« 1 2 3 »
Autor Zpráva
mantisa
Profil
Plaváček

Ahoj, jelikož jsem stále HTML a CSS patlal, rád bych se přiučil na Railbotově kódu, které třídy by měl ubrat. Mohl bys to prozradit, prosím?
Plaváček
Profil
mantisa

Každý kodér má svůj rukopis a takhle narychlo nemám čas se v tom příliš vrtat. Minimálně h2 class=border ubrat lze, protože jediný další H2 je v DIV class=plavacek, pak tedy stačí využít kontextu. Jinak řečeno, pro všechny H2 nastavím to, co je ted pro h2 class=border a pro H2 v DIVu plavacek to jenom zruším. Třeba.

Railbot

Mimochodem, zaznamenal jsem ještě jednu chybičku, při menším rozlišení se ti špatně poskládá pozadí, viz screenshot: http://klient.plavacek.net/railbot.gif
vertigo4
Profil
ještě bych doplnil, že by neuškodilo přidání titlů u odkazů

celkem mě rozesmálo <div class="plavacek"> ;)
Railbot
Profil
Mno jo, pozadí na body se vykreslí jen ve viditelné oblasti viewportu, už ne v místech kam se musí odscollovat. Zajímavé, řešení z fleku neznám. Naštěstí je to jen problém rozlišení 800x600 a menší, takže nic kritického.
Railbot
Profil
vertigo4
K čemu title? Chápu to u odkazů, kde anchor text lze ještě nějak rozepsat a více uprřesnit odkazovanou stránku. Jinak to mám za zbytečné bajty navíc.
Plaváček
Profil
Railbot

Zajímavé, řešení z fleku neznám.

Chyba, pane kodére :)
Railbot
Profil
Plaváček
Minimálně h2 class=border ubrat lze
Uberu jednu třídu, ulehčím kódu o dvě slova a do stylopisu přibude čtveřice vynulovaných hodnot, což je znatelně více znaků. Datově je to k horšímu, co do přehlednosti je jedna třída bezvýznamná. Nic, co by stálo za úvahu.
vertigo4
Profil
Railbot
když myslíš.... podle mne by měl být u každého odkazu title... jinak ti to blbne s tím pozadím už při změně velikosti okna na (odhaduji) 900x(yyy)
Plaváček
Profil
Railbot

Nic, co by stálo za úvahu.

Vím, ale byl jsem požádán o odpověď, tak jsem odpověděl.
will
Profil *
Ahoj,

Necetl jsem vsechny prispevky ale vsiml jsem si jednoho detailu...jak je pozadi (vpravo) prechod z tmave hnede do svetlejsi..je to defakto jakoby po cele sirce celeho webu i pod tim "papirem" nicmene diry nahore v tom "papire" maji pozadi te svetle hnede ikdyz by tam mel byt nejspis taky ten prechod z tmave do svetle? nebo to je zamerne?:)

Jinak se mi to celkem libi :)
mantisa
Profil
Plaváček

A není to ("neřešitelná") chyba prohlížečů?
Mně to chvíli dělalo v Opeře, pokud jsem ručne zmenšoval okno a pak to najednou přestalo...
Railbot
Profil
will
Dobrý postřeh. Taková grafická chybička. Doufal jsem, že si toho nikdo nevšimne :o)
will
Profil *
Railbot
Tak to jsem asi rekl neco co jsem nemel :))) no ja si toho nejak vsiml nedopatrenim:))))
Zdeněk Košťál
Profil
vertigo4
podle mne by měl být u každého odkazu title
Podle mě by měl být u odkazů, které nemají dost popisný text a mohlo by se stát, že by někdo nepochopil, k čemu slouží. Dříve jsem se to snažil psát u všech, ale opakování textu v title odkazu (i když to řeknu jinak, co jiného tam napsat než to stejné co je v textu odkazu) je blbost.
Railbot
Profil
Zdeněk Košťál
Tak na tom se shondme, viz má reakce výše.
Manq
Profil
ale opakování textu v title odkazu (i když to řeknu jinak, co jiného tam napsat než to stejné co je v textu odkazu) je blbost.
To ano, ale například u klikacího loga se text Klepnutím se přesunete na hlavní stránku hodí. Nebo odkaz, který vede mimo stránku také jeden title unese.
Railbot
Profil
Manq
Klikací logo nemám a odkazy mimo jsou značené ikonou. Tolik k mému případu. Další úvahy na toto téma prosím jinam.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Railbotovi:
1) Klikatý okraj obsahové části je v některých místech zubatý.
2) V sekci „O mně“ je nepěkná mezera mezi prvním písmenem „T“ a „vorba“ (taktéž „...a plány do budoucna“).
3) Stejně jako kolegové bych rozklikal obrázky referencí.
4) Proč odstavec v sekci „...a plány do budoucna“ nemá okraj? Nevypadal dobře?

