« 1 2 »
Autor Zpráva
Notruck
Profil
Prosím o zhodnocení: http://www.palo.xf.cz/prezentace/
Zdeněk Košťál
Profil
Hraje mi tu soundtrack z Atonementu a najednou mi do toho skočí tohleto... hudbu bych na stránkách nikdy nespouštěl defaultně, je to hrůza když mám 15 záložek a chvíli nevím co se stalo a kde to hraje.

Grafikou bych web zařadil tak pět let zpět.

Ovládání webu je hrozné - zaprvé jsem nenašel kde vypnout hudbu a zadruhé jsem těžce nechápal ten posuvník. První mě napadlo že to bude na hudbu, ale pak jsem s tím posunoval a na stránce se cosi dělo...
Miloš
Profil
Zdeněk Košťál
Hraje mi tu soundtrack z Atonementu a najednou mi do toho skočí tohleto
Díky za upozornění – právě si nahrávám z PC kazety na zítřek do auta, takže ještě že jsem ty stránky neotevřel; díky.

Notruck
Jestli tvé stránky bez vyžádání vydávají zvuky, tak ti vřele doporučuju, abys ty zvuky zrušil.
Krom toho, že někdo poslouchá vlastní muziku a nestojí o to, aby se mu do ní cpalo něco, o co nestojí (a co se mu navíc ani – v tom lepším případě – vůbec nelíbí), taky se může stát, že:
— někdo v místnosti spí a ty zvuky ho budou budit
— někdo v kanclu těmi zvuky přivolá šéfa a bude mít průs…
LKdreamer
Profil
vzhlad - mŕtvy
hudba - prec
ovládanie - katastrofa, keby si tu neprecitam ze sa to ovláda tym posuvníkom tak by som to v zivote neskúsil...

rozhodne ten obsah ktory tam je by si zasluzil nieco prijemnejsie, ja osobne by som uvítal tie inovácie co tam prezentujú...ale tato stranka by ma nepresvedčila
Miloš
Profil
Tak jsem se na to při obracení kazety kouknul.

Kdyby to bylo v sekci Názor na můj Flash, neřeknu ani fofel.
Ale tohle nepovažuju za stránku.
Vydává to zvuky = zastřelte autora!
Hýbe se to = na co se mám koukat?
Text nepostojí, mění se + nejde označit a zkopírovat = tak ho nebudu číst;
Stránky které vyžadují nápovědu (bez ní se opravdu neorientuju) = velmi špatné stránky.
Chtěl jsem si tu nápovědu přečíst, ale „hudba“ na pozadí mě natolik rozptyluje, že nejsem schopen pochopit ani půl věty. A také už nejsem ochoten na dané stránce setrvávat. Vydržel jsem na ní beztak rekordně dlouho – něco přes minutu; chtěl jsem totiž poskytnout nějakou radu, nějakou konstruktivní kritiku.
Kdybych na takovou stránku nedejperun narazil v reálném životě, po prvním zvuku bych ji s velmi vulgárním komentářem na adresu autora zavřel a už se na ni nikdy nevrátil.
Notruck
Profil
Díky všem za kritiku.
Asi nejvíc vadí hudba. Není problém přidat tlačítko pro vypnutí, případně využít dalších vymožeností Flashe. To ale není účelem stránky. Stránka není ani zaměřena na grafiku, jako spíše na obsah. Je navržena jako film nezávisle běžící na jakoukoliv projevenou aktivitu ze strany uživatele. Pro případ aktivního přístupu, místo abych stránku vybavil několikerými tlačítky, zvolil jsem posuvník pomocí kterého se lze dostat do místa, které uživatele nejvíce zaujalo a které si chce podrobněji prohlédnout. Je to fakt těžké na pochopení?
shaggy
Profil
Notruck
Robí si z teba srandu, z tvojho príspevku som ani ja nepochopil, že ide o takýto typ stránky.
Z nadpisu témy som si myslel, že uvidím stránku kamiónovej dopravy, ale nevidel som... vyzerá to ako nepodarený chat s hnusnou hudbou (áno, aj ja som počúval hudbu a toto ma VEĽMI nahnevalo).
Hrozné to je. Nepochopil som, čo to je, nepochopil som význam. Možno je to aj preto, že som to hneď zatvoril (kvôli hudbe). Keď ju dáš preč, napíš, možno sa tam pozriem opäť.
Notruck
Profil
shaggy
Tak už je tam božské ticho. Vypnul jsem ji. Díky.
LKdreamer
Profil
este som zabudol, naco tam je preboha chat ? ? ?
shaggy
Profil
OK, vrátil som sa tam bez hudby a... to je tá najväčšia sprostosť akú som kedy videl. Je to fajn náhrada PowerPointovej prezentácie, ale ako stránka je to nepoužiteľné.
Tlačítka - nefunkčné, v momente keď prejdem nad ne, tak text zmizne a ja môžem iba hádať, kam sa dostanem.
Chat - v momente, keď som vstúpil na chat, tak mi prezentácia preskočila zo začiatku niekam do stredu, neviem ako sa mám vrátiť späť na obsah stránky, je to celé nefunkčné, škaredé a chaotické.
Dranel
Profil
Notruck
Prostě asi takto: Pokud to je prezentace tvých možností ve flashi (nebo v čem toje), beru to i s hudbou, ta tomu dodávala šmrnc. Pokud tomá být "normální" webová stránka, začni znovu. A pěkně od začátků.
vertigo4
Profil
Notruck
no tohle mi nepřijde jako prezentace firmy, ale nějaký deset let starý spot BESIPu o bezpečnosti na silnicích
přeci nemůže být na stránce něco, jak že se přehrává film, to si myslíš, ž tam někdo vydrží tu dobu? stránka má být interaktivní a ne sledování dosti špatné flashové prezentace... udělej normální stránky v html, css a můžeš dát ke stažení powerpointovou prezentaci, kterou si líný uživatel bude moci stáhnou a prohlédnout... ale jinak je tohle opravdu špatný nápad


