21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
« 1 2 »
Autor Zpráva
Nai Dzet Quiv
Ahoj,
chybí hlavička, ale řekněte mi, jestli jsem na správné cestě.
odkaz: http://zkusit-to.ic.cz/nahled.png .
PS: nemluvte o podobnosti s bloguje.cz!, ten server jsem navštívil jednou, a to v souvislosti s upozorněním na tu podobnost. (Ale JMENO.bloguje.cz občas navštívím.)
Nai Dzet Quiv
popřípadě poraďte s http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=70 35 , týká se to toho.
Nai Dzet Quiv
Haha. Já nemyslel "jmeno.bloguje.cz", ale uplne-cokoliv-nemusi-to-existovat.bloguje.cz . Řekněte mi - kdo si dá jméno "jméno"? ;-)
kohout
Profil *
mě se to dost líbí, tyhle barvy mám rád... ;-) škoda že dáváš screen, že nemůžu nahlédnout do kódu, a nemohu se podívat na hoovery a tak...
Marty
No prozatím není skoro co hodnotit, ale jsem už tak nějak zvyklej, že přepínání jazyků je v pravým horním rohu...
Nai Dzet Quiv
pro Kohouta: Díky. Jak Ti připadá ta barva v pozadí hlavičky?
Link na celý web sem dám až bude doména, protože zatím ji nemám registrovanou. ;-)
Nai Dzet Quiv
pro Martyho: Ta hlavička čeká na "kardinální nápad", resp. především nějaké hezké písmo.
Jazyky v 95% netřeba přepínat, je tam přesměrování. Ale ty to zvládneš! ;-)
Nai Dzet Quiv
Já se na to ****. To pozadí ma být žluté (VELMI světle), ne šedé!!
Koupil jsem si monitor EIZO 568, a neumím moc nastavit barvy...
Nai Dzet Quiv
OK. Dal jsem na monitoru "nastavit automaticky", ono se to nastavilo. RGB: 44%, 46%, 48%. A já to hned po koupi nastavil na 3krát 50%... :-(
Nai Dzet Quiv
AKTUÁLNÍ VERZE: http://zkusit-to.ic.cz/nahled.png
(Sorry za ta kila příspěvků... :-( )
mat
jen malý dotaz - podle titulku jde o cestovní kancelář, a ta se mi tam nějak nerýsuje...
Nai Dzet Quiv
pro Mata: Mně už se na localhostu rýsuje! ;-)))
mat
mat

aha v té první verzi se to trošku rýsuje, já koukal na tu žlutou...
SuE
mně se to líbí
ale na tu podobnost s bloguje pozor, třeba u tohohle webu je imho menší a přesto na to někteří upozorňovali:
http://www.moderniweb.cz/?cast=detail&web_id=112

bloguje je prostě moc profláklé a má bohužel ty prvky designu, které tak nějak automaticky každému pasují do návrhu
printf
Pěkné. Já třeba na bloguje nechodím, takže mi to nevadí. Navíc když něco dobře funguje, proč se chtít za každou cenu lišit, do auta si taky nedám hranatý volant jen proto že kulatý je dost profláklý...

Ale nechápu proč se hned na úvodní straně cestovky tolik vnucuje to přihlášení. To máte tolik stálých klientů? Jaká je výhoda přihlášení, že uvidím celou nabídku? Nebo je to cestovní agentura jen pro členy klubu, ostatní hurá ke konkurenci?

Moje malé doporučení: poslední dobou mně velmi potěší stránky, kde je hned na úvodní stránce (třeba v zápatí) uvedena adresa provozovny. Člověk se nemusí nikam proklikávat, hned vidí že cestovka má provozovnu a že to není jen nějakej fór.
Nai Dzet Quiv
pro Mata: on to je screenshot jiné stránky (ty dva odkazy), a navíc jen ta druhá má ty barvy, jaké jsem chtěl... Já myslel, že myslíš NEHOTOVOU hlavičku.
pro SuE: Dík. Ten web Dexus je fakt bomba. Svědomí mám čisté, já Bloguje nekopíruji!
Nai Dzet Quiv
pro PrintF: To není titulní strana. ;-) Na titulní straně je toto: http://zkusit-to.ic.cz/obr.png (domysli si žlutý design). Dík.
printf
aha, to jsem přehlédl :-)
Šlaha
Mně se teda víc líbí to šedé, z é žluté mě bolí oči
SuE
Nai: já to přece vím, že nekopíruješ :-)
ta žlutá je moc jasná . možná trochu ztlumit?
Kráťa
já viděl pouze to šedé. Líbilo se mi to. Co udělat tu šedou podkladovou šedivější, že by to jako bylo kontrastnější a místo oranžové použít tmavou červenou, či tmavou zelenou?
Nai Dzet Quiv
Ona to MĚLA být taková špinavá OPRAVDU SVĚTLE žlutá. Takže přehazuju nastavení monitoru, abych ji chytil. ;-)
Nai Dzet Quiv
Ta šedá verze je sice hezčí, ale tohle je cestovka, navíc je jaro, takže hezky veselé barvy, žádná šeď! Ale jak jsem měl prvně nastavený monitor, tak ta žlutá byla perfektní!!
Nai Dzet Quiv
Snad jsem ten odstín chytil, tak, jak byl původně.
nejnovější verze: http://zkusit-to.ic.cz/nahled-novy.png
Líbí?
Dodělám "jen" hlavičku a je to! ;-)
PS: "normální" odkazy jsou při :hover v barvě #333 (zkusím změnit), v menu zoranžovějí (= stanou se oranžovými) a rámečky formulářů při akci :focus také zoranžovějí (musím vymyslet nějaké zvýraznění i pro I.E. - asi to nastavím i pro :hover...).
SuE
joo, teď je to příjemné :-)
Nai Dzet Quiv
Snad jsem ty barvy nastavil OK, a nejsou tam nějaké příšery... ;-)
Monitor z Japonska, 15.000 korun s DPH - to by měl i sám pracovat, ne? ;-)
Nai Dzet Quiv
Upgrade/update: Tak jsem na Vaše doporučení přidal do patičky adresu (obrázek NENÍ upraven!).
Otázka: Jak se píče adresa v ZAHRANIČÍ (nekonkrétní, ale hl. v DE, GB atd.)? (Pozn.: v jedné řádce.)
jméno, ulice, PSČ, město, stát -> ?
Díky.
printf
Ta šedá verze je sice hezčí, ale tohle je cestovka, navíc je jaro, takže hezky veselé barvy, žádná šeď!
souhlasím, možná by v tom duchu mohl být dobrý nápad přidat nějaký obrázek luxusního hotelu, pláže či přírody (podle toho kam cestovka jezdí) aby to víc navnadilo. Aby si unavený úředník v práci řekl, to je ale nádhera a já tu jen sedim, hned si jdu koupit zájezd... :-)

adresu bych psal:
jméno, ulice, město, PSČ - stát
nebo tak nějak...
Nai Dzet Quiv
pro PrintF: Díky. Já jsem se chtěl fotkám v hlavičce vyhnout, dle mého názoru se to do tohoto designu moc nehodí. Já bych chtěl ten design držet jen v několika barvách, cílem je jistá elegance. Důraz je kladen na jednobarevné plochy, které jsou zvýrazněny jemnou linkou.
Obrázky ale musí být - budou v hlavním divu (ten největší), aby to nevypadalo jako web W3C... ;-)
Cílem designu je navodit pocit solidní společnosti, která zítra nezkrachuje. ;-)
honzan
Profil *
jen me tak napadlo - co to udelat misto te zlute velmi jmne zelene?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0