Autor Zpráva
michalus
Profil *
Chtěl bych vám představit moje 1. stránky naší třídy http://www.9budisov.wz.cz/Firefox/index.htm
Prosím shodnoťte
vertigo4
Profil
1) Welcome - vypadá to jak nějaký nacistický nápis... a navíc proč to je anglicky?
2) na co tam jsou ty hodiny? a dvakrát... nemusíš se předvádět, co všechno umíš...
3) grafika slabá a chaotická.... menu hrozné, ale jakžtakž přehledné a přístupné i bez zap. obrázků
4) toplist dej pryč
5) chybí nějaké logo, hlavička a patička dosti nepřehledná
6) ředitel Jan Vondrouš a Mgr. Pavel Kolařík mají stejný email? viz http://www.9budisov.wz.cz/Firefox/ucitele.htm
7) chválím měnící se title, ale přidal bych za název stránky i obecný název webu
Měsíček
Profil
Reaguji na Michaluse:

1.) Na to, že jsi deváťák bych čekal, že se budeš chovat trochu na úrovni a na takové anglické trapárničky páťáku se vykašleš .. škoda, ale i přesto se mi tedy nelíbí "My 9.B" a "*...:::PuBeRťÁCi Ve VyŠšÍ sPoLeČnOsTi:::...*," .. aneb opravdu ještě puberťáci :)
2.) Časové počítadlo je sice zajímavé, ale dělá z lidí blbce .. víš proč? Protože každý je zvyklý na své hodinky popřípadě hodiny v liště dole a má to rychlejší. Takže závěr taková zbytečnost, která zbytečně bere několik bajtů v kódu, ale rozhodnutí je samozřejmě na tobě.
3.) Něco o HTML jste se již na školách učili ne?

- K čemu píšeš NET zápisy? Například tím myslím <br />
- Hodnoty atributů se dávají do uvozovek pokud se v hodnotě atributu vyskytují nějáké znaky ..
takže třeba by to mělo vypadat takhle <body cokoliv="cokoliv">
- U tagu <script> je povinný atribut type, místo toho tam dáváš language, který je zbytečný.
takže oprava by mohla být třeba tak

Dobře <script type="text/javascript"> .. Špatně <script language=Javascript1.1

- U obrázků je povinný atribut alt, který zde také nemáš - doplň si ho.
- Pozor na entity třeba v adrese nemůžeš zapsat tohle &stranka= atd .. musíš zapsat &amp;stranka.

4.) Patička je vcelku nečitelná a chybí ji důležité informace .. třeba by se některým šikl e-mail.
5.) Plno zbytečných tagů <div> šlo by to v několika případech značně omezit.
6.) Jinak co se týče grafiky .. zkus vybírat alespoň takové animace, které nemají jako kdyby špatně vykrojené okraje a jsou transparentní.
7.) Zkus udělat nějáký lepší návrh, který přitáhne, já kromě této kritiky bych na webu více jak 2 minuty nezůstal, ale spíše se odnauč špatným návykům, které jsis udělal viz bod 3.

Takže

Zdrojový kód = 0,5 - 10
Design = 1,5 - 10
Minnoc
Profil
Vypadá to jako Web 0.2 :):):):)
Minnoc
Profil
to byl samozřejmně vtip, je to celé takové moc veliké, a zvolené barvy a písma jako třeba Welcome, nejsou to pravé ořechové. ;)
Miloš
Profil
http://bancomicsans.com/home.html
michalus
Profil *
No tak vám děkuju zjistil jsem že mam vše blbě:( Měl bych dotaz jestli by nešel toplist dát něják do stylu, abych ho nemusel na každou stránku dávat zvlážť.
pro vertigo4: mají stejný mejl.
vertigo4
Profil
michalus
tak jsem se po přečtení Měsíčkova příspěvku podíval do kódu:

1) menu nepatří do divu... ale například

<ul id="navigace">
<li><a href="blblb">blbbl</a></li>
<li><a href="blblb">blbbl</a></li>
<li><a href="blblb">blbbl</a></li>
</ul>

nebo
<menu id="navigace">
<li><a href="blblb">blbbl</a></li>
<li><a href="blblb">blbbl</a></li>
<li><a href="blblb">blbbl</a></li>
</menu>

a potom nebudeš muset od<br>kovávat položky

nadpisy h1 - h6 se používají hiearchicky... tedy správně má být například:

<h1></h1>
  <h2></h2>
  <h2></h2>
      <h3></h3>
  <h2></h2>

a pro My 9.B použij h1

text nepatří do divu... ale například p, dd apod.
přečti si: http://semantika.havrlant.net
vertigo4
Profil
michalus
pomocí include v php jde vkládat soubor, který změníš a on se změní na všech stránkách ,kde ho includuješ, ale Toplist, dej opravdu pryč, ruší to a nemám pocit, že by to do stránky zapadalo či zdobilo...
michalus
Profil *
No tak ale je to má 1.stránka publikovaná na webu. Tak jo toplist dam pryč a na hlavní stranu dám "Vítejte" místo fašistického "Welcome" :).Ještě smažu hodiny ale co mám pak dát do hlavičky??
Měsíček
Profil
Třeba

Velkým: Naše třída 9.B

Menším: ... škola atd ..
Miloš
Profil
Naší žáci
Naší? Tí chlapcí?
michalus
Profil *
No jo jsem si toho všim nedávno to se opraví. A co říkáte třeba na galerie a grafické prvky jako "Zpět" a minišipky u žáků?
vertigo4
Profil
michalus
kdyby to bylo statické, bylo by to lepší
Adam Zábranský
Profil
A co říkáte třeba na galerie a grafické prvky jako "Zpět" a minišipky u žáků?
nelíbí

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0