title stránky - index - je fakt účelný
Notruck
Profil
Upřímně Vám děkuji za Vaší kritiku.
Mrzí mě jen, že zde se často používají osobité až urážlivé výroky. Znovu opakuji, že stránka nebyla vytvořena za účelem ukázky grafických možností Flashe, ale spíše po obsahové stránce. Velice rádi používáte výrazy jako "hnusné, škaredé, ubohé". Jste zaměřeni na stanovený standard. Jste schopni akorát tak napsat nějaký text, spíše od někud opsat a vyšperkovat ho akorát různými odkazy a často na cizí stránky a nebo jednoduše na stránku s různými výmluvnými kecy, že se na ni pracuje atd. Je to všecko na jedno kopyto. Takovou ostrou až urážlivou kritiku bych bral od někoho, který opravdu dokáže vytvořit něco originálního. Jeden borec dokonce odkazuje, abych začal od začátku hatmatilkou. Pánové jste pozadu. Ve flashovém prostředí se dají dělat takové kousky, o kterých se Vám ani nesní. Zamyslete se nad sebou a snažte se vytvořit něco osobitého a ne jenom to, co Vám někdo tlačí do hlavy. Jste mladí, sice zatím nezkušení, ale život máte před sebou. Zaměřte se na nějaký pořádný společenský problém a zkuste ho všemi možnými způsoby vyřešit. Kopírováním, přehráváním filmů, pohádek, hudby, hraní her je ten nejúbožejší způsob trávení času. Zkuste si v klidu pustit prezentaci a zamyslet se nad současným stavem v silniční dopravě. Není to žádný deset let starý spot Besipu, ale krutá současná realita. Díky tomu, že železnice jaksi není schopna převzít zpět nákladní přepravu ze silnice, dennodenně umírají desítky, stovky lidí.
vertigo4
Profil
Notruck
no myslím, že to vystihl Miloš: Kdyby to bylo v sekci Názor na můj Flash, neřeknu ani fofel.
Ale tohle nepovažuju za stránku.

Souhlasím. Dal sis zkritizovat prezentaci do této kategorie, takže musíš počítat z takovou reakcí.. web je založen na html a ne na flashi...
Řekni mi, jak se například nevidomí lidé poučí z té prezentace? Jak se poučí ti, kteří nemají nainstalovaný flash?
Když jsem mluvil o spotu od BESIPu, tak jsem to vůbec nemyslel obsahově, ale vizuelně... musím říct, že když jsem se na tu prezentaci díval podruhé, tak mě zaujal obsah- překládání dopravy... je to jistě zajímavé, ale touto formou mě to neosovilo.... pokud už chceš využít flashe, tak vlož do norm. html stránky flashovou prezentaci, která bude doplnovat stránku, ale nebude jejím stěžejním prvkem


Kopírováním, přehráváním filmů, pohádek, hudby, hraní her je ten nejúbožejší způsob trávení času.
Věř mi, že jsem nad touto větou přemýšlel minutu a ani zaboha mě nenapadlo, jakou to má spojitost s diskusí o webdesignu... a možná bych občas rád trávil tímto způsobem čas, ale nějak mi nevyzbyde, kvůli webdesignu

Jeden borec dokonce odkazuje, abych začal od začátku hatmatilkou.
myslíš že základy html, css a javascriptu je hatmatilka?

zamyslete se nad sebou a snažte se vytvořit něco osobitého a ne jenom to, co Vám někdo tlačí do hlavy
tos nejspíš mluvil o té svojí prezentaci ne? ;)

Takovou ostrou až urážlivou kritiku bych bral od někoho, který opravdu dokáže vytvořit něco originálního.
Proč, když nesneseš kritiku, to sem dáváš? Co jsi čekal? Dej si to na zkritizování na nějakou diskusi o designu a grafice, budeš se možná divit, ale tam nebudou tak příjemní jako my.

