Autor Zpráva
http
Profil
Ahojky,
právě jsem to spustil, co Vy na to?

http://www.chalupa-eliska.cz/

díky
http
Měsíček
Profil
Načítá se to jen mně tak dlouho??

Jinak je to pěkná práce.
http
Profil
ještě jsem tam něco dělal, ale už to lítá...
je to na FORPSI, takže by neměl být problém...
vertigo4
Profil
http
když pominu tu úvodní stránku, tak je to celkem přehledné, design nijak převratný, ale ujde
Sezónní přehled je zbytečně dělán tabulkou
http
Profil
tu úvodní stránku si vyžádal klient - taky to není můj šálek kávy, ale otravuje to jen 1x za 24 hodin. :-)
Minnoc
Profil
nelíbí se mi design sezonního přehledu, a patičky jinak to celkem jde ;)
Miloš
Profil
Můj první dojem byl: „Okamžitě si vyčisti brýle!“
Pak – když jsem si promnul oči, jsem si uvědomil, že brýle nenosím asi rok, když se mi zase rozbily.

Fotka je strašně neostrá (chalupa, tráva, les).
A to umělé nebe je eané bekané. Fuj fuj.

Vyskakovací ouška mi přijdou jako vcelku bezúčelná frajeřinka – kodér machruje, jaký je programátor, ale smysluplný užitek naveskrz žádný.

Logo se zrcadlovým ala web 2.0 stínem je otřepaná hloupost. Není nutné se řadit do stáda.

Úvodní stránka s vypnutými obrázky je opravdu hlína:


--------------

Animace „Kde nás najdete“ —> Animace je fuj, poněvadž ruší.

Více zde, VYBAVENÍ CHALUPY ZDE
Proč zde?

Stránka Rychlé INFO je zrůdnost; autora by měli pověsit za uši do průvanu a naplivat na něj, aby to na něm zmrzlo!
Jen člověk předčasně zblbělý může pověsit na web dvoumegovou krávu.
Miloš
Profil
Ještě k té datové velikosti INFO stránky – použít pro malé piktogramy JPG není nejšťastnější, protože buď je obrázek velký, nebo blbě vypadá.
Pro tyto účely je nejvhodnější indexovaný PNG (resp. GIF), nejlépe v 16 barvách.
VýsledeK? Z původního JPG (26 100 Byte) jsem udělal 16barevné PNG o velikosti 1 586 Byte:
Medvídek
Profil
http://www.chalupa-eliska.cz/index.php
V IE se špatně vykreslují horní rohy (zakulacené) [FORMÁT PNG] chtělo by to PNG fix pro IE.

EDIT:

Ono tedá koukám to IE asi vůbec nepodporuje :D
Mistr
Profil
http
Doplním kolegy:
(1) Na titulní stránce se u obrázku chalupy v MSIE zobrazuje nepěkný panýlek:

(2) Stále ještě na titulní stránce jsou pod obrázkem tři vlajky. Na pohled vypadají všechny stejně. Avšak pouze vlajka České republiky je odkazem. To je chyba. Namítneš možná, že je to zatím provizorní stav, avšak i ten je zatím chybný.
(3) Když chci na titulní stránce zašoupnout levé či pravé vysunuté ouško, musím klepnout na tlačítko + (plus). To, myslím, není obvyklé. Očekával jsem mínus.
(4) Přechod z titulní stránky dál bych udělal i jinak než jen klepnutím na příslušnou vlajku. Proč se klepnutím na obrázek nedostanu na českou verzi stránek? Přeci jen bude čeština asi nejpreferovanější jazyk. Krom toho je "domácí".
(5) Na stránkách bych doplnil hlavičku. Mám na mysli ten bílý prostor mezi klikacím logem a obrázkem chalupy. Nabízí se třeba užití nadpisu Chata Eliška apod.
(6) Kvituji přítomnost klikacího loga.
(7) Nač je text hlavního sloupce zcela nalepen na položky menu?
(8) Stránka Chalupa Eliška - CELOROČNÍ UBYTOVÁNÍ obsahuje spoustu textu. Ten text je ve stávající podobně nepřehledný a návštěvníka nebaví jej číst. Rozčleň jej na menší úseky.
(9) Otevřu se stránku Chalupa Eliška - Rychlé INFO a fajt netuším, která bije. Přehled jakýchsi barevných rámečků. Co představuje hnědě podbarvené políčko chalupa? A co modro zelené Celoročně? Fakt netuším.
(10) Některá políčka ve stránce Chalupa Eliška - Rychlé INFO jsou odkazy na další stránky (například

