Autor Zpráva
mantisa
Profil
Dámy a pánové,

nuže, do mě: http://www.mantisatemplates.com/

Nápad se šablony zdarma jsem měl dříve, než Nuvio spustilo svůj web a většinu jsem měl namalovanou také dříve.
Očekávám, že budete hledat hnidy, obzvláště ti, kterým jsem do oka nepadl.
Chybek tam bude asi ještě několik. Přes víkend bych to chtěl dopilovat.

Snad se šablony někomu budou i líbit... ;-)
Shadowwolf
Profil
Ahoj,

nápad to určitě není špatný, ale pokud to myslíš vážně tak bych tam na Tvém místě hodil tak 5 skutečně dobrých šablon. Sice si je pak všichni stáhnou, ale časem třeba příjdou a budou chtít vlastní design a ne jen to co mají všichni ...
Zdeněk Košťál
Profil
Nemůžu si pomoct, ale fakt mi to ty Nuviotemplates připomíná. I když nechci, tak to v tom vidím (už třeba to zelené tlačítko, hovery šablon, barvy, stejné popisky (jen v jiném jazyce) na stejných místech, podobný layout... ), možná to tak přijde ale jenom mně...

Ale co jsem se na jednu tak mrknul, tak se mi XHTML kód zdál docela dobrý.

EDIT: Nepřijde to tak jenom mně. Ptal jsem se pár lidí a vidí to v tom každý. Nápad beru, já měl kdysi taky nápad uvolnit nějaké šablony, to není nic nového, s tím ani Nuvio nepřišlo první, ale tohle se mi zdá už trochu moc.
VítDlouhý
Profil *
mantisa: Mohl jsi říct, poslal bych ti komplet NuvioTemplates a stačilo tam vyměnit logo - ušetřil by sis dost práce... :-)
Maaarty
Profil *
Obhajovat se tím, žes to měl vymyšlené ještě před Nuviem a pak okopírovat celý design, layout a dokonce doslovné texty mi přijde jako maximální ubohost. O to ubožejší je to, že sem s tím lezeš a chceš znát názor na stránku, kterou jsi dokonale ukradl. Omlouvám se za silnější slova, ale si pro mě odpad.
Dranel
Profil
mantisa
Na něco bych se rád zeptal. Kde bereš peníze na všechny ty tvoje zaregistrovaný domény? U koho hostuješ?
Mastodont
Profil
Úplně stejné ty šablony nejsou, ale jako celek je ten web sprostá kopie.
Morasino
Profil
mantisa
Web je okopírovaný od nuvia.
Šablony jsou jiný a mně se líbí.
mantisa
Profil
Jo, to jediný mě štvě, že se to podobá Nuviu, bránil jsem se tomu zuby nehty, ale za druhé jsem chtěl, aby to nevybočovalo od layoutu mantisa.cz o kterém mi zas hodně lidí tvrdilo, že se Nuviu nepodobá.

Otázka je, pokud bych to spustil a Nuvio šablony nemělo, o kolik by se to lišilo, ale nechci se zas vymlouvat.

Texty zas tak okopírované nejsou, zkuste si někde najít na zahraničních webech Terms of Use, ty jsou také kopiíí Nuvia?

O šablonách jsem však přesvědčen, že se "nuviáckým" nepodobají.

A proč jsem to dal na ohodnocení... Spíše kvůli šablonám, ne kvůli webu.

Dranel
hostuju na C4
Maaarty
Profil *
Problémem podle mě je opravdu silná podoba s Nuviem. Kdo potkal dřív Nuvio a potom až tebe tak tě bude považovat za "zloděje".
Zdeněk Košťál
Profil
Maaarty
Horší to bude v obráceném případě.

mantisa
Texty zas tak okopírované nejsou, zkuste si někde najít na zahraničních webech Terms of Use, ty jsou také kopiíí Nuvia?
Ale notak... stejné popisky na stejných místech dokonce. Layout stejný.

A proč jsem to dal na ohodnocení... Spíše kvůli šablonám, ne kvůli webu.
Šablony jsou podle mě jiné (teda díval jsem se jen na jednu, tak to nechci moc hodnotit), ale ten rozcestník je - že to tak musím říct - jako přes kopírák.
mantisa
Profil
Maaarty

Nj, také mě to trápí, ono sice všechny technické prvky nejsou žádná novinka, pokud se třeba koukneš na zahraniční weby, ale problém je podobnost barev a rozvržení. Bránil jsem se tomu zuby nehty, ale pořád se to Nuviu podobalo. Přemýšlím, jak to pozměnit, ale zas tak moc prostoru není, když chci, aby to zapadalo do layoutu mantisa.cz
mantisa
Profil
Zdeněk Košťál

