Autor Zpráva
loyza
Profil
Zdravím, dávám k posouzení svůj výtvor: blogovací blog. Nejsem vůbec grafik, s grafikou jsem na tom špatně a z výtvarky jsem měl vždycky dvojky, ale z nouze jsem byl nucen vytvořit i grafiku a posléze jí i nalámat do html. Dávám to sem k posouzení, jestli je to špatný, nebo hodně špatný.
http://www.dohnal.us/blog
zimmi
Profil
Je to tak špatný, že se to skoro nedá číst (elementární cit pro barvy snad máme všichni, ne?)
Měsíček
Profil
Třeba se mi nelíbí, že to tak lepíš na okraje zkus jim dát alespoň malej margin zhora a zezdola.
loyza
Profil
zimmi
Na svůj cit pro barvu jsem se netroufl spolehnout a použil Generátor
panther
Profil
loyza
generátor negenerátor.. Že se nedá číst pravá strana (oranžová na modrém pozadí) snad vidíš i bez nějakého generátoru barev, ne?
jaco
Profil
panther
Záleží to skôr na monitore. Ja zase neviem čítať ľavú stranu s textom.
vertigo4
Profil
loyza
agresivní barvy...
je to takové holé.... raději použij nějakou šablonu.... tohle asi nemá smysl
panther
Profil
jaco
Záleží to skôr na monitore. Ja zase neviem čítať ľavú stranu s textom. - neříkám, že ne, říkám jen to, co vidím, resp. nevidím :o)
ax123
Profil
kdyby barvy pozadí trochu vybledly a písmo zůstalo možná by se to dalo přečíst
Skratch
Profil
no i kdyby se to dalo číst, pořád by to bylo graficky dost slabé, a je to nějaká šablona takže kód není tvůj
Dranel
Profil
loyza
1) horní a spodní odsazení celýho webu
2) Patička -> Copyright © (rok-vzniku)–(aktualni-rok) Jmeno Firmy | Vytvořil: Tvoje Jméno
3) Kontras písma
vertigo4
Profil
Dranel
2) Patička -> Copyright © (rok-vzniku)–(aktualni-rok) Jmeno Firmy | Vytvořil: Tvoje Jméno
to má být návod na údaje do patičky?
Dranel
Profil
vertigo4
Ne, ale dohodli jsme se na tom tady v jednom mnou založenym vláknu (možná i dvou) - co já už vim kterym. Resp. shodli jsme se na tom od © včetně
vertigo4
Profil
Dranel
ale jaký je rozdíl mezi Copyright a ©?
Dranel
Profil
Žádný. Vždyť ti říkám, že shoda byla až od © včetně. Ten "Copyright" předtím je jen moje úchylka :)
loyza
Profil
Skratch
By mě zajímalo jak si přišel na to že je to nějaká šablona. Kdybych si chtěl stáhnout nějakou šablonu tak si snad stáhnu něco pořádnýho ne? Za tím kódem si stojím. Ten je můj celý.

O kontrastu i jasu tady: http://www.sovavsiti.cz/kontrast/ píšou, že je dostatečný, tak nevím co se vám nezdá. Dávat do patičký jméno firmy nebudu, nevím proč a jaké bych tam dával a rok vzniku už tam vůbec nechci dávat. Dobře já jsem to teda zkusil stáhnout a pozadí zesvětlat, ale moc v tom logiku nevidím, když já to dokážu přečíst úplně v pohodě a kontrast je dostatečný. Těch čar mezi články si nevšímejte stáhnul jsem to jenom za textem.

Když už se vám nelíbí ta grafika, co říkáte na zbytek?
Měsíček
Profil
No jak to říct, to, že je to kontrastní to neznamená, že je to dobře ;) jinak v kódu je plno zbytečností, kterým vsadím krk ani nerozumíš, grafika někde nenavazuje třeba ta čára po stranách obsahu a patička. Jinak obsah se taky hodnotit nedá .. tož co můžeme vlastně hodnotit :D
loyza
Profil
OK, takže co znamená, že je to dobře? Jestliže to dokážu přečíst, říkám si že je to dobře. Podívám se na kontrast a je to dostatečně kontrastní. Podívám se jestli je dostatečný rozdíl jasu a zjistím, že je to vpořádku. Tak furt nevím kde je chyba.
A jestli kódu rozumím nebo ne je snad irelevantní, co to s tím má co společného? Jinak samozřejmě rozumím všemu, každé písmenko jsem psal ručně a já, tak nechápu kde bereš tu jistotu, že tomu nerozumím. To že nejsem grafik neznamená, že nerozumím kódu. Jsem programátor a grafiku jsem k tomuto projektu dělal z nouze. Jinak ten kód je standardní kód, který mám připravený a vkládám jej do každé své stránky.
Měsíček
Profil
To že nejsem grafik neznamená, že nerozumím kódu.

Opravdu? Tak na zkoušku ..

Co znamená :.

1.) <meta http-equiv='imagetoolbar' content='no'>
2.) <meta http-equiv='MSThemeCompatible' content='no'>
3.) <meta name='autosize' content='off'>
4.) <meta name='MS.LOCALE' content='cs'>

:)
loyza
Profil
Ještě k tomu kontrastu, nahoře mi byl vyčítán nedostatečný kontrast, tak jen říkám, že dostatečný je. Teď k těm metatagům, doufám, že to bude stačit stručně:
1) Nezobrazovat v IE obrázkovou lištu.
2) Nepoužívat Windowsovská témata pro moje tlačítka
3) Je pro operu a říká jí aby nezmenšovala obrázky
4) Je snad jasný, určuje v jakém jazyce je dokument psán.
Ještě jednou, ale opakuju, že mi přijde naprosto irelevantní, jestli tomu rozumím nebo ne.
Měsíček
Profil
No vidím, že základní význam těchto metatagů znáš, ale teď taková maličkost, obvykle ti na to prohlížeče budou kašlat ;) stejně jako na tady tohle vyhledávače <meta name="robots" content="index,follow"> je jim to srdečně jedno. Jinak web kontrastní jakž takž je. Jinak nechápu proč do toho chceš plancat grafiku, vždyť je plno webů, které nemají žádné grafické prvky a jsou přímo nádherné, tak když ti moc grafika nejde tak proč to neuděláš taky tak bez grafiky, ale spíše si pohrát s čitelností, příjemností barev atd ..
loyza
Profil
No vidím, že základní význam těchto metatagů znáš, ale teď taková maličkost, obvykle ti na to prohlížeče budou kašlat
To jsou proprietální rozšíření přímo pro ty prohlížeče, ty na to kašlat nebudou. To tam přímo autoři těch prohlížečů zabudovali. A to s těmi roboty jsem nevěděl, že na to kašlou. Odkud to víš, máš nějaký věrohodný zdroj? Mno, tu grafiku tam dělám proto abych si to vyzkoušel, tohle je můj web na kterým si chci vyzkoušet nějaké nové věci v programování a říkal sem si, že si taky vyzkouším vyrobit grafiku, že to nebude žádný zázrak jsem věděl už od začátku.
Čitelnost jsem samozřejmě řešil od začátku a vždycky jsem to v pohodě přečetl. Příjemnost barev? Všude jsem četl, že modrá se žlutou se k sobě nááádherně hodí.
Měsíček
Profil
Ohledně robotů jsem se již zde bavil.
ax123
Profil
a ještě dej do menu žlutý nebo černý písmo bude se to dát přečíst

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0