravíš.
(2) Při pohledu na menu prakticky nepoznám, kam mnou prohlížená stránka patří. Rozdíl mezi zelenou a černou barvou písma je téměř neznatelný.
(3) V MSIE 6 SP 2 zlobí též ohraničení jednotlivých článků.
Millos
Profil
Na tejto diskusii mi chyba viac grafikov a hodnoteni relevantnych co sa tyka navstevnosti stranok.... Podla mojho nazoru je vizualna stranka webu o nieco malo dolezitejsia ako validny kod... a tej sa tu takmer nevenujete...

Skratch nehnevaj sa ale ta stranka je odpad, na nu ak nebudes mat genialny obsah nebude chodit nikto... lebo hned vidno ze ju robil 14 rocny chalan, dam ti radu... NA ZACIATOK ODKUKAVAJ OD PROFIKOV, napodobnuj ich a neskor sa dostanes aj k tomu ze zacnes vyuzivat vlastny styl ale splnajuci profi kriteria...
Měsíček
Profil
"NA ZACIATOK ODKUKAVAJ OD PROFIKOV, napodobnuj ich a neskor sa dostanes aj k tomu ze zacnes vyuzivat vlastny styl ale splnajuci profi kriteria..."

Kecy, Skratch je ve fázi, kdy dokáže nakódovat skoro vše, ale nejde mu grafika a tu se nenaučí koukáním na profesionální weby, to se může naučit jen zkoušením, zkoušením a zase jen zkoušením, pokusy a omyly, možná i nějákými návody.

Jinak rád bych viděl tvoji stránku :) jinak i když věřím, že jsi za skoro rok pokročil.
Nox
Profil
Souhlasím s Millosem ve všech třech bodech... Měsíček nevim ale když se mrkneš na kód, co sem dal fandaa, tak opravdu pochybuji o tom, že kdy dokáže nakódovat skoro vše, z čeho tak usuzuješ?

Inspirace z kvalitních prací je imho opravdu důležitá věc, dostat do krve tu tvorbu na vyšší úrovni klidně i kopírováním (pouze pro účely učení samozřejmě) a pak se teprve vrhnout na tvorbu dle vlastního charakteru...což nejde samozřejmě jinak než zkoušením, zkoušením a zase jen zkoušením, pokusy a omyly, možná i nějákými návody. s tím souhlasím

Kódově je to dobré, až na zmíněnou šílenost (ikdyž tyto stránky nejsou designem pro nakódování nijak obtížné),
ale po vizuální stránce je to bohužel opravdu bída
Měsíček
Profil
nevim ale když se mrkneš na kód, co sem dal fandaa, tak opravdu pochybuji o tom, že kdy dokáže nakódovat skoro vše, z čeho tak usuzuješ?

Vezmem to odzadu .. ukaž mi nějákou stránku, kterou si myslíš, že by Skratch nebo já nedokázal nakódovat. Zadalší to na co zde ukázal fandaa byl úsek kódu, který funguje jen se dá udělat jinak a lépe, ale to neznamená, že to neumí.

Jinak mě udivuje, že ponaučuje někdo kdo se před pár měsíci ptal jak vlastně začít s CSS a přejít z tabulkového layoutu na layout stylovaný pomocí CSS, tímto myslím milllose nebo jakou má přezdívku.

Inspirace z kvalitních prací je imho opravdu důležitá věc, dostat do krve tu tvorbu na vyšší úrovni klidně i kopírováním

Jestli myslíš graficky tak pravdu nemáš i kdybych obdivoval nějákou nádhernou práci klidně na ní koukal jak sůva 24 hodin v kuse nic mně to nenaučí.
Nox
Profil
Měsíček
ukaž mi nějákou stránku, kterou si myslíš, že by Skratch nebo já nedokázal nakódovat
Kde jsem mluvil o tobě?
Nevim, www.4djstudio.cz ? No určitě by se našla těžší, to uznávám, ale viz další poznámka

Zadalší to na co zde ukázal fandaa byl úsek kódu, který funguje jen se dá udělat jinak a lépe, ale to neznamená, že to neumí.
Takhle se nedá argumentovat...to by pak i můj pes nakódoval cokoliv...jen špatně

Jestli myslíš graficky tak pravdu nemáš i kdybych obdivoval nějákou nádhernou práci klidně na ní koukal jak sůva 24 hodin v kuse nic mně to nenaučí.
Tebe možná;) Vemem to odzadu - udělal bys velmi kvalitní stránku, kdybys v životě neviděl žádné grafické dílo?
Tímhle způsobem by malířství bylo stále na úrovni jeskynních maleb
To co jsem psal jsem bral z osobní zkušenosti (své a nejen své), takže vím, že pravdu mám... a týká se to nejen webu... proč jsou tuny 2d / 3d galerií? Není to jen o vystavení díla, je to i pro inspirování ostatních

P.S.: ach jo, nechcu zase flamewarovat:) nějak to hezky zakonči, jestli chceš
Měsíček
Profil
ach jo, nechcu zase flamewarovat:)

Já také ne, mohl by jsi prosím dát na den svůj e-mail, můžem si popovídat přes něj.
Shadowwolf
Profil
Nox: pls. můžeš mi říct co je tak hrozně těžkýho na nakódování www.4djstudio.cz? Krom toho, že je to jeden div za druhým proložený spanem ...

Kódovat by opravdu v mnoha případech mohl i pes ... a výsledek bude jako u 99% webů, bude to fungovat, ale půjde to udělat lépe.
Nox
Profil
Shadowwolf
Stejnou odpověď bych dostat na jakýkoliv web a čekal jsem to...navíc sám uznávám, že to není zrovna dobrý příklad,
to jsem už uvedl hned za tím, jiný mě v danou chvíli nenapadl

(Krom toho, že je to jeden div za druhým proložený spanem vzhledem k tomu o čem se jedná je to, jak je to nakódované, naprosto irelevantní)

Kódovat by opravdu v mnoha případech mohl i pes ... a výsledek bude jako u 99% webů, bude to fungovat, ale půjde to udělat lépe.
Přesně toto jsem napsal také

...takže než budeš horlivě kritizovat, přečti si prosím daný post;) Ne že bych v čemkoliv nesouhlasil, ale
Shadowwolf
Profil
Nox: ok, zastavme zbytečný flame a nechme kódování psům ... btw. nebylo by od věci udělat soutěž o nej nakódování nějakého designu:-)))
Měsíček
Profil
nebylo by od věci udělat soutěž o nej nakódování nějakého designu:-)))

Já bych s tím i docela souhlasil :)
vertigo4
Profil
Skratch
musím částečně souhlsit s Millosem a částečně ne... stránka je přehledná, dobře se na ni kouká, ale témeř nicneříkající... je to bez vzoru, moc hladké, jednoduché.... třeba na pozadí bych hodil nějaký pattern

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0