Samozřejmě nechci Nuviu nějak škodit, přemýšlel jsem i o nějakém odkazu (jako inspired by Nuvio, nebo thx to Nuvio), ale to už je trochu absurdní..., i když odkázek v patičce na jejich šablony by asi neškodil
Dranel
Profil
mantisa
Já také. Poslední otázka mimo: Kde na to bereš peníze? Máš několik domén za 1200,- Kč ročně – vyplatí se ti to?
mantisa
Profil
Dranel

Zatím se mi to vyplatí. A kde na to beru... ...vydělal jsem si na to.
bbs
Profil *
Samozřejmě nechci Nuviu nějak škodit, přemýšlel jsem i o nějakém odkazu (jako inspired by Nuvio, nebo thx to Nuvio)

tohle je celkem k zasmání, když na začátku píšeš:

Nápad se šablony zdarma jsem měl dříve, než Nuvio spustilo svůj web a většinu jsem měl namalovanou také dříve.

trochu protiřečení nikdy neuškodí ;-)
mantisa
Profil
bbs

Ano, většinu šablon jsem měl namalovanou dříve a budu se s kýmkoli hádat, že podobné nejsou.
bbs
Profil *
Jde mi o to, proč teda píšeš, že bys tam mohl dát inspired by Nuvio, nebo thx to Nuvio, když to byl tvůj nápad a šablonami Nuvia jsi se nijak "neinspiroval"?
mantisa
Profil
bbs

kvůli kabátku, ve kterém jsem si šablony usazeny...

Tobě přijdou moje šablony podobné šablonám Nuvia?
bbs
Profil *
Tvé šablony jsou pěkné, to je fakt. Navíc jsem tu nepsal nic o tom, že jsou podobné šablonám Nuvia.

Líbí se mi, že je máš ve více barevných provedeních a tak si může každý snadno vybrat.

Viděl bych problém hlavně v tom, že podobných webů je spousta, a proto sis dal celkem zbytečnou práci.

Třeba se mýlím a Tvé šablony budou jednou nejoblíbenější a nejvyhledávanější. ;-) hodně štestí
mantisa
Profil
bbs

Děkuji.
mantisa
Profil
Uvědomuji si svoji "chybu" a uznávám, že kabátek, do kterého jsou šablony "ustrojeny" je velmi nápadně podobný kabátku Nuvia.

Přemýšlel jsem, zda šablony stáhnout, ale ponechám je a design přepracuji.
Měsíček
Profil
"Zatím se mi to vyplatí. A kde na to beru... ...vydělal jsem si na to."

Jo, když si někdo napálkuje 12 tácků, tak to jde hodně rychle nahoru.

Jinak k šablonám, myslím, že se to jakž takž dá .. trochu originality by neuškodilo, ale připadá mi, že šablony takového typu jsou snad na každém rohu, i když špatný to není (kód jsem nezkoumal).
matto
Profil
aspon ze v menu zmenil jednu polozku, kedze neponuka WP sablony.. :P /ironia


mantisa

sablony su celkom pekne, ale ten web je neskutocne podobny nuviu... este aj domena mi pride inspirovana nuviom...


Dranel

mozem sa spytat preco sa ho to vlastne pytas? ved to je kazdeho vec z coho si plati domeny a kolko ich ma, nie?
mantisa
Profil
matto

dík, s doménou ale toho moc vymyslet nejde, najít něco vhodného se slovem templates je temer nemozne

web jiz predelávám, jsem si toho vedom a kaji se
Dranel
Profil
matto
Abych věděl, načerpávám expy (zkušenosti). To je trestný? Sakra nepůjdu snad za to sedět :)
Shadowwolf
Profil
Heh, kromě jedné šablony, která mi silně připomíná CrystalX, bych řekl, že ta podobnost kabátků je na hranici únosnosti. Z komerčního hlediska je asi daleko zajímavější sekce reference, kde má nuvio hooodně navrch. Na druhou stranu mantisa asi neodvádí špatnou práci a za 6.000 nakódovaný design je docela únosné.

Závěr je jednoznačný u projektu, kde není problém s rozpočtem, klidně kontaktuju nuvio, ale na mnoho věcí by mi mantisa bohatě stačil ...

Jinak 1.200 se nechá celkem v pohodě prochlastat za jeden večer i v celkem levné hospodě:-)
mantisa
Profil
ale si pro mě odpad

Milý Maaarty, nic o mně nevíš a nevíš co dělám a co jsem (pro jiné) udělal. Je silně pravděpodobné, že v běžném životě jsi větší odpad ty.

Svoji chybu jsem uznal a pracuji na jejím napravení. A mimochodem, věřil bys tomu, že někomu se to podobné nezdá?
Přístě se, prosím, uklidni svůj slovník a chovej se na internetu tak, jak by ses choval normálně.

Hezký den
Str4wberry
Profil
Jelikož se (upravená) mantisova stránka hodnotí jinde, jakékoliv zdejší komentáře jsou zbytečné. Zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0