« 1 2 »
Autor Zpráva
Dranel
Profil
Mám rozdělaný svůj fantasy portál a potřeboval bych vědět, jestli se ubírám správným směrem. Tedy ubírám, ale potřebuju poradit tu správnou pěšinku.

A taky bych vás ještě rád poprosil o zhodnocení "sloganu" Fantasy portál, zhodnocení titulku, kódu, optimalizace, typografie a stylistiky... prostě všeho krom obsahu :)
Minnoc
Profil
1) Hlavička se mi nelíbí.
2) Nadpisy jako úvodník, tvorba, ....... jsou málo kontrastní
3) Active položka v menu je nekontrastní, až přímo křovácká.
4) Patička se mi nelíbí, přpadá mi chaotická.
5) Tagy jako <b><strong> se dají řešit pomocí CSS.
6) Nikde nevidim nadpis <h1>.
7) U odstavce "Pokud se v tom ztrácíte už teď....." chybí </p>
To je ode mě vše, zbytek nechávám na ostatních. ;)
Dranel
Profil
Minnoc
ad 1) Mě také ne. Nejsem grafik, je tam jen pro představu.
ad 2) Vím, ale když je dám bíle, bude křičet menu místo obsahu, a to nechci.
ad 3) Opravím
ad 4) Proč? Vždyť je to tam tak pěkně naskládané
ad 5) Ano dají. Takže mám místo <b> dát <span class="tucne">? Pěkná blbost viď. Je to důležitý text, takže si "vytiskne" tučně nezávisle na CSS. Viz
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=4&topic=62 800
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=6 7830
ad 6) Slepče, hledej :)
ad 7) Díky, opraveno.
Minnoc
Profil
4) nevím, moc se v tom na první pohled nevyznám.
5) nemusíš tam dávat <span class="tucne">, stači jen p SPAN, a to co potřebuješ. ;)
6) srry, nevšiml sem si.
Dranel
Profil
Minnoc
ad 4) Ale asi máš pravdu - je tam moc informací
ad 5) V tomhle ale opravdu nevidím důvod... nějak nechápu :(
ad 6) V pohodě, jsme jen lidi :)
Nox
Profil
V (5) souhlasím s Dranelem... span je nesémantický, je to nesmysl tam dávat

jestli se ubírám správným směrem
Minimálně z hlediska vizuálního/návštěvnického ne... upřímně otevřít tvé stránky, asi bych je zase rychle zavřel, nejsou moc přitažlivé
1) Vizuální stránka (VS) nemá s fantasy nic společného, ani barvy k němu příliš nesedí
2) Hlavička...prostě nic bohužel...
3) Patičku vycentruj, větší padding, 3 řádky s licencí zmenši písmo a výraznost, máš tam 2x copyright
4) Zmenšil bych to h3
5) Favicona jaksi nesedí ke zbytku webu

---
1) <h1>Úvodní strana</h1><h3>Vítejte aneb Buďte zdrávi</h3> ...proč hned h3? Dej h2
2) <a name='nahoru'></a> místo tohoto stačí použít toho idčka "site"
3) Description by měl obsahovat i název webu a jeho stručný popis, asi bych taky psal stručnější formou, ne plné věty
4) Co ty interní styly;) <input type="text" size="15" style="display: block; width: 112px;">

Tak to je zatím vše...
Pavel Krátký
Profil *
ahoj, prolítl jsem to jen v rychlosti

hlavička - souhlasím - udělej ji hezčí, lépe komprimuj a DEJ TAM LOGO = "DRANEL.CZ - jedinečný Fantasy portál" nebo něco takového

buďte vítáni nebo zdrávi ??? proč NEBO? dej tam "A"

používáš patkové písmo v nadpisu, proč? v ostatním textu máš bezpatkové (což je mimochodem pro obrazovku správně)

proč píšeš "poměrně mladý web"? tím sám sebe trochu shazuješ. Napiš něco ve stylu: "dobrá zpráva pro všechny přátele (fantasy) - DRANEL.cz je tu!"

namátkově jsem kiknul na "chat" ---- "požadovaná stránka není na serveru...." - místo toho doporučuju nalákat návštěvníky na něco zajímavého, co chat bude umět (pokud tam něco takového bude) a DÁT TAM HLÁŠKU "makám na tom ve dne v noci, už se nemůžu dočkat stejně jako vy, chatovat začneme 1.dubna 2008 - ano, na Apríla, to bude rozjezd, těším se na vaše apríly z říše fantasy"

zatím
Pavel
Viky
Profil *
Jak se tak dívám (nejen v tomhle topicu), tak Pavel Krátký je samej vtip ! Jen tak dál ! ;-)
Měsíček
Profil
No Draneli upřímně nic moc, čekal jsem více.

