Autor Zpráva
spacejar
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Názor na můj Flash.

Vážení,

dovolte, abych vám představil galerii flash z dílny výtvarníků z DENIO(R) http://www.denio.cz/portal/page.php?sectId=5&menuId=390

Prosím o vaše názory.
Děkuji.

S pozdravem,
Jaroslav Špaček
embee
Profil
Z tech animaci se mi libi pouze piaget a red diablo, ale...

..proc proboha poiuzivas tak nekvalitni bitmapy je mi zahadou, cele to stavi ty animace do absolutne nepouzitelne roviny. Zbytek je z meho pohledu zacatecnicky, chybi i zakladni animacni dynamika a casovani taky za moc nestoji. Doporucuju pouzit pana gugla a nastudovat zakladni teorii pohybujicich se obrazku.
spacekjar
Profil
embee
Vážený embee,

děkuji, bereme na vědomí.

Kvalita bitmapy je přizpůsobena efektivní velikosti swf. Některé ukázky pocházejí z roku 2001 a tehdy byl internet o mnoho pomalejší. Rádi se přiučíme, pokud máte pošlete, prosím své odkazy.
embee
Profil
Nevim sice proc se prezentujete pracemi 7 let starymi, ale budiz :) Jinak odkazy... pouzil bych ten google, tohle se tam da najit...

http://www.webmonkey.com/multimedia/animation/tutorials/tutorial1.html
http://animation.about.com/od/flashanimationtutorials/Flash_Animation_ Tutorials_StepbyStep_Lessons.htm
http://www.adobe.com/devnet/flash/articles/animation_guide.html

atd atd....

pokud vas zajimaji nejake prace, ktere povazuji za vice nez zdarile, doporujucju galerii www.thefwa.com
spacekjar
Profil
embee
Vážený embee,

na odkazy se podíváme, děkuji.

Co se týká Tvé připomínky k prezentaci 7 let starých prací DENIO. Sděluji, že tento výtvarný tým je výjimečný především tím, protože svou kreativitu směruje na produkci tvorby, která je časově rezistentní . Tvé komunikace si velmi vážím, neboť je důkazem, že nadčasové pojetí estetiky DENIO i po 7 letech zaujme.
embee
Profil
ja bych to prave s tou umeleckou estetikou ve spojeni s DENIO zase tak neprehanel, osobne si pod ni predstavuju vice nez bitmapy s nizkym rozlisenim a animace bez easingu....

...ze soucasneho pohledu jsou ty prace prave proto zcela nepouzitelne a proto v nich zadnou nadcasovost nevydim. Tento pojem si ja osobne spoujuji s trochu jinou ligou vytvarneho umeni (rembrandt, da vinci atp.), takze se omlouvam za absolutni odmitnuti jakekoli umeleckosti skupiny DENIO, ale bohuzel tam proste zadnou nevidim. Spis jenom prumerny az spatny design. Ono libit se je docela neco jineho nez uznat.... na to jsou trochu jine kousky.

Nicmene se stale pohybuju v ramci sveho nazoru, tak to neberte nejak zasadne :)
XXX
Profil
spacekjar
Hned kdyz se tady ten prispevek objevil jsem si vse prohlidl a opravdu se zhrozil. Rekl jsem si, ze si to tentokrat necham pro sebe, ale kdyz vidim, ze jste presvedceni o tom, ze Vase prace jsou dobre, musim reagovat.

Na Vasich strankach jsem opravdu nenasel jedinou ukazku, ktera by me necim zaujala. Tyto prace by se daly povazovat za dobre tak pred temi 7 lety, ale dnes uz opravdu ne. Jedna se o velice amaterske prace, ktere zvladne opravdu kdokoliv, kdo ma alespon zaklady Flashe. Ani nepotrebuje znalosti ActionScriptu.

Vytvoru teto urovne je na webu mraky a prave tyto vytvory mohou za to, proc je Flash tak zatracovan. Vetsina lidi si jej spojuje s necim, co se pomalu nacita, je to jen sama animace a jeste navic nikterak zajimava a presne timto by se daly shrnout tyto Vase prace. Vzal bych si k srdci to, co pise embee, protoze se s jeho nazorem zcela ztotoznuji a verte, ze to neni nazor jen dvou lidi.

Asi bych reagoval trosku jinak, kdyby tento prispevek zacinal nejak ve smyslu: "S Flashem zacinam a toto jsou me prvni vytvory..." Pak bych napsal, ze na zacatek to neni spatne a ze pokud to tak pujde dal, muze to dana osoba dotahnout daleko. Pokud vsak tyto vytvory prezentujete jako vytvory "z dilny vytvarniku ... ", pak mi to pripada opravdu spise jako pokus o vtip.

Zni to asi dost tvrde a radost Vam tento muj prispevek jiste neudela, ale treba Vás to donuti se nad tim vsim poradne zamyslet a pomuze Vam to opustit tento styl a zacit s necim novym, na daleko vyssi urovni ;)
1okaty
Profil
Ahoj. pozeral som tvoje napady vo flashi.... celkom fajn.... ale...?! prečo si skoro každú animáciu kazíš nekvalitným alebo príliš komprimovaným (zvačšeným) obrázkom? radšej tam daj kvalitný obrázok a daj tam preloader pri načítaní, lebo celkový dojem z práce ti to kazí.
spacekjar
Profil
Vážený 1okaty,

děkuji.

K dotazu. Kvalita ukázky je závislá jednak na velikostí okna prohlížeče (ukázky nemají pevný rámec) a jednak na faktu, že stáří některých ukázek je i 7 let. Jak jsem uvedl výše kolegovi embee, tehdy byl průměrný Internet podstatně pomalejší a bitmapu jsme ladili s ohledem na efektivní (rychlé) zobrazení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0