Autor Zpráva
Muflo
Profil
Ahoj všichni,
jak se Vám stránky líbí? Co by jste případně vylepšili?

Do budoucna chci hlavně dopilovat ostatní jazykové verze, které nejsou zatím rozhodně dokonalé
a uvažuji o doméně flagpedia.com (edit). Co myslíte?

Odkaz: Státní vlajky
Mistr
Profil
Muflo
Co to je tabůlkový výpis?
simmi
Profil
náhodou graficky to není zlé...
Railbot
Profil
Grafika je pěkná, jednoduchá, čistá. Mně se to líbí. Ale trošku jsem se pozastavil nad názvem "státní vlajky světa". Copak má svět státní vlajky? Ty mají jednotlivé státy. Co jen státní vlajky, hm?

Jinak je to fajn. Trochu více informací o zemích jako bonus a vlastní doménu by si to jistě zaslpužilo.
Flagipedia? Flagi, co to je za slovo? Snad flagpedia, když už. Nemusíš se wikipedii tolik snažit podobat.

Docela bych uvítal nějaké informace o historii těch vlajek. Podle toho, co by šlo sehnat. Jistě by to bylo velkým přínosem pro web i návštěvníky.
mantisa
Profil
Název je samozřejmě blbost. :-)

Jinak web je bezvadný a užitečný; krásná, poměrně čitelná grafika, orientuji se zde také dobře. Pokud doplníš ještě nějaké info, bude to jeden z nejlepších webů, které jsem kdy viděl.
Muflo
Profil
Díky za připomínky.

Flagipedia mě jen tak napadla, ještě jsem o tom nepřemýšlel a flagpedia je určitě logičtější :-)

Název je blbost, teď mi to také bije do očí... Asi jsem chtěl zdůraznit, že jsou na webu všechny existující statní vlajky, proto Státní vlajky světa.
Zdeněk Košťál
Profil
mantisa
Pokud doplníš ještě nějaké info, bude to jeden z nejlepších webů, které jsem kdy viděl.
Tak to tě teda lituju :-).

Mně se web líbí, za jeden z nejlepších co jsem kdy viděl bych jej neoznačil, ale je to rozhodně vkusné, přehledné a celkově to působí příjemně. Moc se mi nelíbí za vlajkami ten přechod modrá->šedá, ale dá se to přežít. Ještě možná hover boxů, ve kterých jsou vlajky - vytváří to ve mně dojem, že to funguje jako odkaz, ale není tomu tak. Možná bych popřemýšlel nad tím to zaktivnit.

A další věc, na kterou si musím postěžovat - web je velice přehledný a myslím si, že má potenciál, ale je na něm zatím trochu málo informací (ač jsou užitečné, tak bych doplnil třeba nějaké zajímavosti), takže doufám, že jej budeš nadále rozvíjet.

Jinak rozhodně by si zasloužil vlastní doménu (už jen kvůli jeho propracovanosti - tolik jazykových mutací jsem ještě neviděl). A abych nezapomněl - chválím vzhled s vypnutými obrázky.

Pokud bych měl říci konečný verdikt - je to velmi dobrá práce.
Timy
Profil
Co takhle u každého státu přidat odkaz na ekvivalentní článek wiki? Ocenil bych to víc, než přidávání dalších informací na tento web.
vertigo4
Profil
Muflo
pěkné, ale u informací o státu/vlajce bych zmenšil řádkování, padding či margin nebo co to je... prstě moc velké mezery... a zbytečně roztahané... semanticky vypadá kod dobře...
Muflo
Profil
mantisa
Nejlepší web i po doplnění info to rozhodně nebude, ale díky za povzbuzení :)...

Zdeněk Košťál
Původně jsem ten box s vlajkou měl celý v tagu <a>, ale nelíbilo se mi, že potom "vnitřek" odkazu obsahuje i hl. město, populaci atd. Nevím tedy, jak to vyřešit, ale myslím si, že to pro lidi překážka není.
Vlastní doménu určitě zajistím (rozhoduji se mezi flagpedia.com a flagpedia.net, uvažuji, že zvolím obě s přesměrováním na *.net). S těmi jazykovými verzemi jsem to trošku přehnal... Navíc kvalita překladu není 100% (nemyslím názvy států - ty jsou ok).

Timy
Odkaz na wiki určitě přidám, navíc mám všechny URL pro všechny verze již v DB :)

vertigo4
Možná, že řádkování mírně zmenším, ale zatím si lidé toto roztáhnutí celkem pochvalují.

Jinak, pokud chcete, aby kód byl trošku přehlednější (a mohli mi ho pořádně zkritizovat :)) zadejte URL s parametrem "?krasne".