1.) Hlavička strašná, ale to nevadí není důležitá, ale uvítal bych tam alespoň nějáký nápis například "Dranel" a ne nějákou díru po meteoritu :)
2.) To menu je opravdu vražedné, černý text na tmavě šedé pozadí to musíš mít zrak nebo monitor s nadnormálním jasem. Opravdu si myslíš, že je dobré koukat tak složitě na téměř neviditelný text??
3.) Patička už jsem si všimnul i na tvém kořenovém webu, že je specifický právě touto patičku, ale bylo by lepší kdyby jsi ten text alespoň zvýraznil (bílou) a zmenšil je to tam naskládané a namačkané víc jak sardinky. Jinak nemusíš nic ubírat, ale zvýrazni a zmenši.
4.) Proč jsou některé odkazy šedou a některé oranžovou? Nechápu.
5.) K čemu dva copyrighty?
6.) Ten hledač v IE7 se mi moc nelíbí asi bych si s tím více vyhrál, dalo by se to krásně udělat na jeden řádek.
7.) Fórum .. nechceš si raději udělat svoje?
8.) Tohle mne pěkně rozesmálo :)

"<meta name="description" content="Zaregistrujte se a získejte mnoho výhod">"

takže abych věděl něco o tvém webu čili popisek tvého webu je "Zaregistrujte se a získáte ..." :)))
9.) Ta kotva nahoru se mi zdá hodně nešikovná, nešlo by to navázat na div "site"?
10.) K čemu pak planceš interní stylopis když máš i externí CSS soubor?
11.) Pročpak necháváš prázdný title="" ? To ho tam už nemusíš dávat vůbec ..

Jinak zatím se mi to moc nelíbí hlavně, že musím luštit několik sekund to menu to je opravdu hrůzka, ale snad to menu vylepšíš na úroveň čitelnosti. :)
Měsíček
Profil
Osmý bod beru zpět :)) až teď mi došlo, že jsi to generoval pro každou stránku jiný, takže osmý bod vypusť.
Pavel Krátký
Profil *
drahý(á) Viky
humor je, zdá se, poslední věc, která mi ještě jde :-)
BTW. díky za pomoc v "mém" threadu
Viktor Hanáček
Profil
Jsem Viky jako Viktor ;-) Odteď už s celým jménem :)
Pavel Krátký
Profil *
to je fajn, že ses nechal tak rychle (a dobře) "pojmenovat" :-))
Nox
Profil
Měsíček
8) zase tak úplně mimo tvůj původní příspěvek nebyl, jak už jsem psal - imho by
mělo description obsahovat také něco jako "Dranel - web o fantasy - ..." a za tím až nějaký ten popis stránky

Viktor Hanáček
Jak se tak dívám (nejen v tomhle topicu), tak Pavel Krátký je samej vtip ! Jen tak dál ! ;-)
Konstruktivní příspěvek....nerýpej do přínosných příspěvků když sám si nic hodnotného nepřinesl...aspoň že ho tu celé měsíce analyzuješ....
Dranel
Profil
Nox
ad 1) Barvy už asi zůstanou. Sedí mi ta ze všech nejvíce. Ostatně jaká barva je fantasy, že. Jinak s headerem souhlasím, je tam jen aby tam něco bylo.
ad 2) Viz výše
ad 3) Asi vycentruju. Proč větší padding. Písmo zmenším. 2x (c) se mi líbí.
ad 4) Možná pravda... možná.
ad 5) Ta je tam ještě jako zbytek starého vzhledu. Asi ji vyhodím úplně. Naco další HTTP požadavek.