Je to dobré, ale dřívější vzhled se mně líbil více.
Railbot
Profil
Reaguji na Str4wberryho

1) je, bohužel, musí být průhledný a kvůli IE jsem použil zcela průhledné pozadí, nechtěl jsem to komplikovat filtrem.
2) napraveno
3) budou
4) nevypadal

Díky.
oogi
Profil
Railbot
Nic revolučního, ale je to pěkné.

Nemělo by být dole v těch odkazech WeBdesigner Wall? Navíc url u tohoto odkazu je naprosto neshodující se s popiskem, což působí dost podivně a nedůvěryhodně...
Railbot
Profil
oogi
Na revoluční věci jsou tu grafici povoláním, ne já, to je pravda. Děkuji.

Mělo. Díky za upozornění, smíchali se mi tam dvě věci dohromady při poslední aktualizaci.
Mistr
Profil
Railbot
Jen tak, co mne napadne na první pohled (abys neřekl):
(1) Mám dojem, že je mezera mezi prvním a zbylými písmeny ve slově Mám (je to první slovo v části ...a plány do budoucna). Bylo by možné ji ještě odstranit (či zmenšit)?
(2) Jako alternativní popisek máš u všech obrázků totožný text náhled reference. Hnidopišsky lze poznamenat, že by tam mělo být spíše náhled loga referenčního projektu apod.
(3) Dávám k úvaze, zda náhledy referencí neudělat klikací. Vím, máš klikací nadpisky, já bych zauvažoval i nad obrázky.
(4) Nadpisek O mně není podtržen. A přitom vypadá vizuelně velmi podobně s nadpisky Jaké mám reference a ...a plány do budoucna.

Jak můžeš sám vidět, jsou to poznámky, které se v tomto tématu již objevily výše. Takže v podstatě již nic dalšího k tématu nepřinesou.
Plaváček
Profil
mantisa

A není to ("neřešitelná") chyba prohlížečů?

Není. Prostě pro kvalitní prohlížeče použiješ min-width pro postižený blok s pozadím, pro IE 6 pak expression. Však jsme to spolu už řešili, ne?
mantisa
Profil
Plaváček

nj, mě nenapadlo, že by to mohlo být ono :-)

mimochodem, min-width v body zabírala i pro IE 6, pokud si pamatuji...
Railbot
Profil
Mistr
Ahoj, díky.

1) je to vizuální klam, maximálně vada na kráse fontu Georgia
2) máš pravdu
3) už jsou
4) Vypadá, ale chtl jsem, aby byl jiný. S jeho podtržením bych musel odstranit barevný okraj odstavce, nebylo by to pěkné. Takže to nechám, jak to je nyní.
Flip
Profil
Railbot
v pohodě :o) kód je kvalita, ostatně, co jiného by se od tebe mělo čekat... grafika trošku v oldschool stylu, vadí mi tam ta lajdácká vlnka, která lemuje obsahovou část zprava... jinak pohodka, líbí se mi zpracování části Reference ;o)


mantisa, vertigo4, Měsíček .... jako malé děti... dlouho jsem tu teď na diskuzi nebyl a vidím, že se toho moc nezměnilo... berte ten webdesign trošku z nadhledem, přijde mi, že se tady musíte za každou cenu hádat a dokazovat si, kdo je větší pan webdesignér... běžte raději pracovat :P
vertigo4
Profil
Flip
to je pravda...
gigin
Profil *
Railbot

Sorry za OT, ale chtěl bych využít příležitosti k dotazu:
Na diskusi k článkům na aktualne není použito naprosto nic, co by nějak eliminovalo blby, takže je tam poněkud přeblbováno. S někým z aktualne už jsem si psal, odpověděl mi, že není v lidských silách to promazávat.
O tom nepochybuji. Na druhou stranu si myslím, že postupy k blokování spamu existují, je to jen otázka trochu se nad tím zamyslet.
Takže by mě zajímalo, proč tam žádné takové opatření není. Je to proto,že si ho neobjednali?

Ještě jednou se omlouvám za OT.
Railbot
Profil
Flip
Díky :)

gigin
Asi takhle - vývojáři budou mít vždy mnohem důležitější věci na práci, než psát scripty na blokaci spamu v diskuzích. Nedá se nic dělat. Na českém netu jsou internetové diskuze solidní žumpa, doporučuji tam nechodit, člověk o nic nepřijde.
Flip
Profil
Railbot
člověk o nic nepřijde

tak tak... občas, ale třeba kouknu na Novinky.cz a jenom kroutím hlavou a v duchu se ptám, co jsou ty individua sakra zač? :o)
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0