jiná zas nikoliv. To je prohřešek vůči použitelnosti.
(11) Možná jsem před chvíli chválil klikací logo. Proč ovšem je neustále totožný titulek stránky (tag TITLE v části HEAD)? To je chyba.
(12) Ve stránce Chalupa Eliška - Rychlé INFO máš pravé menu v MSIE 6 SP 2 až kdesi dole. A to platí nejen tam.
(13) Proč je ve stránce Chalupa Eliška - LETNÍ AKTIVITY odkaz sumavskecyklotrasy.euweb.cz psán červeným písmem, když ostatní odkazy jsou psané zeleně? A ty červeně zbarvené odkazy nejsou jen tam.
(14) Jen tak mimochodem, je vhodné, když jsou odkazy podtržené. Takže by je bylo klidně možné udělat úplně opačně: když jsou v "klidovém" stavu (není na nich ukazovátko myšky), mohou být podtržené. Je-li na nich ukazovátko myšky, můžeš - pokud nutně chceš - podtržítko odmáznout.
(15) Ve stránce Chalupa Eliška - KONTAKTY bych od sebe výrazně odlišil, adresu majitele chaty a vlastní lokalizaci chaty. Na první pohled mne napadne, že chata je v Novém Jáchymově číslo 134, okres Beroun. Pak mi ovšem začne vrtat hlavou, že Jáchymov je přece v Krušných horách, tak co sem plete ubytování na Šumavě. Ale řeknu si: "Budiž, asi je rozdíl mezi Jáchymovem a Novým Jáchymovem." A on skutečně je. Co ale nepochopím, je skutečnost, že přece okres Beroun není tak veliký, aby do něj patřila ještě Šumava. To teda fakt ne. Proto v textu "velmi" zvýrazni lokalizaci chalupy.
(16) Kolega Miloš se již pozastavoval nad animací. Já k ní jen doplním, abys - když už se rozhodneš pro její využití - doplnil mezeru mezi 146 a km. Proč to? Patří tam. Přesto se ale přimlouvám za odstranění této animace.
(17) V menu nevidím, do které jeho položky spadá právě prohlížená stránka.
(18) Vyznavači sémantiky namítnou, že menu se má umisťovat do tagu
<menu>

(19) Zajisti si, aby ve stránce Chalupa Eliška - Galerie byl titulek fotografií vždy nad příslušným snímkem. Viz

(20) Z jakého důvodu je v Chalupa Eliška - Galerie psán název stránky jinde než na webu? Srovnej například Chalupa Eliška - SMLUVNÍ CENY A PODMÍNKY: Chalupa Eliška - Galerie vůči Chalupa Eliška - SMLUVNÍ CENY A PODMÍNKY.

Dalo by se toho najít ještě asi víc, ale pro tentokrát končím.
http
Profil
moc děkuji za připomínky, některé určitě zapracuji, ale v mnoha ohledech se bohužel nedá nic dělat.
Musíte mít na myslí, že ten kdo platí, ten taky poroučí a když si majitel stránek něco umane, těžko mu říkat, že má ******* nápady a vkus. To si prostě nemůžu dovolit. Pak taky námitky vůči úvodnímu intru, když to tak chce mít, tak prosím...
Některé nesladěné nadpisy, blikací mapku, piktogramy ap. si klient vynutil, takže co s tím mám dělat - peníze jsou pro mě důležitější. :-(

Mistr:
koukán na ten tvůj screen, můžeš mi říct kde to žiješ? V pravěku? porid si normální prohlížeč, který ví co je to standard! :)
Když se budeme pořád přispůsobovat pravěku, tak nikam nedojdeme. IE6 neví co je to průhledný PNG třeba.... a za rok po něm nikdo ani neštěkne....

PS: trouba, který leze na takovou stránku v vypnutýma obrázkama - mě fakt nezajímá a je jich méně než 1%. Podle mě 90% návštěvníků ani neví, že jdou v prohlížeči obrázky vypnou.

Miloš:
Opera je sračka a nebudu jí vůbec řešit. Ze 100 lidí přijdou dva s Operou!!! To mám ze statistik z jedněch mých stránek, které mají více než 8.000 unikátů denně, takže smůla. Piktogramy jsou záměrně jpg, protože jsem věděl, že je budu do článků ještě malinko změnšovat a nechtělo se mi je dělat ve dvou velikostech a GIF by byl kostrbatý... (ano mohl jsem použít i PNG)

Beru věcné a rozumné připomínky od Mistra ap., ale ostatní co se mi snaží podle svého mínění přehodnocovat mé grafické cítění a vkus posílám k šípku. :)

Nechci aby to znělo moc arogantně, tak mé odpovědi, berte s rezervou prosím. Děkuju moc, že jste se zastavili, protože tohle diskutování mi pomáhá být lepší! :) A o to tady přece jde...

díky http
Měsíček
Profil
"koukán na ten tvůj screen, můžeš mi říct kde to žiješ? V pravěku? porid si normální prohlížeč, který ví co je to standard! :)
Když se budeme pořád přispůsobovat pravěku, tak nikam nedojdeme. IE6 neví co je to průhledný PNG třeba.... a za rok po něm nikdo ani neštěkne.... "


Nevíš o čem mluvíš ..