--

ad 1) Protože h2 mám nastylovaný na jinou velikost. A musel bych tomu dát třídu atd atd. A to je dle mě zbytečnost.
ad 2) Pravda, dík.
ad 3) Díky za poučení, opravím.
ad 4) Nedoděláno. Opravím. Avšak někde se mi to zdá, kvůli jedné věci na webu dělat třídu, jako blbost.

Díky za kritiku :)
Dranel
Profil
Pavel Krátký
hlavička - souhlasím - udělej ji hezčí, lépe komprimuj a DEJ TAM LOGO = "DRANEL.CZ - jedinečný Fantasy portál" nebo něco takového
Dobrej nápad s tím "jedinečný"... zatím je to asi nejlepší :)

buďte vítáni nebo zdrávi ??? proč NEBO? dej tam "A"
A nebo jedno z toho smažu...

používáš patkové písmo v nadpisu, proč? v ostatním textu máš bezpatkové (což je mimochodem pro obrazovku správně)
Protože by to jinak bylo monotónní. Takhle je to pěkné, zdá se mi.

proč píšeš "poměrně mladý web"? tím sám sebe trochu shazuješ. Napiš něco ve stylu: "dobrá zpráva pro všechny přátele (fantasy) - DRANEL.cz je tu!"
Pravda, změním.

namátkově jsem kiknul na "chat" ---- "požadovaná stránka není na serveru...." - místo toho doporučuju nalákat návštěvníky na něco zajímavého, co chat bude umět (pokud tam něco takového bude) a DÁT TAM HLÁŠKU "makám na tom ve dne v noci, už se nemůžu dočkat stejně jako vy, chatovat začneme 1.dubna 2008 - ano, na Apríla, to bude rozjezd, těším se na vaše apríly z říše fantasy"
Zatím není k dispozici žádná stránka. Ještě jsem to nenapojil na DB.

Díky za kritiku :)
yFang
Profil
Dranel
Myslím, že tenhle design k fantasy není zrovna šťastný. Do hlavičky by to chtělo něco typického (skřety, jednorožce, draka nebo tak něco) a ne D a pár fleků. A pak podle toho přizpůsobit zbytek. Tohle se mi vážně nelíbí.
A jak už zmínil Nox favicon by taky chtěla přizpůsobit designu.
Dranel
Profil
Měsíček
No Draneli upřímně nic moc, čekal jsem více.
Nemůžu za to, jsem jen kodér :(

ad 1) Heh tak to mě rozesmálo :) - Hlava přijde předělat, nicméně ty díry, kde prosvítá pozadí, se mi jeví jako dobrý nápad.
ad 2) Jasný, ale jak už jsem jednou psal, když písmo zesvětlím, vynikne více menu než obsah. A to asi není nejlepší.
ad 3) Dost kostrbatě jsi to napsal. Pochopil jsem z toho to, že mám zmenšit písmo (souhlas) a zvýraznit ho (nesouhlas).
ad 4) Šedou jsou ty, na které jsi již klikl (a:visited), zbytek je oranžově. Nebo je to u tebe jinak?
ad 5) Netuším, zdá se mi to tak hezké... Samotné (c) se mi nelíbí, samotný Copyright možná ještě jde.
ad 6) Ten hledač se mi nelíbí nikde. Udělám tam jinej border (asi gray) a jinej submit (asi obrázkem). A bude na jednom řádku.
ad 7) Chci, tohle je jen dočasně. Až web naplno spustím, už bude i vlastní forum a chat.
ad 8) Nevadí, každej se někdy splete :)
ad 9) Je to možný, skusím.
ad 10) Vysvětleno v odpovědích výše.
ad 11) Doplním... v tu chvíli mě nenapadlo, co bych tam napsal :) - tedy nic smysluplného.