Ve flashovém prostředí se dají dělat takové kousky, o kterých se Vám ani nesní.
Ano, dají se ve flashi dělat opravdu nádherné prezentace... ta tvoje k nim však podle mého názoru nepatří...

Poud ti šlo o kritiku obsahu, tak nápady a ukázky použity jsou v základu dobré, bohužel na webu často prodává forma víc než obsah

filosof-webdesigner-vertigo4

P.S. a děkujem za taťkovské rady
Notruck
Profil
vertigo4
No, díval jsem se na Tvou webovou stránku a mně osobně mi neříká vůbec nic. Je to tuctová skica. Neměl by ses zde zdržovat nějakými úvahami studenta gymnázia, ale hodně, hodně se učit. O tom i svědčí tvé zájmy (elektrická a akustická kytara, hudba, filmy, tvorba www stránek, žurnalistika), možná jako žurnalista - kritik budeš dobrý, na pitomé kecy, jak to mělo být uděláno a jak to všichni kolem tebe zvorali. Zase kritizuješ dizajn, grafiku. Připadá mi to tady, že se točíme pořád dokola a mám obavy, že bych musel fakt použít ostré výrazy, aby se ti v palici konečně uložilo vocogo. Budu raději končit.
vertigo4
Profil
Notruck
Alespoň víme, s jakou nulou máme čest... pokud se dokážeš snížit k tomu, abys zde kritizoval moje stránky na základě mojí kritiky, tak si s tebou nemám co říct. "Stránky" si sem dal ty, já si svoje dal už dávno, pokud máš zájem napiš tam svoji kritiku
Jinak k mojí stránce: ano, je nejtuctovější skica, je to nejhorší stránka co lze na webu najít a věřím, žes padl do mdlob, když ses na ni podíval... ale taky mi věř, že o NULY jako ty já nestojím!

Připadá mi to tady, že se točíme pořád dokola a mám obavy, že bych musel fakt použít ostré výrazy, aby se ti v palici konečně uložilo vocogo.
no škoda klávesnice...

S pozdravem a doufám, že se tu hodně dlouho neukážeš...
Notruck
Profil
A pamatujte si hoši. Pokud chcete takovým sprostým způsobem rozdávat své rady, brzo padnete pořádně na hubu. Vždy se snažte, aby kritika byla konstruktivní, objektivní, bezjakéhokoliv subjektivního zabarvení. Jinak to dopadne tak, jak je zde ukázkou. Kdo seje vítr, sklízí bouři. Nikdo nemá patent na rozum a vždy by měla být projevena určitá vztřícnost vůči tomu druhému.
vertigo4
Profil
to se mi snad zdá! Kdyby hloupost měla křídla...
shaggy
Profil
Poprosím moderátora o zamknutie tejto témy, keďže je viac než jasné, že Notruck nestojí o kritiku.
Mne je jedno, či má vertigo4 zlú stránku, jeho tu nehodnotíme! Ty si požiadal o zhodnotenie tvojej "stránky" tak sa do budúcnosti zdrž takých komentárov. Ak ti vadia negatívne názory, nedávaj sem stránku zhodnotiť.
Dranel
Profil
Měsíček, vertigo4
Na druhou stranu je ale, to co vám Notruck řekl, pravda - teda krom kritiky vertigovy stránky. Taky by jste se nad tím měli alespoň zamyslet hoši.

