Autor Zpráva
vlado123
Profil
Chcem požiadať o zhodnotenie stránky apro.korma.sk a jej starej verzie. Prosím hodnotiť len novú stránku, hlavne použiteľnosť a prístupnosť. Je postavaná na Drupale.
Cikoo
Profil
vlado123
1) chybí hover v menu
2) Hľadať odsadit od levého kraje
3) proč je v hlavičce dvakrát APRO Záhradné centrum?
vlado123
Profil
Zabudol som na odkaz na starú werziu:

http://www.aprozc.sk - stará verzia
http://www.apro.korma.sk - nová verzia

Pričom platí to predczádzajúce zhodnotenie novej stránky z pohľadu použiteľnosti voči pôvodnej ďakujem.
hero95
Profil
jako normalni uživatel by mi nejvíc vadilo ze v headeru mas ten nadpis dvakrát
kdybych neumnel html atd. tak bych se do kodu asi nedival
vlado123
Profil
To máš pravdu že nápis je tam dvakrát ale to prvé je ich logo, ktoté tiež napis obsahuje.
Railbot
Profil
Na první pohled je to chaotické. Žádné optické rozdělené bloků, vše nahňácané na sebe.
vlado123
Profil
Čo myslíš, že je fozhádzané a chaotické tri bloky na úvodnej stránke? Je medzi nimi slabá šedá linka.
shaggy
Profil
vlado123
Je medzi nimi slabá šedá linka.
to nie je podstatné, čakal som, že tá nová stránka odstráni nedostatky tej starej, ale musím potvrdiť, že som z nej zmätený. Na prvý pohľad nie je jasné, kde je obsah, na čo môžem kliknúť a na čo nie.

Je dobré, že hlavné menu sa nachádza v celej hornej časti a nie je rozdelené na dve (pre mňa nelogické) skupiny ako na starej stránke. Ale už si do neho nezapracoval hover efekt (dosť dôležitá vlastnosť), alebo aspoň zvýrazniť, že na túto položku môžem kliknúť. Takto je to iba text... keby bol aspoň podčiarknutý.
Tiež by som zvažoval o zachovaní niektorých prvkov z pôvodnej stránky - konkrétne menu riešené ako záložky, myslím že by to bolo lepšie.

Čo sa týka grafickej stránky - hrôza, horšie ako predtým, napr. to "logo", prečo si použil to z pôvodnej stránky bez akejkolvek úpravy? A tiež celá hlavička - klikacie logo + klikací text "Arpo" ale "záhradné centrum" uý nie je klikacie? Čo je to za výmysel? To som ešte nevidel a nepáči sa mi to.

Verdikt - pár vecí je vylepšených oproti starej verzii, ale v konečnom dôsledku je to horšie ako stará verzia.
Railbot
Profil
vlado123
Nějaké slabé šedé linky jsem se ani nevšiml a je to úplně jedno, protože já to myslím obecně. Vše je na sobě namačkané, není to nijak hezky nastylované a zkrátka chaos a je to ošklivé. Možná když se naučíš trochu dělat webové stránky, tak to zvládneš lépe. A začni tím, že nebudes používat tabulky na strukturu webu (jen tím jsi 5 let zpátky).
vlado123
Profil
Railbot
A začni tím, že nebudes používat tabulky na strukturu webu (jen tím jsi 5 let zpátky)

Chcem ťa upozorniť že stránka na www.aprozc.sk je stará verzia a na adrese www.apro.korma.sk je nová verzia ktorú som robil ja.
Railbot
Profil
vlado123
Prašť jako uhoď. Taky žádná slává, vážně.
muco
Profil *
Mnoo nemam rad sive farby je to take nekontrastne :D
vlado123
Profil
Nemá niekto nejakú pozitívnu kritiku ktorá by viedla k vylepšeniu stránky.
Grafiku stránky momentálne mením a upravujem, ale mńa zaujíma kvalitatívny rozdiel v prístupnosti medzi jednotlivými verziami stránky.
shaggy
Profil
vlado123
náhodou si môj príspevok nečítal? Myslím, že to bola konštruktívna kritika (ohľadom zvýraznenia menu, použitia záložiek ako to bolo na starom webe), úprava loga - aby zapadalo do stránky.
Alebo si konštruktívnu kritiku predstavuješ inak? Napríklad tak, že ti povieme, že to je super a že sú tam len malé chybičky? Ale ono to super nie je a nevidím ani rozdiel oproti starej verzii, kvalitatívne sú si rovnaké.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0