Díky za kritiku :)
Dranel
Profil
yFang
Díky za kritiku designu. Je na místě, nicméně já nejsem grafik. Header je tam jen proto, aby tam něco bylo. Nějaký ten skřet tam bude. A bude přes to oranžověj filtr, jelikož mi ta barva tam sedla ze všech nejlíp. Nebo snad máte (i ostatní) něco proti oranžový na fantasy webu? Viz www.dracidoupe.cz
yFang
Profil
Dranel
No co si budem namlouvat www.dracidoupe.cz taky nic moc. Myslim, že by mi tam líp sedla modrá. (Armáda skřetů v dešti, celý laděný do modra :-)) Ale změnou barvy nic nevyřešíš, podle mě by to chtělo změnu designu od základu.
Dranel
Profil
Ještě bych chtěl podotknout dvě věci:

1) V dnešní době, kdy internetu vládnou obrázky, flash a podobné, se mnoho lidí dívá na webovky a hodnotí je jen dle vzhledu. Je jen málo těch, kteří zkoumají jeho propracovanost, kvalitu kódu, laytou, typografii, strukturu. Děkuji vám tedy, že hodnotíte mou grafiku, nicméně já už s tím nic neudělám - jsem kodér.

2) Co vlastně znamená to slůvko ad, které používám před čísly odpovědí?
Dranel
Profil
yFang
Jasně že ta stránka stojí graficky za prd. Jen jsem chtěl na ní ukázat, že oranžová není špatná a že je používaná. Jinal k tý změně designu od základů viz bod 1) o příspěvek výše.
Měsíček
Profil
"Děkuji vám tedy, že hodnotíte mou grafiku, nicméně já už s tím nic neudělám - jsem kodér. "

Třeba tady se nikdo graficky nenadřel a přeci je to graficky pěkné, to, že jsi kodér a ne grafik tak ještě neznamená, že by jsi se mněl na grafiku vykdáknout.

"2) Co vlastně znamená to slůvko ad, které používám před čísly odpovědí?"

Že by zkratka od slova additional čili další? :))))

"ad 2) Jasný, ale jak už jsem jednou psal, když písmo zesvětlím, vynikne více menu než obsah. A to asi není nejlepší. "

Omyl, nemusíš dávat nějákou křiklavou barvu, která přitáhne na menu a odpudí od obsahu .. udělej to neutrálně, ale ne hlavně tak, aby to člověka odradilo .. teď když je tma se na to kouká průměrně, ale v poledne to nejde skoro vidět a to je dobře? Jinak také menu by mělo návštěvníkovi ukázat možnosti webu, určitě si nebude číst dlouhý obsah, jen proto, aby zjistil co na svém webu máš.
yFang
Profil
Dranel
V dnešní době, kdy internetu vládnou obrázky, flash a podobné, se mnoho lidí dívá na webovky a hodnotí je jen dle vzhledu.
Důležitý je první dojem: buď se na stránky vrátím a budu vracet třeba pravidelně, nebo už nikdy nepřijdu.
Kvalita kódu, typografie, struktura a další věci bohužel na první dojem nemají vliv.
Dranel
Profil
yFang
Vidíš, na to jsem ani nepomyslel. Asi si nechám od někoho udělat grafiku (header - se zbytkem jsem spokojen)

Měsíček
Třeba tady se nikdo graficky nenadřel a přeci je to graficky pěkné, to, že jsi kodér a ne grafik tak ještě neznamená, že by jsi se mněl na grafiku vykdáknout.
Já bych se na tom třeba nadřel: záložky, header, menu (šipky). To vše by mi dalo zabrat. Asi si přečtu nejeden tutoriál na Gimp.

Omyl, nemusíš dávat nějákou křiklavou barvu...
Pravda a zase jenom pravda. Zesvětlím.
Dranel
Profil
Tak som to trochu porobil :)
Kde jsou kromě grafiky nedostatky teď?
Měsíček
Profil
Hned to vypadá lépe :) jinak ještě bych asi jen o trochu zvětšil položky v menu.
Rian
Profil *
Dobra tak jeste 2 veci:
1) Nejak mi to zacalo blnout kdyz pisu delsi text
2) IC liste taky asi hrablo
Dranel
Profil
Měsíček
Nesmysl.. to by bylo menu roztáhlý až do Afriky, možná i dál. A to by se pak blbě četlo :)

Rian
Chyba v diskusi? Nebo jsi to opravdu psal mě? Kam prosímtě píšeš delší texty a jaká IC lišta, když to mam na svým (placeným) hostingu?
yFang
Profil
Dranel
Asi bych ještě zmenšil písmo v patičce, pořád mi připadá moc velké. Jinak to menu je o hodně lepší. ;)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0