Notruck
...Jeden borec dokonce odkazuje, abych začal od začátku hatmatilkou...
Tak já se ti snažím normálně poradit poradit a ty mi odpovídáš takhle ironicky až sakrasticky? Co jsem ti udělal? Že jsem ti řekl, ať začneš od začátků? Promiň, ale z jakýho čaje mám vyčíst, že ty HTML a CSS už umíš?
Měsíček
Profil
Zamyslet nad čím nad tím, že jsme řekli svůj názor, myslím, že jsem ho mohl říct rozhodně tvrdčeji a měl bych na to právo.
vertigo4
Profil
Dranel
kritizoval jsem to tak jak jsem viděl... to s ním máme jednat v rukavičkách?
Notruck
Profil
Dranel
Pokud to je prezentace tvých možností ve flashi (nebo v čem toje)
A tohle není ironie ani sarkasmus ????
Dranel
Profil
Notruck
Ne, není. Já se ve flashi nevyznám, proto tam bylo to (nebo v čem toje) - já opravdu nevím, v čem je to dělané. Jinak v pořádku?
Notruck
Profil
Dranel
Jinak OK a klobouk dolů. Konečně někdo. Jenom nevím, jestli se teď nepustí do tebe. Čím jsem si tedy já tohleto zasloužil?
Dranel
Profil
Notruck
Čím jsem si tedy já tohleto zasloužil?
Čím? Myslím že problém je v tom, že my všichni zde na diskusi jedeme dle stanovených pravidel přístupnosti, použitelnosti atd., kdežto ty na to prdíš. FLash opravdu není přístupný ani použitelný. A z této diskuse se mi zdá, že si to nechceš připustit. Proto jsem řekl, že ukázka tvojí práce ve flashi dobré, ale jako web absolutně nepoužitelné. Proto jsem taky odkazoval na začátky HTML a CSS, protože jen kostra webu v HTML obalená externím CSS může být "dobrý web".

Nicméně ja vertigo odazoval na tu flashovou prezentaci, tak ta tvoje k ní má opravdu ještě kus cesty. To tvoje je jen černobílé, což se dle mě k flashi vůbec nehodí. Ale konec teorie... poďmě to převést do reálu a nemrhejme tu čas.
Timy
Profil
Notruck
Co to má vlastně být? Když se na to kouknu, vypadá to jako nějaká podivná webová stránka. Hledám tlačítka nebo menu, ale nic nenacházím. Za chvíli se to začne všechno hýbat. Řekl jsem si, aha, to je nějaké intro. Teď už se tady objeví nějaké menu. Ne. Zase nic. Asi tak po půl minutě (!) mi dochází, že to bude nějaká animace. Po další půlminutě mi dokonce došlo, že s tou zelenou čárou (která tam mimochodem brevně neladí) se dá hýbat. Dále jsem nepochopil, na co je tam to tlačítko „>“ a „||“. Dělá něco? Teď jsem překlikl do chatu a neumím se dostat zpět k animaci. Ten odkaz na přihlášku nahoře vypadá jako textové políčko, do kterého lze psát. Samotný nadpis s bílým stínování jde těžko číst (právě díky tomu bílému stínování). Samotné animace jsou velmi pěkné, bohužel můj celkový dojem je zmatení.

Co bych poradil: udělat stránku tak, aby bylo opravdu zřetelné, že se jedná o animaci. Co to všechno hodit do jednoho kýnka á la youtube? Teda samozřejmě jde o to, jestli je na prvním místě textový obsah nebo ty animace.

„Pánové jste pozadu. Ve flashovém prostředí se dají dělat takové kousky, o kterých se Vám ani nesní.“
Je možné, že se v něm dají dělat kousky, o kterých se mi ani nesní, ale nedají se v nich dělat pořádné webové stránky. Flash jako doplněk jo, flash pro nějaký hodně alternativní web jo, flash na normálních 99,9 % stránek ne.
Notruck
Profil
Uff, řítí se to na mně ze všech stran. je tady někde nějaký Flashař ? Kdybych zde napsal, že Flash obsahuje vše, co nabízí CSS, Java, html a pokud to nemá v sobě tak si to dokáže lehce načíst a má ještě hodně věcí navíc ? Podpoří mně někdo ?
Měsíček
Profil
Nejspíše jsi nepochopil pointu Flashe.

EDIT: Mohu se zeptat kolik ti tak přibližně je? Tipuji tak 16.
Timy
Profil
Notruck
„Uff, řítí se to na mně ze všech stran. je tady někde nějaký Flashař ? Kdybych zde napsal, že Flash obsahuje vše, co nabízí CSS, Java, html a pokud to nemá v sobě tak si to dokáže lehce načíst a má ještě hodně věcí navíc ? Podpoří mně někdo ?“
A jak víš, že Flashař nejsem? Umím Flash. Kdysi jsem k němu dokonce napsal helpku, napsal jsem si API (nebo jak bych to měl nazvat) na dynamické rýsování a dokonce jsem splácal jednu hru (ještě není dokončena, tak nebudu linkovat).

Vím, že Flash umí hodně věcí, ale přesto se na tvorbu celých webových stránek zpravidla nehodí. Proto jsem se taky ten Flash naučil a hned ho přestal používat :-).
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0