Autor Zpráva
zuza
Profil *
Zajímá mě váš názor s případné tipy na tyhle stránky: http://www.lipaalipa.unas.cz/index.html
(už jsem jednou psala, za již dříve poskytnutou kritiku děkuji Railbotovi a těším se na další).
P.S.: diskusní fórum je v němčině, s tím ještě něco udělám...
kašparov
Profil
* Tak začnu od pozadí, které na sebe vizualně nenavazuje, je to dost nepekné alespoň z mého pohledu.
* Obrázky v hlavičce (květina) a tak nejak obecně se mi moc nelíbí
* Co jsem tak nakoukl do zdrojového kódu - doporučil bych ti používat externích stylů
* Možná bych na index přidal něco o tom kam se návštěvník dostal (krátky odstavec, co na stránkách je k nalezení)
Minnoc
Profil
Pozadí a hlavička se mi též nelíbí, zvolené barvy mi nesedí. A kód mi na tak jednouduchou stránku připadá poměrně složitý. ;)
zuza
Profil *
kašparov
Díky za názor.
1) prosím o vysvětlení, co myslíš tím "na sebe vizualně nenavazuje"?
2) hlavička je problém, pořád to předělávám možná by to chtělo jednodušeji?
3) to příjde, jsem začátečník
4) dobrý nápad
zuza
Profil *
Minnoc
Hlavička se mi taky moc nelíbí, proto to sem dávám, prostě pořád nevím, jak to udělat co nejlépe. A určitě ti nesedí ta růžová se zelenou. Tak co by se tam podle tebe hodilo líp?
V kódu se opravdu ještě trochu motám, jsem "pokročilý začátečník", ale pracuji na tom.
AlešD
Profil
zuza

pakliže jste začátečník, tak sklápím klobouk

něco mírné kritiky však ano:
- title je sice pro každou stránku jiné, ale takové divné, třeba my, vzhledem k tomu, že title je snad nejdůležitější nadpis na stránce doporučil bych to přepracovat.
- ta fialová miska nebo snad košík vlevo je nehezky oříznutá - prosvítá tam bílá
- co mě mrzí, že se na to hezké povídání na úvodní straně neumím znova dostat, když odskočím jinam
- takový ten kroucanec na konci článků je jakýsi, no okousaný
- v HTML bych dal menu do MENU a neřešil divem a paragrafem, na druhé straně to funguje, takže asi pro inspiraci příště
- v CSS font-size: v px - nepůjde zvětšovat text v IE
- v CSS identifikátor #a, no sice to asi být může, ale možnost spletení s anchorem by mě vcelku děsila


Závěr: moc se mi to líbí!
zuza
Profil *
AlešD
1) zamyslím se
2) díky, to se pozná estét ;)
3) osobně mě to vůbec nenapadlo, i když jsem tady několikrát četla, že návštěvník stránek neroluje - určitě změním navigaci
4) uvidím, co se s tím dá dělat.
5) díky
6) kde to je?
7) ?
Skogen
Profil *
Koukám na to mobilem, takže jen omezeně..

Fajn obsah, dobře se čte, disponuješ verbálním nadáním, kterým trumfneš leckterého profíka webtvorby. Stránky mají smysl.

Kód je záležitostí zkušenosti, protože potenciál na to máš.

- po úpravě volá grafika. Nejsem grafik, ale co vím, profi grafici mají zřídka chuť slézt ze svých výšin, takže:
- ta růžová v pozadí obrázku se opravdu tluče se zeleným pozadím webu
- než vystřihávat a snažit se trefit odstín pozadí je lepší použít formát GIF s nastavenou průhledností pozadí. Jestli se GIF nehodí, dát obrázku pozadí dle nějaké utility na míchání barev - dobrý program je [url=http//:www.slunecnice.cz/sw/barvy-burian/]Barvy 3.0[/url]. Když už vystřihávat, pak z pozadí přibližně odpovídajícího barvě budoucího podkladu (zde pozadí webu) a pohrát si s konturama, aby působily přirozeně.

Netuším co na grafiku používáš, nebudu radit žádné Photoshopy, Gimpy a Corely, se kterými se člověk musí sžívat několik měsíců. Pro dobrou jednodušší práci bez vrstev postačí [url=http//:www.photofiltre.free.fr/frames_en.htm]Photofiltre free[/url]. Po zadání názvu do Googlu vyskočí i odkaz na českou stránku s tipy, například jak na přechody mezi obrázky.
Skogen
Profil *
Nějak jsem zmotal formátování těch odkazů, ono se to na mobilu dělá hůř, takže to bude chtít z toho bordelu ručně vytáhnout ;o)
zuza
Profil *
Díky vám za tipy. Trochu jsem se v tom povrtala a:
Kašparov: dala jsem na úvod pro koho ty stránky jsou určeny a jaký je smysl jejich existence
AlešD: díky tobě jsem konečně udělala změnu v navigaci, myslím, že je to takhle přehlednější. Dále starý košík jsem vyměnila za nový, okousané bordury jsem nahradila květinami, ale jen narychlo, do budoucna vymyslím něco jiného, dále se omlouvám za #a, ale nechala jsem to tam. Až budu mít čas, tak ten kód stejně budu muset vyčistit, protože se na to nedá dívat.
SkogenDíky, díky. Také nejsem grafik, to bude ještě dlouhá cesta k přiblížení se k dokonalosti ;-)
(nová verze v této chvíli funguje na IE a Opeře).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0