Autor Zpráva
vertigo4
Profil
Ahoj, prosím zhodnoťte můj návrh na web o ekonomii... Prostoru nalevo si nevšímejte, stránka bude vycentrovaná... Snažil jsem se zachovat jednoduchý design, aby byl co nejméně datově náročný a přitom to mělo jakéhosi ducha... políčko pro vyhledávání možná umístím nahoru napravo na stejné linii jako je to logo Ekonomie...
P.S. Toho vodoznaku vertigo4.cz si nevšímejte...

Ekonomie.png
Manq
Profil
Nenapadá mě, proč je horní červený průh tak vysoký. Snížil bych ho a dal do něj trochu větším písmem text internetový portál ekonomie někam doprava od drobečkové navigace.
Dále bych vytknul nadpisy v pravém sloupci. Zdají se mi celkově, vzhledem k textu na stránce, dosti velké.
Když jsou všechny rohy kulaté, proč nejsou u patičky?
Menu bych asi vyřešil jinak. Trochu se v něm ztrácím, možná díky těm kulatým rohům, které tam moc nepasují.
glumet
Profil
Líbí se mi to. Snad až na zbytečně vysoký červený pruh nahoře. A také věřím, že stránka bude užitečným zdrojem informací.
vertigo4
Profil
Manq
Dále bych vytknul nadpisy v pravém sloupci. Zdají se mi celkově, vzhledem k textu na stránce, dosti velké.
ano, když nyní na to koukám, tak je to pravda...

Když jsou všechny rohy kulaté, proč nejsou u patičky?
patička navazuje na ten pruh nahoře, který také není zakulacený

Menu bych asi vyřešil jinak. Trochu se v něm ztrácím, možná díky těm kulatým rohům, které tam moc nepasují.
no ty rohy se mi nějak zdeformovaly... ještě to opravím, ty rohy by měli vypadat stejně jako rohy u hlavních tlačítek menu

glumet
A také věřím, že stránka bude užitečným zdrojem informací.
ano, budu se snažit... informace na tom portále by měli být na úrovni studenta gymnázia... takže by web mohl pomoci maturantům...
Shadowwolf
Profil
Pokud bude obsah perfektní, tak se můžeš na grafiku klidně vykašlat:-))).

Jinak by mi asi bylo příjemnější vertikální menu řešené tak, aby nepřekrývalo obsah. Zvýraznil bych vyhledávání a zaoblené rohy by mohly být buď skutečně kulaté a nebo vůbec ...
Dranel
Profil
vertigo4
To menu s kulatými rohy je opravdu nepřehledné. A ještě jak překrývá obsah... no nevím. Skus mu udělat roky ostré a udělej ho poloprůhledné. A patičku zaobli, opravdu nenavazuje na header - to si jen namlouváš :)
vertigo4
Profil
Dranel
Shadowwolf
A ještě jak překrývá obsah
no a jak mám udělat vysouvací menu, aby nepřekrývalo obsah?
Ale mně se to nezdá jako problém, to že to překrývá obsah... vždyť přeci návštěvník si prohlédne stránku, přečte, chce jít na jinou, tak si zobrazí menu a najde tu a tu položku a to že mu to v danou chvíli zakryje kus obsahu, snad tolik nevadí, ne?

nejsem zastáncem tohoto typu menu, ale těch položek bude strašně moc, takže pokud bych udělal vertikální (třeba na levé straně), tak by se táhlo až dolů a myslím, že potom by bylo nepřehledné... protože menu je rozděleno do kategorií -Uvod do ekonomie - Mikroekonomie-Makro... potom je podmenu a u některých položek ještě další podmenu... takže by to bylo celkem oříšek vytvoření takového menu...
Dranel
Profil
Nás jen mate to, že již vysunuté menu vypadá jako kdyby tam patřilo pořád, kvůli těm kulatým rohům... skus to nějak porobit.
vertigo4
Profil
aha, pokud jsme si nerozuměli, tak zde je vysvětlení:

Standardně bude vypadat stránka takto --> Ekonomie bez menu

při najetí na položku "Úvod do ekonomie" se objeví submenu --> Ekonomie se submenu

a při najetí na položku v submenu se objeví subsubmenu --> Ekonomie se subsubmenu

já si neuvědomil, že to z toho původního obrázku nemusí být poznat...

Jinak jsem změnil umístnění vyhledávače a poupravil velikost nadpisů v pravém sloupci a také poupravil jejich pozadí...
Shadowwolf
Profil
vertigo4: jasně, ale v čem je problém udělat pull-down menu nebo jak se tomu říká - podkategorie se Ti rozbalí taky jen po kliknutí na danou položku ... ostatní pak bude hezky schované, tj. položek bude jen pět a jedna z nich rozbalená.
Shadowwolf
Profil
jinak ten vyhledávač bych strčil do toho červenýho pruhu ... bude tam hezky výrazný
vertigo4
Profil
Shadowwolf
jinak ten vyhledávač bych strčil do toho červenýho pruhu ... bude tam hezky výrazný
díky, to je dobrý nápad...
vertigo4
Profil
a ostatní máte jaký názor na toto menu?
Dranel
Profil
vertigo4
Mě se to menu prostě nelíbí. Asi je to ale detailama. Třeba že submenu a subsubmenu jsou spojený, kdežto menu a submenu nikoliv. JE to takový chaotický se mi zdá... nepřehledný. Chce to nějakou návaznost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0