Všem díky za přípomínky :)
DeHeT
Profil
I mě se web velmi líbí - mohl bych navrhnout název "Státní vlajky všech zemí světa"
Jinak opravdu dobrá práce !
Mistr
Profil
Muflo
Doplním další poznámky:
(1) Ve stránce Česká republika píšeš Česká vlajka. Skutečně se jedná o českou vlajku? Není to spíš vlajka České republiky, případně vlajka Česka?
(2) K dalšímu rozšíření údajů o jednotlivých státech se nabízí například výpis mezinárodních telefonních předvoleb apod.
(3) V češtině, pokud se nepletu, uvádíme hlavní město Finska v podobě Helsinky či hlavní město Uzbekistánu Taškent.
(4) Evropská unie má 27 členů, nikoliv jak uvádíš Ty: dvacet šest členů. A kdo chybí? Belgie.
(5) Co si představit pod pojmem Kód státu? Jedná se o internetovou generickou doménu či mezinárodní poznávací značku silničních automobilů nebo dokonce o něco úplně jiného?
(6) Při první návštěvě netuším, jak uvádíš některé státy. Máš v databázi Amerika či USA nebo Spojené státy americké? Podobně píšeš Velká Británie nebo Spojené království Velké Británie a Severního Irska, případně jen Británie?
(7) Do stránky o Západní Sahaře doplň, kam daný stát patří.
(8) Čím se Tvůj web odlišuje od podobně zaměřeného (a, myslím, i více propracovaného) webu www.flags.net?
Muflo
Profil
Mistr
Konečně se do toho někdo obul :)

(1),(6) Snažím se udělat kompromis mezi oficiálními názvy a použivánými (Česká republika x Česko) a chci se vyhýbat zkratkám... Návštěvník nemůže tušit, jak je název v DB uložen a kdyby bylo na stránkach napsáno, že se jedná pouze o oficiální názvy, stejnak ho nemusí znát (nejčastěji Čínská lidová republika x Čína). Proto kompletně monituruju vyhledávání na stránkach a už jsem vytvořil pár aliasů (pro vyhledávání), takže doufám, že do budoucna každý najde stát, aniž by znal oficiální název.

(2) Dnes přidám předvolbu a národní doménu (národní TLD). O tyhle informace je celkem zájem a dokáži to celkem rychle přidat.

(3),(4),(7) Menší porodní bolesti :). Budu se snažit všechny nalezené chybky opravit. Za upozornění díky!

(5) Je to přesně ISO 3166-1 alpha-2. Zjednodušeně kód státu nebo jmenný kód státu. Až přidám národní TLD, mělo by to být jasné.

Edit: Přidal jsem národní doménu a telefonní předvolbu (př. Polsko).
Mistr
Profil
Muflo
Konečně se do toho někdo obul :)
To jsem se dneska zas do něčeho obul. :-)

(1),(6) Snažím se udělat kompromis mezi oficiálními názvy a použivánými (...)
Tou odpovědí mi reaguješ na poznámku pod číslem šest. V jedničce jsem měl spíš na mysli diferenci mezi označením Česká vlajka (na straně jedné) a vlajka České republiky, resp. vlajka Česka (na straně druhé). Pokud se totiž, nemýlím-li se, podíváš do literatury či starších pramenů, vypadá Česká vlajka poněkud odlišně od Tebou uváděné.

(2) Dnes přidám předvolbu a národní doménu (národní TLD). O tyhle informace je celkem zájem a dokáži to celkem rychle přidat.
O tyhle informace je celkem zájem a dokážeš je rychle přidat? Já vím. :-) Proto jsem to také zmínil.

Přidal jsem národní doménu a telefonní předvolbu
Doplň i jejich vyhledávání.

(př. Polsko)
Polsko? To proto, že jsem Honza Polák? :-)
Mistr
Profil
Muflo
uvažuji o doméně flagpedia.com (edit)
Je ta doména Tvá, že to tady tak veřejně ventiluješ? Koukám, že není. Doména flagpedia.net je zatím ještě volná, než Ti ji někdy vyfoukne, zato flagpedia.com je už pryč.
Inpocasi
Profil
Dal bych tam někam ke každé vlajce odkaz na stažení. Chybí mi tam nějaký text (Web obsahuje více než 250 vlajek z celého světa.....).

Graficky pěkné.
Muflo
Profil
Mistr
Ne, protože si Polák to nebylo. Náhoda :)

Flagpedia už frčí. *.com byla již upravdu zabraná, tak jsem teda sáhnul po *.net...

Zatím je to umístěno pouze na freehostingu, ale asi to hodím na nějaký hosting zahraniční, kvůli (snad) budoucím návstěvníkům z celého světa.
sexzoznamka
Profil *
pride mi to strasne velke ...myslim ze zbytocne ...to je tak pre mojho otca aby videl na tie vlajky :D
Jozef Pollak
Profil *
Mne osobne sa ta stranka velmi paci a myslim ze je aj uzitocna.
Pekne to vyzera ten vnutorny tien vo vlajkach
keeehi
Profil *
jen malá drobnost

Když se v části Čí je to vlajka? zobrazí vlajka nepálu, má kolem sebe takový nehezký bílý rámeček. Stačí u toho png nastavit průhlednost.
Muflo
Profil
sexzoznamka
Cílem bylo udělat web i přístupný. Takže je dobře, že na to vidí i tvůj otec :)

Jozef Pollak
Někomu se stín líbí, někomu ne. (Mně se to také takto líbí.)
Navíc se zobrazuje jen u jedný verze - v "základním režimu". Např. v tabulce všech vlajek státu se již nezobrazuje...
Drewie
Profil *
Když si chci vlajky vytisknout, kolem všech je modrý rámeček (odkaz).
Chtělo by to upravit styl pro tisk, aby se tam rámeček nezobrazoval.
Bubák
Profil
Drewie
Což není problém, když je prakricky hotovo.
Hartija - CSS Print Framework http://code.google.com/p/hartija/
Drewie
Profil *
njn, nemám rád DODO řešení, ale nic jiného mi nezbylo :(
Bubák
Profil
Drewie
Jde to pochopitelně použít jako DODO, ale lik jsem tu dal zejména pro autory stránek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0