"Opera je sračka a nebudu jí vůbec řešit. Ze 100 lidí přijdou dva s Operou!!! To mám vypozorováno na serveru, který má 8000 unikátů denně, takže smůla. Piktogramy jsou záměrně jpg, protože jsem věděl, že je budu do článků ještě změnšovat a nechtělo se mi je dělat ve dvou velikostech a GIF by byl kostrbatý... (ano mohl jsem použít i PNG) "

A tady jsi totálně mimo ..

Prosím takové připomínky, které jsi nahrabal z drbů a ne z vlastních zkušeností si nechej pro sebe.
Miloš
Profil
http
Opera je sračka
Tak si taky polib. Já o Opeře nenapsal ani tečku; screenshot je sice z Opery, ale nedemonstruje Operu, nýbrž vypnuté obrázky. Takhle se to totiž zobrazí každému, kdo je z jakéhokoli důvodu nenačítá. Nezávisle na použitém prohlížeči. I ve FF, i v IE…

Piktogramy jsou záměrně jpg
a proto jsou velké jako kráva. Opravdu ti přijde normální, že má stránka přes dva megabajty?
vertigo4
Profil
...přijdou dva s Operou!!! To mám ze statistik z jedněch mých stránek
tak to máš web psaný v nějakém kmenovém jazyce a návštěvníky stránek jsou domorodci, kteří se bojí chytnout myš, posílají na ni kočku a jediným prohlížečem v místní internetové kavárně v polorozpadlé budově je IE

PS: trouba, který leze na takovou stránku v vypnutýma obrázkama - mě fakt nezajímá a je jich méně než 1%. Podle mě 90% návštěvníků ani neví, že jdou v prohlížeči obrázky vypnou.
jde vidět, že trouba jsi ty, a to pořádný... protože kdybys věděl něco o přístupnosti, tak bys tohle nevypustil z úst... *teda z prstů ;)

Doufám, že tu nebudeš urážet členy jak to tu před nedávnem udělal Notruck...
Inpocasi
Profil
Kolem té chaty v záhlaví mi chybí nějaké okolí (tráva) - je to tam moc bílé.

Postranní * LAST MINUTE * OBJEDNÁVKA - není poznat příliš, že se jedná o odkaz.

Líbí se mi logotyp.
http
Profil
Omlouvám se za ten ton, jen mám na některé věci jiný názor a rozhodně né z doslechu!

Měsíček:
aha, tak si někdy zajdi třeba na statistiky na úplně obyčejném Toplistu - tím bych připomínky k opeře uzavřel.
Nebudu tu říkat, jaký web mi poskytuje tak jasné statistiky, ale pravda o opeře je prostě taková - tečka. :-( A že jí propaguje Hulán, ještě neznamená že je nejlepší, ale o tom se tu nebavíme.

Ty piktogramy jsou skutečně veliké, já to uznávám a předělám to. Za tohle upozornění dík!

Vertigo4:
neboj, možná to tak skutečně nevypadá, ale vážím si názorů z tohohle serveru, protože jinak bych sem nelezl! :)
Ale názorů, které mají hlavu a patu!!!

Miloš:
to intro, ostatně jako každé intro, je založeno na obrázkách, aby si návštěvník udělal okamžitě názor o stránkách a produktu. Takže ten kdo si vypne obrázky, musí pochopit, že fotografie neuvidí...

A sere mi IE6, už aby vymřel! :D

http
Miloš
Profil
http
ten kdo si vypne obrázky, musí pochopit, že fotografie neuvidí...
Proti tomu ani fofel, ale pak by ta stránka měla mít nějaký alternativní obsah, který se při vypnutých obrázcích zobrazí.
Obrázky mají vypnuté nejen šílení členové tohoto fóra, ale taky všichni ti, kteří jsou závislí na pomalém připojení (GPRS) a chtějí ušetřit každý přenesený kilobajt.
A to nemluvím o zrakově postižených – pokud používají nějaký screenreader, tak jim tento přečte, co je na obrazovce k přečtení.

tak si někdy zajdi třeba na statistiky na úplně obyčejném Toplistu
Když už jsi to tady s tou Operou načal, tak podle statistik Toplistu se Opera za poslední rok vyšplhala z 3,8 % na 5,2 %. Uznávám, že 5 procent není moc, ale zas to není tak úplně zanedbatelné číslo.
vertigo4
Profil
http
myslím, že Opera bude čím dál tím více používaná... ale to nic

a jak už napsal Miloš, tak ono nejde o to, že člověk neuvidí obrázky, ale aby vůbec pochopil, kde se nachází...
Měsíček
Profil
"myslím, že Opera bude čím dál tím více používaná... ale to nic"

To si nemyslím, ale, že Opera je sračka to už je trochu ujetý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0